گردشگریمسافرت

بهترین مدل دستکش کوهنوردی

یکی از مهمترین تجهیزاتی که هر کوهنوردی به آن نیاز دارد، دستکش کوهنوردی است. بدون داشتن دستکش صعود به قله های مختلف مخصوصا در فصل زمستان و کوه هایی با صخره های تیز و برنده امکان پذیر نیست. دستکش کوهنوردی نقش یک محافظ عالی برای دستان را دارد و  به خوبی از سرما زدگی انگشتان جلوگیری می کند. مدل های مختلفی از دستکش کوهنوردی در بازار وجود دارد که هر کدام از ویژگی های مخصوص به خود برخوردارند. همین امر موجب شده انتخاب بهترین دستکش کوهنوردی چالش برانگیز و دشوار باشد. اگر شما هم به دنبال خرید یک دستکش مناسب برای کوهنوردی هستید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب همراه مجله آبی باشید. قصد داریم به شما نکاتی را جهت خرید دستکش کوهنوردی ارائه دهیم تا بتوانید مناسبترین محصول را انتخاب و تهیه کنید.

راهنمای خرید دستکش کوهنوردی

برای هر ورزشی نیاز به لوازم و تجهیزات خاصی است که در کوهنوردی پس از کفش و لباس مناسب، یک دستکش باکیفیت و عالی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. از آنجایی که دست ها همیشه در معرض آسیب دیدن و سرما خوردن هستند، استفاده از دستکش کوهنوردی ضروری و حیاتی است.

راهنمای خرید دستکش کوهنوردی

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع دستکش کوهنوردی موجود در بازار

برای خرید بهترین دستکش کوهنوردی باید یکسری موارد را مد نظر قرار دهید و به نکاتی توجه کنید. مهمترین این موارد عبارتند از:

  •  نوع دستکش کوهنوردی

انواع مختلفی از دستکش کوهنوردی با طراحی های متفاوت و منحصربفرد تولید می شود. دستکش پایه که با نام دستکش یک در سه نیز شناخته می شود برای همه افراد و هر سبک از ورزش کوهنوردی مناسب است. دستکش کوهنوردی میت یا دو انگشتی طراحی خاصی دارد و دو قسمتی بوده که یک قسمت برای 4 انگشت و قسمت دیگر برای انگشت شست تعبیه شده است. این مدل باعث ایجاد گرمای بیشتری شده اما کار کردن با آن کمی مشکل می باشد.

دستکش های سه انگشتی دارای سه محفظه برای قرار گرفتن انگشت ها است و هم از گرمای کافی و راحتی در استفاده برخوردار می باشند. دستکش های کوهنوردی پنج انگشتی نیز برای کسانی مناسب است که راحتی در کارکردن برایشان اهمیت بیشتری نسبت به گرم بودن دستها دارد.

  • عایق دستکش کوهنوردی

برای محافظت از دست ها و انگشتان در کوهنوردی در برابر سرما از دو نوع عایق در تولید دستکش استفاده می شود. اگر به دنبال یک دستکش سبک با محافظت بالا در برابر سرما هستید باید به سراغ انتخاب دستکش کوهنوردی با عایق پر بروید. این مدل قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل ها دارد و برای آب و هوای خشک بهترین گزینه است.

اما اگر می خواهید در مکان هایی که رطوبت بالا بوده مانند باران و برف، از دستکش مناسبی استفاده کنید که عایق عالی در برابر نفوذ رطوبت و سرما باشد، باید به سراغ دستکش های کوهنوردی با الیاف مصنوعی بروید. این مدل دستکش گرمای کمتری را نسبت به مدل پر فراهم می کند اما ضدآب بوده و کار کردن با آن راحت است و قیمت مناسبی نیز دارد.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع دستکش کوهنوردی موجود در بازار

  •  سایز دستکش کوهنوردی

از مهمترین مواردی که باید هنگام خرید دستکش کوهنوردی به آن توجه کنید، سایز است. اندازه دستکش باید متناسب با اندازه دست شما باشد تا به خوبی دست ها و انگشتان در آن جای بگیرند. دستکش نباید خیلی بزرگ باشد که هنگام کار کردن شل بوده و حرکت کند و نباید خیلی کوچک باشد که با فشار به دستها باعث کاهش گردش خون شود.

  •  اندازه ساق دستکش کوهنوردی

دستکش های کوهنوردی در دو مدل ساق بلند و ساق کوتاه طراحی می شوند. برای فصول سرد مانند پاییز و زمستان دستکش ساق بلند مناسب است زیرا روی آستین را می پوشاند و جلوی ورود سرما و رطوبت را به خوبی می گیرد. دستکش های ساق کوتاه که زیر آستین لباس قرار می گیرند نیز برای فصول غیر سرد گزینه مناسبی هستند و به خاطر اندازه کوچکتر حجم کمتری را اشغال می کنند.

معرفی بهترین مدل دستکش کوهنوردی

1- دستکش کوهنوردی مدل Sn3

یکی از بهترین مدل های دستکش کوهنوردی، دستکش Sn3 است که از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. این دستکش از عایق پلی استر بهره می برد که مانع از نفوذ رطوبت می شود. برای تامین گرمای بیشتر دست ها از پارچه پلار در ساخت این دستکش استفاده شده است. از مزایای این محصول می توان به طراحی برجسته در قسمت انگشتان، طراحی دو پوش قسمت کف دست، بند کشی قابل تنظیم در انتهای دستکش در قسمت مچ، وزن سبک و قیمت مناسب اشاره کرد.

دستکش کوهنوردی مدل Sn3

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع دستکش کوهنوردی موجود در بازار

2- دستکش کوهنوردی نورت فیس مدل 2Layer-L

نورت فیس یکی از شناخته شده ترین برندها در زمینه لوازم ورزشی به ویژه تجهیزات کوهنوردی است. دستکش های این برند از کیفیت، مقاومت و طراحی بسیار عالی برخوردارند و همیشه جزو گزینه های اول کوهنوردان حرفه ای محسوب می شوند. این مدل از دستکش کوهنوردی نورت فیس دو لایه بوده که از پلار و موهر ساخته شده است. برای عایق دستکش نورت فیس از گورتکس درجه یک استفاده شده که این محصول را برای فصول مختلف مخصوصا زمستان به گزینه ای منحصربفرد جهت محافظت از دستان تبدیل کرده است.

دستکش کوهنوردی نورت فیس مدل 2Layer-L

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع دستکش کوهنوردی موجود در بازار

3- دستکش کوهنوردی مدل الکامپ 2

اگر به دنبال یک دستکش کوهنوردی از نوع دو انگشتی یا همان میت هستید، دستکش الکامپ گزینه ای عالی است. این محصول از عایق پلی استر بهره می برد که نفوذ رطوبت و سرما را به حداقل رسانده است. برای صعود به قله های سردسیر بهتر است از این دستکش که انگشتان را در کنار یکدیگر قرار داده و باعث ایجاد گرمای بیشتری می شود، استفاده گردد. وزن سبک، کیفیت دوخت و جنس، مجهز به فناوری Wind Sopper در قسمت مچ برای جلوگیری از ورود باد و سرما به داخل از مهمترین مزیت های این محصول به شمار می روند.

دستکش کوهنوردی مدل الکامپ 2

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع دستکش کوهنوردی موجود در بازار

4- دستکش کوهنوردی پر موتال مدل volkan

یکی دیگر از مدل های دستکش های کوهنوردی دو انگشتی دستکش موتال می باشد که از پر به عنوان عایق در تولید آن استفاده شده است. جنس پارچه این دستکش ضد آب تنفس پذیری مناسبی دارد و در قسمت انگشتان و کف دست چرم طبیعی به کار رفته است. این دستکش دارای سیستم کانال کشی در داخل جهت تقسیم بندی مساوی پر در تمامی قسمت ها، کش و نوار جمع شونده در قسمت مچ، بند آویز و کاور مخصوص حمل می باشد.

دستکش کوهنوردی پر موتال مدل volkan

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع دستکش کوهنوردی موجود در بازار

5- دستکش ورزشی مدل کوهنوردی کد 001

این دستکش که از نوع دستکش های کوهنوردی پنج انگشتی است، از الیاف مصنوعی تولید می شود. برای فصول نچندان سرد مانند بهار یا پاییز دستکش کد 001 گزینه مناسبی به شمار می رود زیرا تا حد قابل قبولی از ورود باد و سرما جلوگیری می کند و آبگریز است. این محصول از طراحی و شکل ظاهری بسیار زیبایی برخوردار می باشد و قیمت مناسبی دارد. برای استفاده راحتتر از آن یک زیپ کوچک نیز تعبیه شده است. قسمت انگشتان و کف دست نیز دولایه بوده و از لغزش جلوگیری می کند.

دستکش ورزشی مدل کوهنوردی کد 001

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع دستکش کوهنوردی موجود در بازار

در این مطلب 5 مدل از بهترین انواع دستکش کوهنوردی را معرفی کردیم. برای مشاهده مدل های بیشتر و انتخاب مناسبترین دستکش جهت ورزش کوهنوردی می توانید به سایت فروشگاه دیجی کالا مراجعه کنید. پس از مقایسه محصولات مختلف با یکدیگر و انتخاب بهترین دستکش، می توانید محصول مورد نظر را به صورت اینترنتی سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا