گردشگریمسافرت

بهترین مارک کفش کوهنوردی

کوهنوردی جزو ورزش های پرانرژی و مفید است که علاوه بر تندرستی، شادابی و هیجان را نیز به همراه دارد. اگر شما هم مانند بسیاری از افراد فرصت و شرایط سفر کردن را ندارید و آخر هفته های خود را به کوهنوردی در ارتفاعات نزدیک محل زندگی اختصاص می دهید، داشتن کفش کوهنوردی از واجبات است. برای کوهنوردی نیاز به تجهیزات مناسب و مخصوصی است که کفش از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.

کفش های مختلفی برای کوهنوردی طراحی و تولید شده اند که هر کدام از ویژگی هایی برخوردار بوده و مناسب منطقه و فصل خاصی از سال هستند. اگر قصد خرید کفش کوهنوردی را دارید، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با انواع آن، تا انتهای این مطلب همراه مجله آبی باشید.

انواع کفش کوهنوردی

پا به عنوان عضو حیاتی و قلب دوم بدن شناخته می شود، بنابراین محافظت از آن در کوهنوردی اهمیت زیادی دارد. کوهنوردی می تواند به صورت راهپیمایی سبک، کوهپیمایی، پیمایش های طولانی، صعود به قله های بلند و … در فصل های مختلف سال و در شرایط متفاوت انجام شود. بنابراین در خرید کفش کوهنوردی باید دقت زیادی داشته باشید تا بتوانید بهترین و مناسبترین کفش را با توجه به نوع کوهنوردی خود انتخاب کنید.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کفش کوهنوردی موجود در بازار

  •  کفش کوهنوردی سبک برای پیاده روی

اگر عاشق پیاده روی هستید و دوست دارید ساعاتی را در دامنه های کوه که شیب کمتر و سطح صاف تری دارند، سپری کنید، باید یک کفش Walking انتخاب کنید. این نوع کفش کوهنوردی بدون ساق بوده و وزن سبکی دارد و برای مسیرهای مسطح و ساده طراحی شده است.

 کفش کوهنوردی سبک برای پیاده روی

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کفش کوهنوردی موجود در بازار

  •  کفش کوهپیمایی

این نوع کفش کوهنوردی که به کفش ترکینگ Trekking نیز شناخته می شود، معمولا نیم ساق بوده و کمی انعطاف دارد. این کفش برای کوهپیمایی سبک در برنامه های کوتاه مدت (یک روزه) مناسب است و به عنوان کفش کوهنوردی محکم، فاقد پشتیبانی و دوام بوده و نمی توان از آن برای پیمایش های سنگین استفاده کرد.

کفش کوهپیمایی

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کفش کوهنوردی موجود در بازار

  •  کفش کوهنوردی نیمه سنگین

اگر به دنبال خرید کفش کوهنوردی مناسب برای صعودهای چند روزه در سه فصل بهار، تابستان و پاییز هستید، باید به سراغ کفش های Mountaineering بروید. این کفش دارای ساق بلند بین 14 تا 19 سانتی متر است که از مچ و قوزک پای شما محافظت می کند. انعطاف این کفش نسبت به کفش های کوهپیمایی و پیاده روی کمتر است اما راحتی قابل قبولی دارد. اگر کفش کوهنوردی دارای لایه گورتکس ضد آب باشد می توانید از آن برای برنامه های یک روزه و سبک در برف در زمستان نیز از آن استفاده کنید.

انواع کفش کوهنوردی مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کفش کوهنوردی موجود در بازار

  •  کفش کوهنوردی سنگین

کفش کوهنوردی High Mountain برای پیمایش های سنگین و حرفه ای طراحی شده است. این کفش وزن زیادی دارد و از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار می باشد. کفی این کفش انعطاف پذیر نیست اما قابلیت نصب کرامپون برای حرکت راحتتر در برف و یخ را دارد. شما می توانید از این کفش کوهنوردی برای صعودهای زمستانی ارتفاعات کمتر از 5000 متر بهره ببرید.

کفش کوهنوردی سنگین

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کفش کوهنوردی موجود در بازار

  •  کفش کوهنوردی هیمالیانوردی

این نوع کفش کوهنوردی از مدل های سنگین محسوب می شود اما دارای یک لایه اضافه است. کفش هیمالیانوردی برای کوهنوردان حرفه ای که قصد صعود به قله های بالای 5000 متر را دارند، مناسب است. انعطاف پذیری این کفش بسیار پایین بوده اما پوشش دو لایه آن به خوبی از پاها در برابر سرما محافظت می کند. همچنین این کفش کوهنوردی قابلیت نصب کرامپون را دارد.

معرفی بهترین مارک کفش کوهنوردی

1- کفش کوهنوردی هامتو مدل 210723A-1

یکی از پرفروشترین انواع کفش کوهنوردی سبک برای پیاده روی و پیمایش های معمولی، کفش هامتو است. این کفش از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و انعطاف پذیری خوبی دارد. جنس زیره کفش هامتو لاستیکی و با آج های مناسب است که فشارهای وارده به پا را کاهش می دهد و در برابر سایش نیز مقاوم است. عایق بودن در برابر باد، وجود ضربه گیر در قسمت پاشنه و ناحیه جلو، قابلیت تنفس پذیری مناسب، وزن سبک و … از مزایای این کفش محسوب می شوند.

کفش کوهنوردی هامتو مدل 210723A-1

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کفش کوهنوردی موجود در بازار

2- کفش کوهنوردی لوا مدل Gore tex

اگر به دنبال یک کفش کوهنوردی مناسب برای برنامه های صعود یک روزه و طبیعتگردی هستید، به شما کفش لوا مدل گورتکس را پیشنهاد می دهیم. این کفش باکیفیت دارای یک لایه پارچه گورتکس است که قابلیت ضد نفوذ آب را دارد. همچنین زیره یا کفی کفش لوا از جنس ویبرام ایتالیایی بوده که از مقاومت بسیار عالی برخوردار است و احساس خستگی کمتری در پیاده روی طولانی مدت ایجاد می کند. رویه کفش کوهنوردی لوا از جنس چرم نبوک تولید می شود که علاوه بر استحکام و دوام، زیبایی خاصی نیز دارد. قابلیت تنفس پذیری مناسب این کفش مانع تعریق پا می شود.

کفش کوهنوردی لوا مدل Gore tex

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کفش کوهنوردی موجود در بازار

3- کفش کوهنوردی اسکارپا مدل PRO GTX

این کفش برای کوهنوردی های سنگین طراحی شده و از وزن سنگینتر و مقاومت بیشتری برخوردار است. جنس زیره کفش اسکارپا ویبرام پلی اورتان است که آج های حرفه ای و انعطاف پذیری کمی دارد. برای ساخت رویه این کفش کوهنوردی از چرم جیر بسیار باکیفیت و یک تکه و ضد آب استفاده شده است. کفش اسکارپا از نوع کفش های کوهنوردی سنگین High Mountain محسوب می شود که قابلتی نصب کرامپون نیز دارد.

کفش کوهنوردی اسکارپا مدل PRO GTX

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کفش کوهنوردی موجود در بازار

4- کفش کوهنوردی کایلاس مدل EVEREST 8000

کفش کوهنوردی کایلاس بهترین انتخاب برای هیمالیانوردان است. این کفش برای صعودهای سنگین در فصل زمستان طراحی شده و برای کوهنوردانی که قصد صعود به قله های بالای 5000 متر در زمستان را دارند، مناسب می باشد. کفش کایلاس سه پوش است و دارای سه لایه گتر، بوت میانی و بوت داخلی متحرک می باشد. این کفش به خاطر عایق بندی بسیار عالی کاملا ضد آب، رطوبت، باد و سرما است.

کفش کوهنوردی کایلاس مدل EVEREST 8000

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کفش کوهنوردی موجود در بازار

5- کفش کوهنوردی کروماکی مدل KM628

یکی از پرفروشترین انواع کفش کوهنوردی، کفش کروماکی است که مناسب برای کوهنوردی در سه فصل می باشد. این کفش از زیره مستحکم و منعطق پلی اورتان برخوردار بوده که آج های مخصوصی دارد. طراحی کفی کفش کروماکی به گونه ای است که مانع از وارد آمدن فشار به پا می شود. این کفش نیم ساق از مچ و قوزک پا به خوبی محافظت می کند و برای استفاده طولانی مدت مناسب است.

برای جنس رویه کفش کوهنوردی کروماکی از الیاف طبیعی گیاهی و چرم مصنوعی استفاده شده است که کیفیت عالی و زیبایی ظاهری قابل قبولی دارد. قابلیت تنفس پذیری یکی از ویژگی های اصلی این کفش محسوب می شود که مانع از تعریق پا می گردد.

کفش کوهنوردی کروماکی مدل KM628

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کفش کوهنوردی موجود در بازار

در این مطلب 5 مدل از بهترین مارک کفش کوهنوردی را معرفی کردیم. شما می توانید برای مشاهده مدل های بیشتر به سایت فروشگاه دیجی کالا مراجعه کنید و پس از انتخاب بهترین کفش کوهنوردی، محصول مورد نظر را به صورت اینترنتی سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا