Let’s travel together.

بهترین غذاهای ترکیه مناسب برای گیاهخواران و وگان ها

0 103

بهترین غذاهای ترکیه

به طور حتم از آنجایی که کشور ترکیه در همسایگی کشور ما می باشد ، لذا غذاهای لذیذ آن نزدیکی زیادی به فرهنگ غذایی ما دارد و می تواند با ذائقه ما ایراینان بیشتر سازگار باشد. شما می توانید در این کشور بهترین غذاها را میل نمایید.در رستوران های این کشور غذاهایی سرو می شود که دارای کیفیت و طعم فوق العاده ای می باشند .تعداد زیادی از مسافران هدف خود را از سفر به این کشور چشیدن طعم غذاهای خوشمزه ترکیه ای عنوان می نمایند. شما می توانید بهترین غذاهای ترکیه را در رستوران های این کشور میل نموده و لذت فراوانی را ببرید.

از جمله چیزهایی که بعد از مشاهده منوی غذا در رستوران های ترکیه به آن پی خواهید برد ، این می باشد که پایه اولیه اغلب این غذاها گوشت ، مرغ و یا ماهی می باشد. با دقت به این مسئله که آشپزهای ترکیه ای مهارت زیادی در کار خود داشته و سبک پخت و پز آنها به گونه ای می باشد که طعمی متفاوت از چیزی هایی که شما تا کنون امتحان نموده اید ، ارائه می دهند ، این مسئله شاید برای شما جذاب باشد .

غذاهایی مثل اسکندرکباب و لاحماجون دارای یک طعم فوق العاده بوده و توصیه می کنیم که حتما در سفر خود به ترکیه این غذاها را امتحان کنید. شاید شما جز افراد گیاهخوار بوده و این سوال برای شما مطرح باشد که آیا برای گیاهخواران هم غذاهای خوشمزه ترکیه ای وجود دارد یا نه ؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که تنوع غذایی زیاد و مواد اولیه خاص به کار رفته در غذاهای ترکی آنقدر زیاد می باشد که به طور حتم برای هر ذائقه ای گزینه های زیادی می توان یافت. غذاهای گیاهی را می توان در ترکیه به وفور پیدا کرد و گیاهخوران در هر رستوران و کافه در هر نقطه از شهرهای این کشور ، تعداد فراوانی انتخاب دارند.

  منوی غذای رستوران تایلندی بر اساس گروه خونی

ما در این مقاله از مجله تور و گردشگری آبی قصد داریم تا شما را با غذاهای گیاهی ترکیه آشنا سازیم و بهترین غذاهای ترکیه را برای شما معرفی نماییم .تا در طول سفر خود به ترکیه بتوانید با خیال راحت از این غذاها میل نموده و از ان لذت ببرید.

غذای گیاهی دلمه

همه ما ایرانیان با غذای دلمه آشنا می باشیم و این غذای جذاب در خاورمیانه بسیار معروف می باشد و تنها محدود به کشور ترکیه نیست. شما می توانید در کلیه کشورهای عربی ، ایران و حتی هند در رستوران ها این غذا را سفارش داده و از آن میل نمایید.

ولی باید اشاره کنیم که در ترکیه دلمه را به صورت خاصی پیچیده و درست می کنند. به گونه ای که برای افرادی که از طرفداران این غذای خوشمزه می باشند ، دلمه های ترکیه ای از جمله دوست داشتنی ترین غذاهای گیاهی به شمار می رود.

دلمه

طرز تهیه دلمه در ایران معمولا به صورت پر شدن برگ انگور یا صیفی جاتی مثل فلفل دلمه ای ، بادمجان یا گوجه به موادی خاص مثل گوشت و لپه می باشد. در کشور ترکیه نیز این غذا به صورت مشابه و با ادویه یا مواد خاص ترکی تهیه می شود.

مسئله ای که موجب معروف شدن دلمه در ترکیه شده است این می باشد که در منوی بیشتر رستوران های ترکیه می توان دلمه هایی را پیدا نمود که ویژه وگان ها می باشند. در این دلمه ها ی خوشمزه گوشت یا مواد وابسته به آن حذف و با مواد مشابهی جایگزین شده اند.

  مرکز خرید اواسیس بدروم

غذای گیاهی گزلمه، یکی از بهترین غذاهای ترکیه

گیاه  خوارانی که می خواهند یک غذای خوشمزه اصیل ترکیه ای را امتحان نماید که برای این افراد مناسب می باشد ،پیشنهاد ما گزلمه می باشد. این غذای سالم گیاهی را که بدون گوشت می باشد ،می توان به عنوان یک وعده اصلی ، یک دسر در کنار غذا و یا یک میان وعده میل نمود.

غذای گزلمه در واقع یک نان می باشد که در داخل آن اسفناج یا سیب زمینی به همراه مقداری ادویه خاص ترکیه ای قرار داده شده است. این مواد را باهم می پزند . و در پایان یک غذای خوشمزه به دست می آید که بسیار لذیذ و خوشمزه می باشد.

گزلمه
گزلمه

گزلمه را می توان در رستوران ها و همچنین دکه های کنار خیابان سفارش داده و میل نمود ولی بهتر است که حتما گزلمه را به صورت داغ میل کنید زیرا در این صورت لذیذتر می باشد.

چوبان سلاتاسی

همان گونه که از نام این غذا نیز می توان استنباط نمود ، در حقیقت این یک سالاد بوده و به معنی سالاد چوپان ها می باشد. در واقع این سالاد ،غذای اصیل چوپان های ترکیه ای بوده است. چوپان سالاتاسی ،که تهیه آن بسیار ساده می باشد اغلب در وعده های ناهار و شام در کنار غذا سرو می گردد ولی باید اشاره داشته باشیم که این سالاد در عین سادگی بسیار خوشمزه می باشد.

سالاتسی

موادی که در این سالاد استفاده می شود همان موادی می باشد که ما در سالادهای خود استفاده می کنیم مانند خیار ، گوجه و پیاز ،اما به این سالاد موادی مانند لیمو ، روغن زیتون ، جعفری ، فلفل دلمه ای و ادویه مخصوص و معطر ترکی نیز اضافه می گردد.

  فصل حراج در استانبول

غذای گیاهی شاشوکا

شما این غذای گیاهی را کمتر می توانید در رستوران های ترکیه پیدا کنیدبا اینکه شاشوکا یکی از بهترین غذاهای ترکیه می باشد .ولی در صورتی که دوستی در ترکیه دارید و راجب غذای مورد علاقه شما پرسید حتما شاشوکا را نام ببرید. این غذا متشکل از بادمجان ، سیب زمینی و گوجه می باشد که با یک دستور غذایی خاصی سرخ شده و تهیه می شود و طعم فوق العاده ای دارد. این غذا را اغلب همراه با نان میل می کنند . و محلی معتقد اند اگر این غذا مقداری ترش بوده و با لیمو ترش میل شود ؛ لذیذتر می گردد.

بورک

این غذای خوشمزه ترکی دارای شباهت زیادی به سمبوسه هایی که در ایران تهیه می شوند ، می باشد ولی یک سری تفاوت هایی را هم باهم دارند. بورک به همراه دلمه از جمله بهترین غذاهای ترکیه به شمار می رود. بورک لقمه هایی کوچک می باشد که با مواد خاصی پر شده و بعد سرخ می گردد. بورک دارای انواع مختلفی میباشد که در هر کدام از مواد اولیه گوناگونی استفاده می شود .معمولا در بورک ها از گوشت گاو ،گوسفند ، مرغ ،ماهی و میگو استفاده می شود .

اما گیاهخوران هم می توانند از این غذای خوشمزه میل نمایند . شما می توانید بورک های مختلفی را در رستوران ها و دکه ها ترکیه پیدا کنید که از مواد غیر گوشتی در پخت آن ها استفاده شده است. باید اشاره داشته باشیم که معروف ترین بورک های که می توان به عنوان غذای گیاهی در ترکیه سفارش داده و میل نمود بورک اسفناج و بورک بادمجان میباشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.