Let’s travel together.

بهترین سوغاتی های تایلند

بهترین سوغاتی های تایلند

0 50

بهترین سوغاتی های تایلند : اگر قسمت اول این مبحث را مطالعه کرده باشید در بخش اول گفتیم که خرید سوغاتی در تایلند می تواند دغدغه ای بزرگ برای فرد باشد اما در شهرهای دیدنی تایلند از جمله بانکوک، پاتایا و پوکت بهتر است تا بدون خریدن مجسمه و فیل از این کشور خارج نشوید سوغاتی های که در بخش اول گفتیم جز محبوب ترین سوغاتی های تایلند است از ادویه تایلندی گرفته تا انواع پارچه ها . . .
حالا ما در قسمت دوم این مقاله برای شما به خرید چند سوغاتی مهم دیگر تایلند اشاره می کنیم پس در این بخش با ما همراه باشید تا با بهترین سوغاتی های تایلند بیشتر آشنا شوید . با سفر به تایلند با تور تایلند از این کشور دیدنی با سوغاتی های فراوان دیدن کنید . کشور تایلند دارای جاذبه های جهانگردی زیادی نیز هست .اگر می خواهید با بهترین سوغاتی های تایلند آشنا شوید با ما همراه شوید .

بهترین سوغاتی های تایلند

ظروف مخصوص

با پخته شدن نارگیل در کوره ظرف چانگ لون که نوعی ظرف مخصوص تایلندی است ساخته می‌شود، و همچنین از یک نوع خاص خرچنگ ظرف هوی چو ساخته می‌شوند ، تهیه این سوغاتی ها می تواند که هدایای بسیار جذابی برای دوستان و آشنایان تان باشد زیرا که بیشتر افرادی که به این شهر سفر می کنند از این سوغاتی ها حمایت می کنند.

شیرینی خائو

همه چیز در تایلند پیدا می شود و تایلند جز کشور های جنوب شرقی آسیا است، که هر در این کشور همه ساله شمار زیادی از گردش گران ایرانی حضور دارند. و در این کشور پادشاهی خرید سوغات نیازمند اطلاعات و ظرافت ‌هایی است این شهر علاوه بر داشتن سوغاتی های از جنس صنایع دستی و پوششی انواع خوراکی ها را هم دارد که خوشمزه ترین و معروف ترین شیرینی تایلند خائو لام است که این نوع شیرینی در واقع یک نوع شیرینی مخصوص خود تایلند‌ است که برای تیه خمیر آن از مخلوط شیره‌ برنج ، شکر و کرم نارگیل استفاده می کنند و در ظرف های مخصوصی از چوب‌ بامبو آن را می ‌پزند.

  غواصی و ماجرا جویی در آب های تایلند

سرامیک

در تایلند صنعتی که بسیار گسترده و فراگیر است صنعت سرامیک سازی است و از همین رو هم شما می توانید که در جای جای آن ظروف سرامیکی های را با نقش ‌های بر جسته انسان و طبیعت می‌توانید ببینید. پرسلن و سنقخولاک در واقع معروف‌ ترین سرامیک های تایلند هستند که بهترین نوع آن را می‌توانید در منطقه سیانگمای تهیه کنید. باید بگوییم که سرامیک با فرهنگ و پادشاهی این کشور پیوند خورده و تهیه این ظروف شیک و باستانی می‌تواند که یادگاری مناسبی از این کشور شرقی برای دوستان تان و آشنایان تان باشد.

چرم

یکی دیگر از مهم‌ ترین صنایع دستی تایلند صنعت چرم این کشور است که بسیار با ارزش است و از همین چرم ان ها محصولات متفاوتی را به دست می‌آورند و در بیشتر نقاط تایلند به صورت دستی و صنعتی تولید می‌شود و می‌توانید که بسیار راحت در تمام نقاط تایلند محصولات آن را خریداری کنید.

جواهرات

بهترین سوغاتی های تایلند

یکی از بهترین و زیبا ترین جواهرات های اسیایی مثل انواع یاقوت ‌های کبود ، یاقوت سرخ ، لعل‌ها و زیرکن همگی این موارد در تایلند استخراج می‌شوند و این جواهرات به دست هنرمندان تایلندی که این افراد همگی جز ماهر ترین افراد جهان در این زمینه هستند، برش داده می‌شوند. پس تمام کار هایی که بر روی این جواهرات انجام می شود همگی دارای کیفیت بالایی هستند و قیمت مناسبی هم دارند. شما هر مدلی را که دوست داشته باشید را می توانید که انتخاب کنید و یا یک عکس یا طرحی از چیزی که دوست دارید را بیاورید تا آن را برای شما بسازند. در تایلند تعداد جواهر فروشی ها بسیار زیاد هستند و شما در هر گوشه شهر می‌توانید که یک جواهر فروشی‌ را پیدا کنید. ولی برای اجناسی که به صورت عمده فروشی عرضه می‌شوند، بهتر است تا جاده ماهاسک خارج از سیلوم را امتحان کنید. در واقع خرید از تمامی نقاط سیلوم بسیار مطمئن است. زیرا که موسسه آسیایی علوم جواهر شناسی که مکانی مناسب برای تأیید کیفیت سنگ ‌های برش داده شده است در نزدیکی سیلوم واقع شده است.
پس تولید زیور آلات مختلف اصلی و بدلی در تایلند رونق فراوانی را دارد. در بین بومیان این کشور تولید زیور آلات پارچه ‌ای دست ‌ساز رونق دارد و شما می‌توانید که در بازار های محلی تایلند از آن ‌ها خرید کنید.
در هنگام خرید جواهرات دست ساز در تایلند باید بسیار مراقب باشید زیرا که به محض آن که می ‌فهمند شما گردش گر هستید ابتدا آن ها سعی می‌کنند که اجناس شان را چند برابر قیمت واقعی آن به شما بفروشند ، پس از این رو حتماً سعی کنید روی قیمت چانه بزنید و همچنین مسئله مهم دیگر این که مواظب فروش جواهرات تقلبی موجود در بازار ها هم باشید. با سفر به تایلند با بهترین سوغاتی های تایلند آشنا شوید و هر چیزی را که دوست دارید آن را خریداری نمائید .

  کائو یای پارک ملی تماشایی در تایلند

از پوکت سوغاتی ببرید

از مهم‌ ترین سوغات جزیره زیبای پوکت عبارتند از : مروارید، جواهرات میناکاری شده، ظروف مسی، زیورآلات و محصولات دریایی که با مراجعه به پوکت بعد از یک گشت و گزار خوب می توانید که در مغازه‌ های خوبی که فروش سوغاتی را دارد سوغاتی خوبی تهیه کنید مهم ترین خیابان های این شهر که می توان سوغاتی های خوبی تهیه کرد خیابان‌ های راتسادا ، فانگنیا ، مونتری ، یائووارات و تیلوک یوتیت است

سبد سازی

بهترین سوغاتی های تایلند

یکی از صنایع‌ دستی هایی که از گیاهان محلی مانند بامبو ، ساچ و چوب پنبه در تهیه آن ها استفاده می‌شودسبد سازی است که بیشتر افراد بومی تایلند از قدیم این کار را انجام می دعند و لوازمی از جمله کیف ‌های دستی و بزرگ زنانه و مردانه و سبد های خرید را می بافند که این وسایل به خاطر ارزان بودن آن ‌ها می‌تواند که یک سوغاتی بسیار خوب باشد.

در تایلند حتما چانه بزنید

در تایلند با چانه و مذاکره هر چیزی را می‌توان خرید پس شما برای شروع کار حتما درخواست یک تخفیف را داشته باشید. بسیاری از فروشنده ها ممکن است که در مقتبل چانه زنی شما سماجت کنند و بسیاری از مکان ‌هایی که قیمت مقطوع دارند هم به شما چنین چیزی را اعلام می‌کنند تا بحثی نباشد .

برای تخفیف خوب بهتر است تا اول کمی دور و بر چرخ بزنید تا بتوانید ارزش چیز هایی که می‌خواهید بخرید را به دست آورید و قیمت مورد نظرتان را برای خرید انتخاب کنید سپس اجازه دهید که فروشنده اولین پیشنهاد را بکند، سپس شما با یک قیمت کمتر ادامه دهید. در نظر داشته باشید قیمت پیشنهادی شما معمولاً کمتر از نصف قیمت اولیه ‌ای که فروشنده تایلندی پیشنهاد می‌کند، باید باشد، یعنی شما باید از ۵۰ درصد تخفیف شروع کنید. در تخفیف گرفتن اصلا جدی و اخمو نباشید بلکه شوخ طبعی خود را همیشه حفظ کنید ، و عجله نکنید. نکته آخر هم این که اگر قصد خرید چند تا از یک کالا را دارید، ابتدا سر قیمت یک کالا چانه بزنید، سپس قیمت برای دوتا، سه تا و بیشتر را بپرسید و چانه بزنید. در این مقاله در مورد بهترین سوغاتی های تایلند صحبت شد امیدواریم در سفر به تایلند به درد شما عزیزان خورده باشد .

  اپلیکیشن های سفر تایلند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.