Let’s travel together.

بهترین زمان برای سفر به تایلند

کی به تایلند سفر کنیم

0 41

بهترین زمان برای سفر به تایلند , کی به تایلند سفر کنیم : تایلند جز کشور هایی است که شما هر ماهی که دوست داشته باشید می توانید به این کشور سفر کنید درست است که تایلند در ماه های مختلف دارای آب و هوای متفاوتی است و در ماه های مختلف این آب و هوا تغییر تغییر می کند اما هیچ موردی برای سفر شما ندارد و می توانید در تمام ماه های سال به این کشور سفر کنید. بین نوامبر تا اوایل آوریل در واقع بهترین زمان برای سفر شما به تایلند است که این ماه ها در واقع دارای اب و هوای خنک و خشک است.

بهترین زمان برای سفر به تایلند

بهترین زمان برای سفر به تایلند

همان طور که گفتیم جای جای این کشور اب و هوای متنوعی را دارد  و بهترین زمان برای سفر به تایلند در هر فصلی از سال می تواند باشد .در قسمت جنوب، این کشور شما شاهد آب و هوای متفاوتی خواهید بود و آب و هوا بین سواحل شرقی و غربی کاملا متفاوت است ؛ در ماه های زمستان سواحل غربی این کشور دارای آب و هوای بهتری است که این اب و هوا برای غواصی زمانی بسیار عالی است. در بیشتر ایام سال آب و هوای سواحل شرقی بسیار خوب و مناسب است ، در این سواحل زیبا کمترین میزان بارندگی در ماه های ژانویه و فوریه است و در ماه نوامبر هم در واقع بیشترین شدت بارندگی اتفاق می افتد. با مجله گردشگری آبی همراه شوید تا طلاعاتی را درباره سفر به تایلند با تور تایلند در ماه های مختلف سال  به عبارتی ( بهترین زمان برای سفر به تایلند ) برای شما ارائه دهیم.

سفر در ژانویه

در این ماه باید برای تان بگوییم که آب و هوا در ماه ژانویه در تمام قسمت های تایلند خوب است و در این ماه تقریبا احتمال بارندگی بسیار کم است. دمای هوا در قسمت های شمالی بسیار خنک تر است که این دمای مناسب باعث این شده تا این ناحیه شرایط بسیار بهتری را داشته باشد. از مهم ترین مکان های که افتاب داغ و سوزان را دارد و برای آفتاب گرفتن خیلی مناسب هستند سواحل غربی تایلند است. در ماه ژانویه اگر در این کشور باشید شاهد برگزاری فستیوال سال نوی چینی هم خواهید بود زیرا که در این زمان در تایلند فستیوال سال نوی چینی برگزار می شود با وجود این که در تقویم تایلند این روز تعطیل نیست اما در سراسر کشور تایلند این مراسم به خوبی برگزار می شود و مردم تایلند این روز را جشن می گیرند. شور و هیجان این جشن بیشتر در محله چینی ها است که این محله پر می شود از اژدها های قرمز و مردم همه با هم در خیابان آتش بازی و شاد مانی به پا می کنند.

  حیات وحش خائو خئوی تایلند

سفر در ماه فوریه

سواحل شرقی در شروع ماه فوریه بارش های نا چیزی را بر خود می بیند و از همین رو در این ماه انتظار می رود که بارندگی کمی در سواحل شرقی این کشور اتفاق بیفتد. به جز سواحل شرقی تایلند بقیه قسمت های تایلند بسیار گرم و خشک است و در این ماه هوای گرم کم کم جای خنکای معمولی که در اول صبح ها در شمال تایلند بود را می گیرد. تایلند کشور فستیوال ها و جشنواره ها است و فوریه هم یکی از ماه هایی است که در این ماه فستیوال گل چیانگ مای و به مدت سه روز در شهر چیانگ مای تایلند برگزار می شود، به مناسبت آخر فصل سرما جشنواره شادی انجام می شود.

سفر در ماه مارس

این ماه که جز گرم ترین ماه های تایلند است که در یک روز عادی دمای هوا به ۳۰ درجه سانتی گراد هم می رسد و بسیار گرم می شود. باید بگوییم که در این ماه دیگر از هوای خنک شمال در تایلند خبری نیست، این ماه بیشتر مناسب افرادی است که عاشق سواحل آفتابی هستند و با سفر در این ماه به تایلند می توانند که از گرمای سواحل و تابیدن آفتاب بر روی شن ها لذت ببرند.

سفر در ماه آوریل

با رسیدن ماه اوریل به تعداد گردش گران هم افزوده می شود ماه آوریل نیز بهترین زمان برای سفر به تایلند است زیرا که هوا در این ماه به شدت عالی و مناسب می شود و از همین رو هم بر تعداد گردشگران اضافه می شود، در صورتی که شما هم قصد سفر به این کشوررا در این ماه از سال دارید بهتر است تا بلیط خودتان هر چه زودتر رزرو کنید در تاریخ ۱۳ تا ۱۵ آوریل سال نوی تایلند شروع می شود و شما در این صورت می توانید که در جشن های مختلفی که در این کشور برگزار می شود شرکت کنید آن ها در این روز بر این عقیده هستند که با ریختن آب بر روی هم بدی ها را از هم دور می کنند و از همین رو هم در این روز آبی خوش بو بر روی مردم ریخته می شود تا همان طور که گفتیم گناهان و بخت بد از روی آن ها شسته و پاک شود تا برای سال جدید بسیار پاک باشند.

سفر در ماه می

بهترین زمان برای سفر به تایلند

بهترین زمان برای سفر به تایلند می تواند ماه می باشد زیرا با شروع ماه می دیگر خبری از ماه سرد و خشک تایلند نیست و مردم برای پایان سرما بسیار خوش حال هستند در این ماه همان طور که گفتیم فصل سفر دیگر تمام شده و نرخ بسیاری از اجناس تا حدود زیادی کاهش پیدا می کند. شما در صورتی که در ماه می به کشور تایلند می خواهید سفر کنید بهتر است که منصرف نشوید و در همین ماه سفر کنید تا در این سفر شما از خلوتی سواحل و قیمت های پایین کشور تایلند لذت ببرید. بارندگی نسبت به ماه های دیگر بسیار کمتر است و شما برای گشت و گذار ساحلی می توانید که سواحل شرقی را برای گردش تان انتخاب کنید زیرا همان طور که گفتیم در این ماه کشور بارندگی های کمی دارد و سواحل شرقی بسیار افتابی هستند.

  دانستنی هایی از تاریخ و فرهنگ تایلند 

سفر در ماه ژوئن

یکی از لذت بخش ترین ماه ها برای سفر به تایلند سفر به این کشور در ماه ژوئن است که شما در این ماه می توانید از آخرین روز های بدون باران تایلند نهایت لذت و استفاده را ببرید و حسابی بگردید و کیف کنید زیرا که در این موقع از سال کشورتایلند بسیار خلوت تر از ماه های دیگر است و شما از این رو می توانید که با ارامش بیشتری این کشور را تماشا کنید از آن جایی که گردش گران زیادی در این کشور وجود ندارد، برای همین هم مراکز خرید تخفیف ها و حراج های خوبی را دارند و شما می توانید که یک خرید مناسب را داشته باشید

سفر در ماه جولای

ماه جولای که دمای هوا کم کم رو به کاهش است و بهار دیگر از این کشور می رود دمای هوا هم کاهش پیدا می کند و باد و باران هم به مرور زمان شدت می گیرد. در این ماه با وجود شروع بارش ها اما سواحل شرقی تایلند هم چنان آفتابی و آب و هوای مناسبی را برای گردش دارد. در این ماه که مدارس هم کم کم تعطیل می شود جزایری مثل جزیره ساموی کمی شلوغ می شود

سفر در ماه آگوست

آب و هوای کشور تایلند در این ماه هم باید بگوییم که به شدت بارانی و ابری است. شدت بارندگی بسیار بالا است و این شدت بیشتر در قسمت شمالی کشور تایلند اوج می گیرد که در این زمان بارنندگی های سنگین خیلی متداول است. این ماه هم به علت شدت بارندگی کسی نمی تواند که برای گردش به سواحل تایلند برود اما در میان این همه باران و شلوغی اب و هوا جزیره ساموی برای گردش ساحلی یکی از بهترین گزینه ها است. در این جزیره هم در این ماه گاهی بارندگی های کم و ناچیز اتفاق می افتد ؛ اما شدت آن طوری نیست که مزاحمتی برای گردش ساحلی ایجاد کند.

سفر در ماه سپتامبر

یکی از ماه های که تایلند بیشترین بارش ها را بر خود می بیند بعد از آگوست ماه سپتامبر است که این ماه در بین سایر ماه معمولا پر باران ترین ماه های سال است و رفتن به سواحل در این ماه تقریبا ناممکن می شود و برای همین هم برای کسانی که عاشق ساحل هستند سپتامیر اصلا ماه خوبی به حساب نمی آید. درست است که این ماه ساحل گردی را ندارید اما در صورت سفر شما می توانید که تخفیف های مختلف را در بازار های خلوت تایلند بگیرید و برای یک خرید ارام و ارزان برای شما این ماه بهترین زمان است.

  خیابان شلوغ و سرزنده تایلند

سفر در ماه اکتبر

بارندگی های این ماه هنوز تمام نشده است و در اوایل اکتبر هم میزان بارندگی بالا است. هر چقدر که به انتهای ماه نزدیک شود رفته رفته دمای هوا خنک تر و رطوبت و بارندگی در این زمان از سال کمتر می شود و از همین رو هوا برای شروع سفر به این کشور مناسب می شود. در این ماه یعنی در پوکت یکی از بزرگ ترین فستیوال های تایلند برگزار می شود که به فستیوال گیاه خواران معروف است. در این جشنواره که به مدت 9 صورت می گیرد افرادی که در این مراسم شرکت می کنند به مدت یک ماه از خوردن گوشت اجتناب کردند و این مراسم را جشن می گیرند. بهترین زمان برای سفر به تایلند برای افرادی که عاشق بارش باران هستند مناسب است .

سفر در ماه نوامبر

سواحل تایلند بسیار معروف هستند و از همین رو هم شهر پوکت که دارای سواحل زیبای بسیاری است مورد توجه قرار می گیرد. در ماه نوامبر این ساحل بهترین مکان برای افرادی است که خنکای تایلند را دوست دارند زیرا که در این ماه خورشید به سواحل غربی بر می گردد و عاشقان ساحل دوباره به سواحل پوکت و کرابی می روند، با نزدیک شدن زمستان شمال تایلند صبح و عصر خنکی را تجربه می کند دارد.

سفر در ماه دسامبر

بهترین زمان برای سفر به تایلند

 ماه دسامبر به دلیل کریسمس می تواند بهترین زمان برای سفر به تایلند باشد . در این ماه که یکی دیگر از ماه های شلوغ تایلند است و از همین رو هم گردش گران بی شماری برای گذراندن تعطیلات کریسمس در سواحل غربی دور هم جمع می شوند و مشغول خوش گذرانی و جشن و پای کوبی می شوند. ماه دسامبر از آن جایی که هوا تایلند بسیار خوب می شود از همین رو هم این کشور شلوغ ترین زمان خودش را می گذراند. اگر شما هم قصد سفر به تایلند را دارید بهتر است که به این توصیه ما توجه کنید و در اوایل ماه دسامبر به کشور تایلند بروید این زمان برای این مناسب است که با هتل هایی که با آمدن کریسمس به شدت افزایش قیمت پیدا می کنند مواجه نمی شوید و نرخ اضافی نمی پردازید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.