Let’s travel together.

بهترین خوراک های تایلند

با سفر به تایلند دلتان را صابون بزنید

0 52

بهترین خوراک های تایلند , با سفر به تایلند دلتان را صابون بزنید : از مهم ترین چیز هایی که این کشور را زبان زد خاص و عام کرده است بی شک غذا های لذیذ و خوشمزه آن است و از همین رو هم در بیشتر کشور ها شما می توانید که دست کم یک یا چند رستوران تایلندی را ببینید که غذا های سنتی این کشور را ارائه می دهند. اما صرف غذا های تایلندی در خود تایلند، می تواند که تجربه ای متفاوت را برای هر کسی رقم بزند و برای هر گردش گری، خاطره انگیز ترین سفر می شود. شما در این غذا ها طعم ها و مزه های بی نظیری را می توانید بچشید زیرا که در این غذا ها ترکیب مزه های مختلف شیرین، شور، تند و ترش همگی با هم مخلوط شده اند که این طعم و مزه ها فقط و فقط در غذا های تایلندی وجود دارد، و امکان ندارد که در هیچ نمونه دیگری شما از این طعم ها چشیده باشید.
در بین این همه غذا و طعم شما اگر سوپ مخصوص تایلند یعنی (tom yam) را امتحان کنید به طعم و مانوزه ان پی خواهید برد. از ان جایی که سر آشپز های تایلندی واقعا با استعداد هستند از همین رو آن ها در تهیه غذا هایشان از ترکیبات ویژه ای استفاده می کنند. نودل شکل خاص و خوشمزه ای از غذا های تایلند است که در سفر به این کشور حتما توصیه می کنیم که امتحان کنید
یکی دیگر از خوشمزه های تایلند سالاد پاپایا است که بهتر است تا در این سفر این سالاد خوشمزه را که از نوعی میوه استوایی و شیرین تهیه می شود تست کنید و از طعم بی نظیر ان لذت ببرید. از جمله غذا های خوشمزه دیگر می توان به کاری سبز تایلندی ( Thai green curry ) اشاره داشت که این غذای فوق العاده را هم باید امتحان کنید. از جمله غذا ها و خوراک های خوشمزه تایلندی می توان به این موارد اشاره داشت

  دانستنی هایی از تاریخ و فرهنگ تایلند 

بهترین خوراک های تایلند

بهترین خوراک های تایلند

تام یام گونگ

غذای تایلندی که بیشترین سبزیجات را در تهیه این غذا استفاده می کنند و از همین رو هم این غذا یک رایحه بسیار الهام بخشی را دارد که می توان ان را رایحه سنتی و ملی تایلند دانست زیرا همان طور که گفتیم در آن میزان بسیار زیادی از سبزیجات معطر استفاده می شود.
در این غذا سبزیجات معطری که استفاده می شوند عبارتند از برگ لیمو، گالانگال (نوعی زنجبیل)، موسیر و سایر گیاه های عطرآگین است که در هنگام ترکیب به این غذا رایجه ای استثنایی را می بخشد . میگو و قارچ مواد اولیه در تهیه این غذا هستند و معمولا این غذا را به همراه فلفل قرمز و سس ماهی هم مصرف می کنند از آن جایی که این غذا طعم استثنائی را دارد ش میل کنید می توانید که ترکیبی از مزه های تند و ترش را در آن احساس کنید. به همین دلیل این غذا را می توان یک پیش غذای مناسب تلقی کرده و یا با برنج مصرف کرد.

پاد تاهی (Pad Thai )

این غذا که در بیشتر کشور های دنیا هم شناخته شده است و در واقع به نوعی امضای آشپزی تایلندی به حساب می آید و از همین رو این غذا نیازی به معرفی ندارد طرز پخت این غذا بسته به فرهنگ این کشور و بخش های مختلفش بسیار متفاوت است و به شکل های مختلفی سرو می شود. معمولی ترین ترکیب این غذا به این شکل است که از نودل تزئین شده با جوانه لوبیا، پیاز و بادام زمینی خرد شده در سرو این غذا استفاده می شود.یکی از غذا هایی است که بهتر است تا در وعده شام مصرف شود و شما برای این که طعم دل خواه تان را به دست بیاورید بهتر است تا از سس ماهی ، شکر ، فلفل قرمز و بادام زمین خرد شده هم ترکیب کنید تا به این ترتیب یک طعم دلخواه را برای خودتان به دست بیاورید. با سفر به تایلند با تور تایلند بهترین خوراک های تایلند را امتحان کنید .

  راهنمای زندگی ارزان در تایلند

سوپ نودل (Kuay Tiew)

معمولا برای خوردن این سوپ از قاشق های چوبی و سنتی استفاده می کنند اما بهترین روش خوردن این سوپ به این شکل است که شما هر گونه قاشقی را کنار بگذارید و برای خوردن این غذا ، اسه محتوی غذا را بدون خجالت سر بکشید. این سوپ با روش های مختلفی تهیه می شود و شاید جالب باشد تا بدانید که بیش از نوع ترکیب در تهیه این غذا استفاده می شود
در این غذا از رشته های نودل معمولا باریک استفاده می شود و کمتر پیش می آید که شما در این سوپ نودل های پهن و کلفت را ببینید هستند در تهیه این نودل از گوشت های خوشمزه ای استفاده می شود این نودل در یک مایع سوپ مانند است و با گوشت هایی از قبیل : گاو ، گوسفند ، مرغ ، اردک ، ماهی ، میگو و … آماده می شود.

(Som Tam)

یکی از سالاد های خوشمزه تایلند (Som Tam) است که در تهیه این سالاد از ادویه های متنوع و میوه استوایی معروف پاپایا استفاده می شود. میوه پاپایا معمولا در قسمت هایی شمالی تایلند پرورش داده می شود و از آن جایی که بسیار محبوب است در تمامی این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. این غذا به روش های مختلفی در مناطق مختلف تایلند، تهیه می شود که طعم کلی آن سالاد می تواند شیرین ، ترش و … هم باشد درباره این سالاد باید بگوییم که در هر رستورانی به شکل خاص خودش سرو می شود. برای تهیه این سالاد معمولا پاپایا های خرد شده را کمی تفت می دهند تا با ادویه ها کمی طعم دار شود بعد از این کار به برنج مرغ کبابی را اضافه می کنند. این ترکیب، دارای طعمی فوق العاده خوشمزه است. این غذا نیز جز بهترین خوراک های تایلند است که امتحان کردن آن خالی از لطف نیست .

  برای سفر به تایلند چه وسایلی در چمدان خود بگذاریم ؟

خوراک مرغ و بادام هندی (Gai Med Ma Moung)

معمولا در بیشتر غذا های تایلندی بیشترین موادی که استفاده می شود بادام هندی بو داده شده ، سس سویای شیرین ، عسل ، سیر و فلفل قرمز است که این مواد در خوراک مرغ هم مواد جانبی این غذا را تشکیل می دهند. این مواد هنگامی که در کنار مرغ پخته می شوند ترکیبی از بهترین طعم ها را تشکیل می دهند و باید بگوییم که در شهر پوکت این غذا یکی از معروف ترین غذا های این شهر است که به فروش می رسد. و از آن جایی که بادام هندی نیز بومی این منطقه است به راحتی قابل دسترس است و در بیشتر خوراک ها مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خواهید دیگر خوراکی ها و بهترین خوراک های تایلند را امتحان کنید در سفر با تور پاتایا به شهر پاتایا و دیگر شهرهای تایلند چون پوکت و بانکوک از غذاهای این شهرها نیز خریداری کنید و از طعم بی نظیر بهترین خوراک های تایلند لذت ببرید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.