Let’s travel together.

بزرگترین پارک موضوعی در دبی

بزرگترین پارک موضوعی در دبی

0 38

بزرگترین پارک موضوعی در دبی : خبرها حاکی از ان است که به زودی بزرگترین «پارک موضوعی » سرپوشیده دنیا در شهر دبی افتتاح خواهد شد.گویا قرار است که در تابستان امسال با افتتاح بزرگترین پارک موضوعی سر پوشیده دنیا ،شهر دبی دوباره یک رکورد جدیدی را بزند. اگر می خواهید از جاذبه های گردشگری شهر دبی دیدن کنید و از بزرگترین پارک موضوعی در دنیا دیدن کنید سفر به دبی را با تور دبی از دست ندهید .

 افتتاح بزرگترین پارک موضوعی در دبی

بزرگترین پارک موضوعی در دبی

محوطه این پارک به گونه ای طراحی شده است که کاملا سرپوشیده بوده ودمای ان کنترل می شود وبازدیدکنندگان از ان می توانند از هوای داغ دبی در داخل ان احساس راحتی بکنند ودر امان باشند.وقرار براین است که این پارک موضوعی ،دارای چهار منطقه موضوعی وتفریحی تفکیک شده باشد.در حقیقت پارک موضوعی یک اصطلاح عمومی برای یک مجموعه از مسیر های گردشگری ودیگر جذابیت های سرگرم کننده می باشد.

واز جمله خصوصیات ان ،وجود انواع سرگرمی ها ،تفریحات وبازنمایی شخصیت ها و رویداد ها وکمک فناوری پیشرفته وهمین طور ترکیبی از جاذبه ها به همراه فضای فانتزی ومحل های گذران اوقات فراغت، می باشد.
بنا برگفته های مقامات محلی دبی ،در ماه اوت با افتتاح این شهربازی سر پوشیده بازدیدکنندگان می توانند در یک فضای تفریحی به مساحت 140 هزار متر مربع با انواع وسایل وتجهیزات بازی وهیجان انگیز سرگرم شوندودر مورد گنجایش این پارک نیزباید بگوییم که این پارک به صورت هم زمان ظرفیت گنجایش 30 هزار نفر را دارا می باشد.
بنابر پیش بینی ها گفته می شود که در سال نخست افتتاح این پارک حدود 4 میلیون و500 هزتر نفر از ان بازدید خواهند کرد.

  پارک آی ام جی دبی

پارک های موضوعی ( مدارس آینده )

در واقع هدف از تاسیس این پارک های موضوعی ،یک نوع آموزش می باشد که به یک نکته معرفتی نیز در درون خود اشاره دارد.به زبان ساده تر یعنی آنچه که انسان در طبیعت با ان مواجه است ولی به ان نکات توجه نمی کند ،سعی می شود در این پارک ها مورد توجه قرار بگیرد.امروزه پارک های موضوعی در حال وارد شدن به دانش انسان می باشند.در پارک های موضوعی فرد بازدیدکننده متوجه منظور مورد نظر طراح می شود.

بزرگترین پارک موضوعی در دبی

در واقع در اینجا از پارک به عنوان یک وسیله برای توجه دادن مردم به موضوع خاصی استفاده شده است ومنظره سازی از سطح حداکثر نمادین وحداقل محسوس به سمت یک منظره سازی معنا بخش وپیام رسان وتامل انگیز حرکت می کند.در حقیقت در پارک های موضوعی سعی می شود که در روند فضاسازی ومنظره سازی یک موضوع پیگیری شود.ولی باید در ساخت این پارک ها ،همواره رویکرد زیباشناسی ومحفوظ بودن در ساخت فضا رعایت شود ، اما این دیگر تنها هدف نمی باشد وپارک همچنین باید در خدمت انتقال معنا نیز باشد.در واقع پارک ها ی موضوعی ،جنبه دانش وبینشی را به پارک اضافه می کنند واین طبیعتا از بعد حسی قضیه کم خواهد کرد واز جمله انها می توان به باغ های بوتانیک وباغ های منظرین اشاره کرد که جزء پارک های موضوعی می باشند.
برطبق مطالعات واسنادی که در دودهه گذشته در مورد این پارک های موضوعی وجود دارد ،این پارک ها دارای پتانسیل خوبی در انتخاب موضوعات تاریخی برای جذب توریست های محلی می باشند.و همین طور در یک تحقیقی که از استرالیا به عمل امده است ،مشخص شده است که میزان درستی اطلاعات وعناصری که در این پارک ها به کاررفته است ،دارای نقش به سزایی در تعیین رضایت مندی از تجربه بازدید کنندگان پارک ها است.

  خرید از بازار طلای دبی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.