Let’s travel together.

برنامه ‌ریزی برای تعطیلات در تایلند

تعطیلات خاطره انگیز در تایلند

0 53

برنامه ‌ریزی برای تعطیلات در تایلند , تعطیلات خاطره انگیز در تایلند : ممکن است که در سفر به تایلند و شهر شلوغ بانکوک دوست داشته باشید که از هرج ‌و مرج و ازدحام بانکوک به مکانی ارام و دنج سفر کنید و تجربه ‌ای خاطره ‌انگیز از تایلند را داشته باشید. در نظر داشته باشید که استان ‌ها و شهر های اطراف این شهر می‌توانند که برای شما سفری یک ‌روزه با خاطره ای بسیار خوب را رقم بزند. شما با قرار گرفتن در این و منطقه سپری کردن اوقات تان می توانید که از یک چشم ‌انداز خارق ‌العاده ، فرهنگی جالب و ماجرا جویی فراموش ‌نشدنی لذت ببرید و یک سفر رویایی را تجربه کنید.

برنامه ‌ریزی برای تعطیلات در تایلند

برنامه ‌ریزی برای تعطیلات در تایلند

کانچانابوری ( Kanchanaburi )

شما می توانید که با سفر به کانچانابوری ( Kanchanaburi ) در سمت غرب این شهر خودتان را به مکانی زیبا برسانید و در عین حال از مناظر آرام بخش, موزه ‌های جنگی این منطقه استفاده کنید. بیشترین علت شهرت کانچانا بوری بیشتر به خاطر فیلم پل رودخانه کوای (Kwai) است. شما در این منطقه می توانید که برای سرگرم کردن خودتان و لذت بیشتر از پارک ‌های ملی، قایق ‌سواری، پیاده ‌روی و فیل ‌سواری بازدیدد کنید و بدون شک با دیدن این همه شگفتی در این منطقه شما می توانید که مثل یک کاوشگر یک ماجرا جویی حرفه ای را داشته باشید و این می تواند یک سفر با تجربه برای شما باشد. می توانید برنامه ‌ریزی برای تعطیلات در تایلند را با سفر به شهرهای دیدنی تایلند با تور پاتایا جذاب تر کیند .

دانمون سادوآک ( Damnoen Saduak )

هم مکانی است که شما با سفر به این منطقه می توانید که جنبه های سنتی تایلند را مشاهده کنید. بازار های محلی در این مکان شما را می تواند که شگفت زده کند. قایق های چوبی که آماده سوار کردنتان هستند و شما را روی آب شناور نگه می دارند. یکی از اصلی ترین جاذبه های گردش گری این منطقه بازار های شناور آن است که افراد زیادی در این منطقه مشغول به تولید و فروش سوغاتی ‌های این منطقه هستند.

ساحلی پتچابوری ( Phetchaburi )

برنامه ‌ریزی برای تعطیلات در تایلند

وکاخ ‌های ویژه آن مکانی ایده ال برای افرادی است که می خواهند آثار تاریخی را مشاهده کنند از همین رو باید کمی بیشتر به‌سوی جنوب حرکت کنید تا به پتچابوری برسید. این شهر میمون های زیادی دارد و ممکن است که در تمام کوچه محل میمون هایی را ببینید که بی آزار هستند پس لازم نیست که از آن ها بترسید.
شما در صورتی که زمان برای سفر به این کشور را ندارید بهتر است تا از منطقه آرام موآنگ بوران (Muang Boran) که یک پارک-موزه فضای باز است دیدن نمائید زیرا که این کشور هم تقریبا به شکل تایلند ساخته شده است و شما می توانید در این مکان نسخه ‌های بدلی کوچک ‌تری از بنا ها و یاد واره‌ های مهم در سراسر این کشور را که به نمایش گذاشته شده است تماشا کنید.

ساموت سونگخرام ( Samut Songkram )

مکانی است که شما می توانیئ برای لذت بردن از غذاهای دریایی به سبک تایلندی در ان جا از این موقعیت استفاده کنید و بهترین غذا ها را میل کنید. در آنجا می‌توانید در کنار خلیج تایلند تا جایی که می‌توانید صدف‌ های دو کفه و دیگر محصولات دریایی را میل کنید. سانگخلابوری ( Sangklaburi ) هم از گزینه هایی است که در صورت داشتن زمان کافی به ان جا هم سری بزنید در این شهر که در نزدیکی مرز های میانماراست همزمان جوامع تایلندی ، بنگلادشی ، کارن ‌ها و مون ‌ها قرار دارد که برای تان جلب توجه می‌کند.

  ویزای تایلند , همه چیز در رابطه با ویزای تایلند

برنامه ‌ریزی سفر برای حضور در شمال تایلند

یکی از قسمت های بسیار زیبای تایلند قسمت شمالی است که این قسمت از مزارع صاف و تخت برنج در بخش ‌های روستایی بالای بانکوک که به ‌سوی شمال و کوهستانی و تا مرز های میانمار و لائوس در آن ‌ها قرار دارد کشیده می‌شوند. جالب است بدانید که قسمت شمالی تایلند از نظر فرهنگی و جغرافیای با بخش جنوبی تایلند کاملا متفاوت است. درباره فرهنگ خاص این قسمت باید بگوییم که، زبان بخش شمالی تایلند ( خام موآنگ ) است این منطقه گسترده در واقع غذا ها، باور های سنتی، مراسم ‌های مذهبی و سبک معماری محکم و پایدار مخصوص به خودش را دارد. امروزه این سبک معماری را لانا که به معنای میلیون‌ها مزرعه برنج است می نامند. چیزی که در واقع باعث شکل‌گیری فرهنگ و زیرگروه ‌های فرهنگی متفاوت این منطقه شده است ویژگی اصلی فیزیکی مناطق شمالی تایلند یعنی کوهستان‌ های آن است که با جدا سازی و ایزوله کردن محل زندگی افراد محلی موجب این شکل گیری شده است. با وجود این ساختار ویژه و دلهره‌آور این سرزمین امروزه نیز از ساکنان آن در برابر پیشرفت سریع اثر گذاری عناصر خارجی محافظت می‌کند. هر چه قدر از جاهای دیدنی تایلند دیدن کنید باز به نظر می رسد کم است پس بهرت است  برنامه ‌ریزی برای تعطیلات در تایلند را طولانی کنید .
برنامه ‌ریزی برای تعطیلات در تایلند آنقدر برایتان جذاب و خاطره انگیز خواهد بود که می خواهید دوباره به این کشور سفر کنید . همان طور که می دانیم شهر چیانگ مای (Chiang Mai) به عنوان پایتخت طبیعی بخش شمالی تایلند به‌حساب می‌آید اما برای سفر به مناطق شمالی نباید که فقط این شهر را انتخاب کنید زیرا که علاوه بر چیانگ مای مناطق بی نظیری مثل چیانگ رای (Chiang Rai)، چیانگ سن (Chiang Saen)، مای هونگ سون (Mae Hong Son)، فرای (Phrae) و نان (Nan) مناطقی هستند که این مناطق هم به ‌اندازه کافی دارای جاذبه ‌های گردش گری و به ‌خصوص مکان ‌های باستانی است که پیشنهاد می شود که یک گردش یک ‌روزه و یک‌ شب اقامت در آن‌ ها برای شما بسیار می تواند ارزشمند باشد. شما می توانید که در این مناطق مرتفع کوهستانی و جنگلی‌ که باعث شده اند این شهرهای ویژه از هم جدا شوند انواع و اقسام اقامت گاه ‌های ساده در پارک ملی، اقامت گاه‌ های لوکس، چشمه ‌های آب گرم، کمپ ‌های فیل‌ سواری و غیره را مشاهده کنید که تمامی این موارد با امکانات بسیار بالایی به شما خدمات ارائه می‌کنند.

محل بسیار مناسب برای پیاده ‌روی یا تپه نوردی به مقصد دهکده ‌های قبایل سنتی چینگ رای است که از طریق مسیر های دامنه کوه و یا از طریق مسیر کوتاه‌ تری ( با فیل‌سواری ) می‌توان به آن‌ ها دسترسی پیدا کرد. رودخانه ‌های این منطقه با داشتن جریان سریع آب در واقع شرایطی ایده ‌آل را برای قایق ‌سواری و یا راندن کانو ( نوع خاصی از قایق ) در آب ‌های سفید رنگ و پرخروش به وجود آورده است که طرفداران بی شماری را دارد. برای رفتن به اعماق کوه ‌ها و مناطقی دور افتاده ‌تر جاده‌ هایی پیچ‌ در پیچ از چینگ رای به ‌سوی شهر های موجود در تپه‌ ها و کوه ‌های اطراف وجود دارند که شما را به این مکان ها می‌برد؛ این مکان ها جایی هستند که در زمان تسلط کمونیست‌ ها بر چین نوادگان سرباز های چینی‌ که به این منطقه فرار کرده بودند، زندگی می‌کنند و شغل اصلی آن ها کشت دادن چای و قهوه است. با سفر به تایلند ( برنامه ‌ریزی برای تعطیلات در تایلند ) را از دست ندهید .

  شهرهای معروف تایلند برای تورهای مسافرتی تایلند

در کوه‌ هایی دور افتاده و در گوشه مرز های بین لائوس و میانمار منطقه نان قرار گرفته است. مای هونگ سون و مای ساریرانگ ( Mae Sarian ) نزدیک‌ ترین شهرها نسبت به این منطقه هستند. یک مسیر ویژه که آغاز و پایان آن در چیانگ مای ( Chiang Mai ) است جاده ‌ای به نام حلقه مای هونگ سون است، این جاده از درون بازار های شهر های کوچکی مانند پای عبور می‌کنند که در طول چند سال اخیر توسعه یافته و به یک مقصد گردش گری مهم تبدیل شده است. کشف این جاده توسط گردش گرانی که به روش کوله‌ گردی به سفر در این منطقه می‌رفتند صورت گرفت. با سفر به تایلند با تور تایلند تعطیلاتی به یادماندنی را برای خود تدارک ببینید . می توانید برنامه ‌ریزی برای تعطیلات در تایلند را با دوستان و خانواده در صورت تمایل بیشتر کنید به جای اینکه 7 روز بمانید بیشتر از دو هفته در این کشور اقامت کنید و از جاذبه های این کشور دیدن کنید .

برنامه ‌ریزی تعطیلات سواحل جزایر آندامان و پوکت

یکی از مناطقی که با داشتن تنوع بالا و ساختار افسون گر خود همواره به‌عنوان یکی از مقاصد محبوب گردشگری در جهان شناخته شده پوکت (PHUKET) است که این منطقه جز مناطقی است که برای بیشتر گردش گرانی که بودجه محدود تری را در سفر به این منطقه دارند جذاب است علاوه بر این افراد این منطقه برای کسانی که به دنبال سفری مجلل و لوکس هستند بسیار مناسب است. درست است که این جزیره علی رغم مشکلاتی که دارد توسعه یافتگی کاملی را ندارد اما باز هم این مکان دارای سواحلی زیبا و گستره بزرگی از هتل ‌ها، رستوران ‌ها، فعالیت‌ های تفریحی و زندگی شبانه بسیاری است. جاذبه‌ ها تماشایی‌تر را می توانید که در ترک پوکت و حرکت به ‌سوی ساحل آندامان (ANDAMAN) تماشا کنید.
شما می توانید که در مناطق خط ساحلی این منطقه کارست ‌های آهکی karst ها، توده سنگ ‌های بزرگی که به ‌واسطه خوردگی به اشکالی منحصر به ‌فرد و زیبا در آمده اند را تماشا کنید. شما می توانید که در این مکان جزیره ‌های منزوی در آب ‌های شفاف و بلورین و کیلومتر ها ساحل دست ‌نخورده را که در برابر دیدگان تان قرار دارد را ببینید. در واقع این شهر یعنی پوکت را می توان قطب تپنده و شلوغ سواحل غربی نام برد.

برنامه ‌ریزی برای تعطیلات در تایلند
رفت و آمد در این شهر بسیار زیاد است و از همین رو هم از بانکوک به این منطقه هر روز پرواز های متعددی راهی می‌شوند و علاوه بر خطوط هواپیمایی مسافران زیادی هم توسط قایق ‌های مسافر بری‌ که معمولا پر از مسافر هستند به ‌صورت روزانه از شهر ها و جزایری مثل کو فی فی (Ko Phi Phi)، کرابی (Krabi) و جزایر رویایی سیمیلان (Similan) و سورین (Surin) به این منطقه رفت و آمد می‌کنند.
یکی دیگر از مکان های شگفت انگیز کرابی است که با داشتن شن‌ هایی به شکل پودر سفید رنگ و صخره ‌های آهکی در آب ‌های زمردی رنگ این ساحل زیبا این مکان را برای علاقه‌ مندان به تمامی سطوح صخره ‌نوردی محبوب کرده است.
از دیگر مناطقی که به ‌صورت ویژه‌ در میان کسانی که به دنبال ایده ‌های متفاوت ، فعالیت‌ های آکرو باتیک و صخره‌ نوردی هستند و بسیار محبوب است ساحل رایلی ( Railay ) است که در این مکان پارک ملی حیاط آبی پانگ نیا (Phang Nga) مکانی است که برای عاشقان طبیعت مکانی بسیار رویایی است و از همین رو افراد زیادی را به خود جذب می‌کند. در حضور در این مناطق شما می توانید که منظره ‌هایی عالی و کاملی را که بی ‌شباهت به کارت‌ های پستالی نیست را تماشا کنید و لذت ببرید . اگر می خواهید مناظری را شبیه به کارت های پستال است دیدن کنید پیشنهاد می کنیم برنامه ‌ریزی برای تعطیلات در تایلند را در برنامه ی سفرهای خود قرار دهید .
جزیره کائو پین گان (Koh Phing Kan) که به نام جزیره جیمز باند مشهور است هم یکی از همین مکان های بی بدلیل و شگفت انگیز است.
پس از سونامی منطقه کو فی فی، برای دوست داران غواصی و ورزش ‌های زیر آبی به‌ عنوان یک مقصد درجه ‌یک مطرح‌شده است این منطقه همیشه شلوغ است و می توان گفت که تعداد غواصان این ناحیه از تعداد ماهیان این ساحل بیشتر است. این منطقه علاوه بر غواصی هیجانی در واقع یک اقامت گاه عالی هم برای مسافران سبک کوله‌‌ گردی و کسانی که شرایط سفر را آسان می‌گیرند به‌حساب می‌آید. با توسعه و پیشرفت کولانتا (Koh Lanta) گردش گرانی که دنبال مکان هایی با جمعیت کمتر و تنهایی و آرامش هستند تعداد گردش گر را به خود جذب کرده است. شما در این مناطق می توانید که از سواحل دوست ‌داشتنی و دهکده‌ هایی رنگین که در آن‌ها با بومیانی متفاوت وجود دارد روبرو شوید و شما در این برخورد ها متوجه می‌شوید که تا چه اندازه با ساکنان سایر مناطق سواحل آندامان این افراد از نظر فرهنگی متفاوت هستند. در طول چند سال اخیر آئونانگ (Ao Nang) نیز بسیار محبوب شده است و تعداد زیادی از اقامت گاه‌ ها در نزدیکی سواحل محبوب این منطقه ساخته شده‌اند. خلاصه شما می توانید برنامه ‌ریزی برای تعطیلات در تایلند به سفری خاطره انگیز تبدیل کنید .

  تایلند بهشتی برای معتادان خرید

نکته

در سفر به این مناطق و استفاده از امکانات تفریحی حتما توجه داشته باشیدکه :

  • اصلا سوار قایق‌ های قدیمی و پوسیده و بیش ‌از حد شلوغ نشوید.
  •  از قایق های تند رو کرایه ای برای رفتن در مسیر مشابه با قایق‌ های مسافر بری استفاده کنید
  •  مسائل امنیتی و ایمنی را در هنگام قایق‌ سواری جدی بگیرید

می توانید برنامه ‌ریزی برای تعطیلات در تایلند را طوری طراحی کنید که با تور پاتایا از شهرهای دیدنی این کشور نیز دیدن کنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.