Let’s travel together.

برج ساعت چاچا باتومی , جاذبه تور گرجستان باتومی

0 19

برج چاچا در گرجستان ، افسانه شهر باتومی

در میان تور های مسافرتی انتخاب یک مکان برای سفر با توجه به هزینه های که ممکن است داشته باشد ممکن است که شما را دچار سردرگمی کند از این رو برای داشتن یک سفر رویایی و خاطره انگیز انتخاب تور گرجستان یک انتخاب بی‌نظیر می تواند باشد که شما با سفر به این کشور می توانید از این سرزمین رویایی اروپا دیدن کنید.

این کشور با توجه به جاذبه های فراوانی که دارد امروزه توانسته است تا به عنوان بزرگترین مقصد گردشگری مورد توجه بسیاری از مسافران باشد از این رو باتومی گرجستان با دارا بودن طبیعتی بکر و ناب مناسب ترین مکان برای بازدید کنندگان و افرادی است که طرفدار طبیعت هستند. با قدم زدن در باتومی می توانید تا از دیدن بناهای قدیمی تاریخی و سازه های باستانی لذت ببرید، زیرا باتومی مهد سازه های متنوع است که با دیدن هر کدام از آن ها بسیار لذت می برید.

پیاده روی در شهر باتومی

اگر در تور گرجستان به شهر باتومی سفر کنید پیشنهاد ما پیاده روی یک روزه در سواحل زیبای شهر باتومی است . بدون شک یک خاطره به یاد ماندنی از تمامی جاذبه های دیدنی باتومی مانند : برج الفبا , تله کابین آرگو و … خواهید داشت . شهر باتومی توریستی ترین شهر گرجستان است که اکثر جاذبه های دیدنی آن در فاصله کم از یکدیگر واقع شده اند لذا پیاده روی برای دیدن این جاذبه ها می تواند بسیار مفید واقع شود . برج ساعت چاچا در باتومی یکی از این زیبایی ها می باشد که 25 متر ارتفاع دارد که با 4 فواره و چشمه آب احاطه شده از این رو به برج فواره نیز شهرت دارد .و منظره ای بسیار جذاب را فراهم آورده است حتما در این پیاده روی از این برج دیدن کنید .

  اقامتگاه های مقرون به صرفه باتومی در تور گرجستان باتومی

سفر به قلب تاریخ عثمانی

در میان انبوه سازه های تاریخی که در باتومی گرجستان وجود دارد و شما با دیدن آن ها می توانید تا به تاریخ این کشور پی ببرید برج چاچا یا (برج چشمه) که این سازه در قلب باتومی به عنوان یکی از سازه‌های بلند است که شما با تماشای این بنا به قلب تاریخ عثمانی می روید. بیشتر گرجی ها این برج را به نام برج ساعت نیز می شناسند و علت ان هم به خاطر ساعت بزرگی است که در نمای این برج وجود دارد. این برج 25 متری با قرار گرفتن در کناره ی دریای سیاه که دور تا دورش را 4 فواره ی 4 چشمه گرفته است به برج فواره نیز در باتومی معروف است معمار این برج گرزه ریموند چارلز معمار فرانسوی است که این مکان را به سبک معماری عثمانی طراحی کرده است.

برج چاچا کجاست؟

از مزیت های تور باتومی می توان به فاصله کم جاذبه ها با هم اشاره داشت شما با قدم زدن در خیابان گوجباشویل یکی از محبوب‌ترین خیابان‌های باتومی می توانید تا گردشگران زیادی را که در حال گشت و گذار در همان حوالی مشاهده کنید، وجود برج چاچا در این خیابان باعث شده تا گردشگران زیادی در این خیابان ازدحام داشته باشند. تماشای این مکان در بعد از ظهر بسیار دل انگیزتر است زیرا فضای سبز اطراف برج در کنار ساحل رویایی دریای سیاه بسیار زیبا و دل انگیز است و شما می توانید از این حس و حال لذت ببرید.

  تور باتومی و خرید از بهترین مرکز خرید در گرجستان | باتومی مال

برج چاچا

معماری عثمانی با طراحی فرانسوی

ریموند چالز از مشهور ترین معماران فرانسه است که برج چاچا را با ظرافت و مهارت خاصی توانسته است تا طراحی کند با دیدن بخش های این سازه می توانید تا معماری عثمانی را ببینید زیرا در تمام بخش‌های این سازه، نمادها و نشانه‌های معماری عثمانی وجود دارد این بنا با توجه به نماد هایی که دارد گویی به دست یک معمار گرجی طراحی شده است .

این برج سفید و با شکوه با داشتن ارتفاعی مناسب و زیبا به عنوان یکی از سازه‌های زیبای این شهر است که ساعت معروف برج فواره یا برج چاچا در ارتفاع ۱۸ متری آن نصب شده است برای دیدن این برج می توانید تا با پیاده روی در اطراف آن از جزئیات معماری آن باخبر شوید این برج سفید رنگ و شکوهمند طرفداران و گردشگران بومی زیادی را دارد.

نمایش فواره‌ها

برای تماشای برج و نمایش فواره ها مناسب ترین زمان ساعت هفت شب، است که بهتر است تا در همان حوالی ساعت در مکان حاضر باشید در این ساعت شما می توانید تا یک نمایش کوتاه ده دقیقه‌ای با هنرمندی چهار فواره اطراف برج اجرا می‌شود را ببیند و لذت ببرید افراد زیادی در این ساعت برای تماشای فواره به این مکان می ایند که بدون شک تماشای این نمایش کوتاه در آن شلوغی شما را هیجان زده و به عنوان یک تجربه فرهنگی به یاد ماندنی برایتان ثبت می شود.

  گردشگری در تفلیس از میدان آزادی تا حمام گوگرد

مدت زمان مورد نیاز برای بازدید

با توجه به این که محل قرار گیری این برج در خط ساحلی دریای سیاه است از این رو برای بازدید از این برج به زمان زیادی احتیاج ندارید و می توانید تا بعد از بازدید از برج الفبا که در نزدیکی این برج است با ۳۰ دقیقه علاوه بر این که از تمام ابعاد این سازه عثمانی دیدن کنید و در کنار فواره های آن عکس بگیرید می توانید تا لذت قدم زدن در خیابان های معروف باتومی را نیز تجربه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.