موفقیت

برای تغییر از خودتان شروع کنید!

مجاب کردن خود برای تغییر

یکی از چراغ های موفقیت ایجاد تغییر در درون خود انسان است. اما خود همگی می دانیم این کار بسیار دشوار است و حتی پیدا کردن مشکلات در درون خود نیز کار آسانی نیست. پس باید به دنبال راهکارهایی برای ایجاد نیرو محرکه و مجاب کردن خود برای تغییر باشیم. مجله ی موفقیت و سلامت آبی به شما برای روشن شدن راهتان کمک خواهد کرد.

شما با پرسیدن چند سوال از درون خود و پاسخ دادن به آن ها می توانید چراغ تغییر را روشن کنید. اما این کافی نیست، باید بارها و بارها در طول زندگی این سوالات از درون شما پرسیده شده و پاسخ داده شوند. شاید پاسخ را ندانید اما اجازه دادن به آن ها برای این که در مغزتان مرور شوند نیز درون شما را به چالش کشیده و سبب تغییر در شما می شوند.

تغییر
تغییر

با چه کسانی وقت می گذرانی؟

به گفته ی گوته «بهم بگو با کی وقت می گذرانی تا بهت بگم کی هستی!» کسانی که با آن ها معاشرت می کنید و کارهایی که در زندگی انجام می دهید به شدت روی هویت شما تاثیر گذارند. پس نگاهی به دوستان و همکاران خود بیاندازید و از خود بپرسید آیا آن ها انسان های الهام بخشی هستند؟ آیا باعث پیشرفت شما می شوند؟ وقتی با کسانی وقت بگذرانی که هیچ هدفی ندارند و سبک زندگی بدی را انتخاب کرده اند به احتمال زیاد خود شما همین گونه زندگی می کنید. پس به اطرافیانت دقت کن و آن ها را هوشمندانه انتخاب کن. چون یک چرخه ی مهم در زندگی وجود دارد. کارهایی که انجام می دهید باعث می شود یک سری از انسان های خاص اطراف شما باشند و انسان های خاص که اطراف شما هستند باعث می شوند یک سری کارها را انجام دهید.

آیا شرایط تحت کنترل من است؟

اپیگتت فیلسوف یونانی معتقد است که وظیفه ی اصلی هر فیلسوف تمایز قائل شدن بین چیزهای قابل کنترل و غیر قابل کنترل است. این که شما بدانید چه چیزی به شما بستگی دارد و چه چیزی این گونه نیست، بسیار مهم است. بسیاری از ما به دلیل صرف وقت برای مسائلی که به ما ربطی ندارد از هدف خود دور می شویم. خوب است بدانید که اعمال، افکار و احساسات ما تحت کنترل ما بوده و رفتار دیگران و آب و هوا و دیگر مسائل به ما بستگی ندارد. با درک این مطلب زندگی شادتر و انسان قوی تر و موفق تری خواهید بود.

یک روز ایده آل چه روزی است؟

برای تجربه ی یک روز ایده آل باید تصور خود از آن را برای خودت ترسیم کنی در غیر این صورت چگونه می توانی برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنی. به زندگی خود دقت کنید. روزهایی که برای شما لذت بخش بوده اند چه ویژگی هایی داشته اند. آن ویژگی ها را یادداشت کنید و شغل، زندگی شخصی و مکان زندگی خود را طوری انتخاب کنید که شما را به آن ویژگی ها نزدیک کند.

تغییر
تغییر

کاری که از دستت بر می آمد را انجام دادی؟

باید حواستان به این نکته باشد که تلاش شما مهم است نه نتیجه ی تلاشتان. باید طوری کار کنید که در آخر بدانید تمام تلاش خود را کرده اید. باید از خود بپرسید آیا کار درست را می شناسی؟ مهم ترین کار برایتان چه چیزی است؟ در صورت ندانستن مهمترین کار نمی تواند برای رسیدن به آن تلاش کنید. مثلا شاید برای شخصی خانواده مهم باشد یا برای شخص دیگر پول، پس هدف آن ها مشخص است.

آیا این همان چیزی است که من می خواهم باشم؟

ذهن انسان این قابلیت را دارد که بین کاری که انجام می دهد و انسانی که هست، تمایز قائل باشد. اما این قابلیت زیاد کارایی ندارد. یک شخص نمی تواند انسان خوبی باشد اما مدام کارهای بد انجام دهد. وقتی مدام در حال فرار از وظایفت هستی نمی توانی سخت کوش باشی. این که چه شخصیتی را دوست داری مهم نیست، آیا واقعا شبیه آن شخصیت هستی؟

معنای زندگی چیست؟

معنای زندگی با اعمال و تصمیمات ما تعریف می شود. این انسان ها هستند که با اعتقادات و انتخاب های خود به زندگی معنا می بخشند.

با کلنجار رفتن با این سوالات در ذهن خود می توانید بفهمید مشکلات شما چه چیزهایی هستند و درون خود را مجاب کنید که نیاز به تغییر دارید و به چه تغییراتی نیاز دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا