Let’s travel together.

بدون این سوغاتی‌ها از تایلند برنگردید

بدون این سوغاتی‌ها از تایلند برنگردید

0 68

بدون این سوغاتی‌ها از تایلند برنگردید : در سفر به تایلند مهم ترین چیزی که ممکن است در روز های آخر سفر فکر تان را مشغول کند این باشد که باید برای تهیه سوغاتی مکان هایی را پیدا کنید و این که این سوغاتی ها را کجا تهیه کنید می تواند برای تان کمی مشکل ساز باشد. در صورتی که تا الان چیز های زیادی خرید نکرده‌اید و به صنایع دستی علاقه مند هستید. بهترین مکان برای تهیه این است که شما باید به مراکز فروش صنایع دستی آن شهر بروید. با دیدن انواع سوغاتی گوناگون در تایلند شما بدون این سوغاتی‌ها از تایلند برنگردید زیرا تنوع سوغاتی آنقدر زیاد است که شما را جذب خواهند کرد .

در صورتی که به محل اقامت تان آن محل دور باشد بهتر است که سری به فروشگاه‌ های خیابانی که در سرتا سر شهر بانکوک هستند این فروشگاه ها در این شهر برای تهیه سوغاتی‌ های جالب و ارزان منبع بسیار مهمی هستند شما می‌توانید به راحتی این سوغاتی‌ ها را تهیه کنید. ممکن است که در این فروشگاه ها اجناس تقلبی هم وجود داشته باشد پس باید همیشه مواظب کالا های تقلبی ، نا مرغوب و یا گران فروش ‌ها باشید.
از مهم ترین فروشگاه های این شهر شما می توانید که به فروشگاهی معروف در جاده سیلوم که در امتداد جاده سوخومویت و از خیابان چهار شروع می‌شوند بروید و سوغاتی هایتان را تهیه نمائید همچنین یک فروشگاه هم در جاده خائو سان و در محله چینی ‌ها وجود دارد. توصیه می کنیم در سفر به تایلندبدون این سوغاتی‌ها از تایلند برنگردید.

بدون این سوغاتی‌ها از تایلند برنگردید

بدون این سوغاتی‌ها از تایلند برنگردید

مجسمه های مذهبی و فیل

فیل و مجسمه‌ های مذهبی یکی از معروف‌ ترین نماد ها و سوغاتی ‌های کشور تایلند هستند. تنوع شکلی این مجسمه ها بسیار زیاد است و شما می توانید آن ها را در صد ها فرم و اندازه مختلف پیدا کنید. تابلو نقاشی و چوب ساخته های فیل نوع دیگری از سوغات فوق العاده مربوط به تایلند است که شما این سوغاتی ها را می توانید در اندازه های مختلف تهیه کنید، تایلندی ها اعتقاد زیادی به شانس دارند و از همین رو هم برای تایلندی ها فیل نماد خوش شانسی و حیوانی بسیار خوش یمن است و در منازل شان مجسمه های فیل های کوچکی را قرار داده اند و از همین رو محبوب ترین حیوان در تایلند فیل است . تنوع مجسمه های مذهبی و دیگر مجسمه ها شما را بر آن می دارد تا بدون این سوغاتی‌ها از تایلند برنگردید.

  سفری کم هزینه به تایلند , هزینه سفر به تایلند

پارچه های رنگارنگ

بدون این سوغاتی‌ها از تایلند برنگردید

در همه جای تایلند شما می توانید که انواع پارچه را پیدا کنید. اگر گشتی در فروشگاه های این شهر بزنید می توانید که انواع روسری ابریشم و یا کیف پول پارچه ای را در شکل ها و مدل های مختلف مشاهده کنید. محبوب ترین سوغاتی که توریست ها بسیار به آن علاقه دارند ابریشم تایلندی است که این پارچه گران در میان توریست بسیار محبوب است. در تایلند می توان که با حدود 20 دلار یک روسری ابریشم تایلندی را بخرید؛ که می توان آن را با یک روسری پلی استر ارزان ۵ دلاری مقایسه کرد، پارچه های ارزان بی کیفیتی هم وجود دارد که شما می توانید در قیمت های پایین تر و کیفیت پایین تر که در بازار موجود است را بخرید. پس در هنگام خرید بهتر است تا با حوصله و حواس جمع، خریدتان را انجام دهید . پارچه های رنگارنگ شما را وسوسه می کنند تا  با خرید آن ها بدون این سوغاتی‌ها از تایلند برنگردید .

ادویه های خوش طعم تایلندی

گردش گرانی که به این سرزمین سفر می کنند بی شک عاشق غذا های تایلندی می شوند و در سفر به این کشور اولین چیزی که نظر همه را به خودش جلب می کند طعم و مزه ی این غذا ها است که در سراسر جهان معروف است. بیشتر این طعم لذیذ غذا ها به خاطر ادویه های بسیاری محبوبی است که در آشپزی تایلندی استفاده می شود. اگر شما می خواهید که بعد از بازگشت از سفر تان طعم آن غذا های خوشمزه تایلندی را در خانه از دست ندهید حتما ادویه ‌جات، ترشی جات و سس تایلندی را با خودتان بیاورید. در همه جای تایلند می توانید سس تند و ادویه های مخصوص تایلند را تقریبا پیدا کنید. پس از خرید در بسته بندی این نوع سوغاتی دقت کنید تا در راه برگشت مشکلی پیش نیاید و تمام بسته های ادویه شما به سلامت به مقصدتان برسند.

  در تایلند کدام جزایر را ببینیم ؟

ابریشم و کتان

در سر تا سر شهر بانکوک و دیگر نقاط پر گردش گر تایلند فروشگاه‌ های فروش ابریشم زیادی وجود دارد، شما می توانید که این فروشگاه ‌ها در نواحی خرید و در لابی‌ های هتل‌ های تایلند پیدا ‌کنید. در این فروشگاه ها محصولات تقلبی بسیاری به عنوان ابریشم فروخته می‌شوند. راه های زیادی برای تست پارچه ابریشم اصل از تقلبی آن وجود دارد که شما در صورتی که در مورد پارچه خاصی شک دارید، بهتر است تا یک نخ را امتحان کنید و آن را بسوزانید، در صورتی که پارچه ابریشمی باشد پس بعد از سوختن ابریشم باید بویی نظیر پر یا موی سوخته را بدهد. گاهی اوقات تنها تار است که غیر طبیعی است چون یکنواخت‌ تر و کار با آن آسان‌تر است. محل‌ هایی نظیر کمپانی ابریشم جیم تامپسون ، مشهور ترین مرکز فروش ابریشم در شهر برای خرید ابریشم هستند و علاوه بر آن جا بسیاری از مغازه ‌ها در هتل ‌ها هم محل های مناسبی هستند. شما با دیدن این همه سوغاتی متنوع و زیبا مسلما پیشنهاد می کنیم بدون این سوغاتی‌ها از تایلند برنگردید.

نکته مهم خرید سوغاتی در تایلند

نکته مهم درباره خرید این که فروشندگان تایلندی هم مانند سایر کشور ها هنگامی که متوجه خارجی بودن تان بشوند بسیار ممکن است تا قیمت اجناس های تان ها را کمی بالا تر از قیمت واقعی اعلام می کنند. پس فراموش نکنید که به هنگام خرید از مراکز خرید تایلند ، حتما چانه زنی بکنید ؛ و در هنگام خریدتان حتما از نرخ اعلام شده قیمتی با نرخ 30 الی 40 درصد پایین تر را به فروشنده پیشنهاد دهید. در هنگام تخفیف گرفتن به هیچ وجه تند و عصبی برخورد نکنید بلکه بسیار دوستانه عمل کنید و در هنگام صحبت حتما لبخند بزنید و همان طور که گفتیم دوستانه خ رفتار کنید ، پس در هنگام تخفیف گرفتن فروشنده به هیچ وجه نباید حس کند که پولی را قرار است که از دست بدهد ، بلکه باید او حس اطمینان شما را دریافت کند و مطمئن شود که شما هر دو بر سر قیمتی که راضی هستید توافق می کنید. تایلندی ها دست به تخفیف خوبی دارند و در صورت چانه زنی خوب می توانید که حسابی تخفیف بگیرید. شما با دیدن این همه سوغاتی متنوع محال است که  از آن ها خرید نکنید و  همه ی کسانی که به تایلند سفر می کنند از تنوع سوغاتی در این کشور حرف می زنند و شما نیز با سفر با تور پاتایا بدون این سوغاتی‌ها از تایلند برنگردید

  عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.