Let’s travel together.

با این ۶ غذای تایلندی در فلفل غرق شوید

غذای تایلندی برای عشق فلفل ها

0 41

با این ۶ غذای تایلندی در فلفل غرق شوید , غذای تایلندی برای عشق فلفل ها : کشور تایلند از آن جایی که جز کشور هایی است که دارای جاذبه ها و مکان های سالم است و برای همین هم میزان زیادی گردشگر را در خود جای داده است. تایلند جدا از تمام جاذبه های طبیعی و تاریخی ای که دارد، یکی از بهترین مقاصد برای شکم گردی نیز است.
شما در هر گوشه از این کشور می توانید که انواع غذا های خوش طعم و لذیذ را حتی در گوشه و کنار خیابان ها و بازارچه ها پیدا کنید. از آن جایی که غذا های تایلندی رنگارنگ و خوشمزه و صد البته تند است برای همین هم طرفداران زیادی را دارد مزایای دیگر این غذا ها قیمت مناسب و بسیار ارزان غذا ها است. ما در این سایت شما را با طعم ها و مزه های تایلندی آشنا خواهیم کرد شما اگر به دنبال تجربه ی طعم های تازه و متفاوت هستید ، بهتر است تا با مجله گردشگری آبی همراه باشید تا به معرفی غذاهای تایلندی یعنی  با این ۶ غذای تایلندی در فلفل غرق شوید آشنا شوید .

با این ۶ غذای تایلندی در فلفل غرق شوید

با این ۶ غذای تایلندی در فلفل غرق شوید

پد تای ( Pad Thai )

یکی از غذا های سنتی و اصیل تایلندی که معمولا به عنوان اولین و معروف ترین غذا هم در تایلند شناخته می شود پد تای است که این غذا را می توانید در اغلب رستوران های معروف به راحتی پیدا کنید. طعم واقعی پدتای بسیار خوشمزه تر و اصیل تر از آن طعمی است که شما در رستوران های غیر تایلندی می توانید به دست بیاورید و این نوع پد تایی که شما در خارج از تایلند به دست می آورید کاملا متفاوت است زیرا که برای نزدیک کردن طعم این غذا به ذائقه ی مشتریان شان رستوران ها، معمولا طعم اصیل آن را خراب می کنند. پدتای یکی از معروف ترین غذا های خیابانی در تایلند است و شما می توانید در مکان های مختلفی از تایلند این غذای خوشمزه را پیدا کنید. در پد تای اصلی ترین ماده ی غذایی که در تهیه آن استفاده می شود نودل برنج است.

  سال نو در تایلند چه خبر است؟

اسپرینگ رول  (Spring Roll)

یکی دیگر از غذا های خوشمزه تایلندی که ما برای شما معرفی خواهیم کرد اسپرینگ رول است در واقع این غذا یک نوع غذای بسیار خوشمزه و سبک تایلندی نکته مهم درباره این غذا این که این غذا از چین وارد تایلند شده است. بیشتر گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند حتما از این غذا امتحان می کنند. همان طور که گفتیم اصل این غذا چینی است؛ اما این غذا از آن جایی که بسیار خوشمزه است به یقین می توان گفت که اسپرینگ رول علاوه بر آسیایی ها از غذا های مورد علاقه ی بیشتر شرقی ها و حتی تعدادی از کشورهای غربی نیز است. اسپرینگ رول هم از غذا های خیابانی است و شما در سفر به تایلند با تور تایلند می توانید که این غذای خوشمزه را در گاری های غذای خیابانی پیدا کنید. برای سرو این غذا معمولا از سس چیلی شیرین استفاده می شود.

کای جیو  (Kai Jeow)

یکی از املت های خوشمزه که از معروف ترین غذا های تایلند است می توان به املت کای جیو نوعی اشاره کرد که این املت تایلندی به همراه برنج سرو می شود. در روش تهیه این غذا معمولا از مخلوط تخم مرغ، سس ماهی و چیلی فراروان استفاده می کنند و به این شکل که همه این مواد را در روغن سرخ می کنند و بعد از اضافه کردن ادویه ها این املت آماده سرو می شود این املت که همراه برنج سفید و سس چیلی خورده می شود. یکی از خوش طعم ترین املت های تایلند است. بیشتر افراد وقتی که ترکیب تخم مرغ و برنج با سس چیلی را می بینند ممکن است که به مذاقشان خوش نیاید و فکر کنند که چندان خوب از آب در نیاید ولی فقط کافی است که یکبار این غذای خوشمزه را امتحان کنید تا برای همیشه طعم آن زیر زبان تان بماند.

  خلیج فانگ نگا

پد کرا پا (Pad Kra Pao)

با این ۶ غذای تایلندی در فلفل غرق شوید

مطمئنا بعد از کلی گشت و گزار دوست دارید تا یک غذای بسیار خوشمزه میل کنید پد کرا پا بهترین انتخاب است مخصوص این غذا برای زمانی که دلتان حسابی هوس یک غذای تند را کرده است، بهترین انتخاب است. پد کرا پا یک غذای کاملا تایلندی است که در تهیه این غذا ترکیبی از ریحان و تکه های مرغ سرخ شده استفاده می شود برای سرو این غذا از برنج ، تخم مرغ سرخ شده و چیلی استفاده می شود. ممکن است که بسیاری از افراد نتوانند غذاهای تند بخورند جالب است تا بدانید که حتی اگر از آشپز بخواهید که غذایتان را تند نکند در زبان تایلندی ها به این معنی است که حداقل دو عدد چیلی را داشته باشد! بسیاری از افراد از آن جایی که فروشنده های غذا های خیابانی معمولا گوشت این غذا را ریزتر خرد می کنند و طعم اصیل تری دارند. این غذا را به جای رستوران ها از فروشنده های خیابانی می گیرند.

سوپ مرغ

درست است که مواد تهیه این سوپ دقیقا مثل تهیه سوپ مرغ در کشور های دیگر است اما نکته مهم درباره این سوپ که طعم آب این سوپ کمی متفاوت تر از سایر سوپ های مرغ است؛ زیرا در تهیه مایع این سوپ از سیر، استخوان مرغ، پیاز و زنجبیل استفاده می شود به این شکل که این مواد را می جوشانند که به این ترتیب یک ترکیب بی نظیری از طعم ها را خلق می کنند. از آن جایی که طعم و لذت این سوپ خاص است طرفداران بسیاری دارد معمولا این سوپ را با سس ماهی ، شکر و ریحان تازه سرو می کنند که بسیار لذیذ است.

  خیابان شلوغ و سرزنده تایلند

سوم تم  (Som Tam)

یکی از غذا هایی که پخت آن در تایلند بسیار رایج است و در واقع هم از اصلی ترین و رایج ترین غذای تایلندی به شمار می رود سوم تم است. از آن جایی که این غذا بسیار معروف است ممکن است که شما در هر گوشه و کناری از این کشور گاری های غذای خیا بانی را ببینید که این غذا را می فروشند. درباره این غذا می توان گفت که در واقع سوم تم نوعی از سالاد است که در تهیه آن از مواد مختلفی مثل پاپایا ، هویج ، بادام زمینی ، گوجه فرنگی، گیاه درخت پالم ، لوبیا سبز، سس ماهی و مقدار زیادی فلفل چیلی استفاده می شود. به خاطر استفاده از سس چیلی این سالاد بسیار تند می شود و با وجود این که این سالاد طعم خیلی تندی را دارد، با این حال هم بسیاری از افراد نمی توانند دست از خوردنش بردارند. ما سعی کردیم تا در این مقاله با این ۶ غذای تایلندی در فلفل غرق شوید شما را آشنا کنیم تا در سفر به تایلند اگر به غذاهای تند علاقه دارید بتوانید از بین این غذاها انتخاب کنید و میل کنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.