Let’s travel together.

باید و نباید های مهم در سفر به تایلند

دانستنی هایی که در سفر به تایلند لازم تان می شود . . .

0 39

باید و نباید های مهم در سفر به تایلند ,دانستنی هایی که در سفر به تایلند لازم تان می شود : یکی از محبوب ترین مقاصد گردش گری در جنوب شرقی آسیا بی شک کشور پر جاذبه تایلند است و از این رو هم همه ساله علاوه بر این کشور توریست هایی از سرتاسر دنیا را در خود جای می دهد توریست های بی شماری را هم از ایران به خود جذب می کند ما در این بخش با تئجه به محبوبیت این کشور در میان مردم کشور خودمان و سایر کشور ها می خواهیم که درباره این کشور اطلاعاتی را برای شما ارائه کنیم با همراهی ما می توانید که دقیق ترین و جامع ترین مطالب مورد نیاز تان را کسب کنید. در این مقاله سعی داریم تا با باید و نباید های مهم در سفر به تایلند آشنا شوید تا بتوانید در سفر به این کشور از جاهای دیدنی تایلند بیشتر دیدن کنید .

باید و نباید های مهم در سفر به تایلند

باید و نباید های مهم در سفر به تایلند

ابتدا برای شما شرح مختصری را از این کشور می دهیم این کشور دارای یکی از قدیمی ترین زبان های شرق آسیا است که رسمی ترین زبان این کشور است. درست است که گویش های متفاوتی در این کشور هست اما همان طور که گفتیم بیشتر مردمان تایلند به این زبان رسمی و قدیمی با یکدیگر صحبت می کنند. از زبان انگلیسی و برخی از زبان های اروپایی هم در بیشتر هتل ها و و رستوران ها و مراکز خرید استفاده می کنند. نکته مهم دیگر این که گویش های قومی و منطقه ای بسیاری در نقاط مختلف این کشور وجود دارند. از آن جایی که تایلند کشوری است که دارای حکومت پادشاهی است و در این کشور بالاترین جایگاه و ارزش برایشان پادشاه است از همین رو هم آن ها نسبت به تمام وسایل و موارد ی که عکس پادشاه در آن حک شده است بسیار حساس هستند و تحت هیچ شرایطی نسبت به ان بی احترامی نمی کنند؛ و احترام خاصی را قائلند در سفر به این کشور حتما فراموش نکنید که شما هم رعایت کنید. سفر به تایلند را با تور تایلند تجربه کنید .
درباره موقعیت جغرافیایی این کشور باید بگوییم که این کشور در جنوب شرق آسیا و درست در بین کشور های هند و چین قرار گرفته است. تایلند از شمال به خلیج تایلند و از شرق به دریای آندامان منتهی می شود. تایلند با مالزی در جنوب، با میانمار (برمه) در شمال غربی، با لائوس در شمال شرقی و با کامبوج در جنوب شرقی هم مرز است. جالب است درباره تایلند بگوییم که تنها راه ارتباط زمینی میان دو کشور مالزی و سنگاپور تایلند است و از طریق تایلند در واقع راه ارتباطی با سایر کشور های آسیا نیز ممکن شده است.
تایلند در حدود ۵۱۰ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و درباره طول سواحل آن هم باید بگوییم که این سواحل بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر طول دارند. بانکوک یکی از شهر های مهم تایلند است که به عنوان پایتخت ان انتخاب شده است. این کشور ۷۶ ایالت دارد که همگی دارای جاذبه های خاص است.
شاید جالب باشد بدانید که برای سفر به این کشور شما هر زمانی را که انتخاب کنید مشکلی وجود ندارد و شما همچنین باید با باید و نباید های مهم در سفر به تایلند آشنا باشید و سفر به تایلند در هر زمانی می تواند خوشایند باشد. با این حال ماه های نوامبر تا فوریه بهترین فصل از نظر کم بودن گرما و باران است که این ماه ها فصل سرمای تایلند می باشد. در این فصل از روزها تا شب ها دمای هوا بین ۲۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد تغییر می کند و درباره رطوبت هوا هم باید بگوییم که رطوبت ۶۶ درصد است. ماه آوریل گرمترین ماه آن است که پس از فصل گرما آغاز می شود. شما در سفر با تور پاتایا به کشور زیبای تایلند از شهرهای دیدنی تایلند چون پاتایا و بانکوک و .. دیدن کنید در سفر به این کشور زیبا شما باید با , باید و نباید های مهم در سفر به تایلند را بدانید .

  پارک ملی کوری بوری تایلند | Kui Buri National Park

تایلند کشوری توریستی

  •  جنگل‌های باشکوه
  •  سواحل معروف
  • غواصی‌ در آب های کریستالی
  • غذ اهای بی‌نظیر و قیمت ‌های نسبتا ارزان

شما برای اقامت در این کشور هیچ مشکلی را نخواهید داشت زیرا در این کشور شما هر نوع اقامت گاهی را که می خواهید را می توانید تهیه کنید. در این کشور اقامت گاه ‌های ارزان قیمت تا هتل ‌های باشکوه چند هزار دلاری پذیرای مهمانانی است که به این کشور سفر می کنند هست. در ادامه بیشتر با باید و نباید های مهم در سفر به تایلند آشنا می شوید .

اقامت در تایلند

برای تایلندی ها یک قانون سفت و سخت درباره اقامت وجود دارد که کشور پادشاهی تایلند هیچ قانونی برای اقامت دائم در این کشور ثبت نشده است. شما نمی توانید که بدون نیاز به تمدید پاسپورت تایلندي اقامت زیادی را داشته باشید.
زیرا که این کشور قانونی مثل قبول مهاجر دائم را ندارد و شرط زندگی در تایلند فقط از طریق اقامت سالانه و قابل تمدید صورت می گیرد. در تایلند بیشتر اقامت ها معمولا به صورت یک ساله است و از همین رو هر سال باید تمدید شود. درباره هزینه ها و نرخ اجناس در تایلند باید بگوییم که درست است که تایلند کشور گرانی نیست اما نکته جالب درباره مناطقی مثل شمال بانکوک و جزایر آن این است که این شهر ها و مکان ها به نسبت جاهای دیگر این کشور ارزانتر هستند. پس در صورتی که شما می خواهید اقتصادی سفر کنید و هزینه برایتان خیلی اهمیت دارد شما مقصد تان حتما باید یکی از این مناطق باشد. هزینه هتل هم می توانید که در یک هتل معمولی و یا چند ستاره اقامت کنید معمولا خانه های ییلاقی هم برای اقامت بسیار مناسب است که شما می توانید با هزینه ی کمتری اجاره کنید و از این روش مدت سفرتان را بسیار کم کنید. به راحتی می توانید در این کشور در هزینه هایتان صرفه جویی کنید. شما برای این که بهتر است تا یکی از بهترین راه هایی که می توانید انجام دهید این است که برای رفت و آمد از اتوبوس های محلی استفاده کنید، ممکن است که شما کمی درباره استفاده از غذا های تایلندی شک داشته باشید اما گران نباشید، زیرا که با خوردنشان نه تنها بیمار نمی شوید بلکه این غذا ها حتی از غذا های رستورانها هم سالم تر هستند شما می توانید که در یک خانه ی ییلاقی یا هتلی معمولی تر به جای اقامت در یک هتل خیلی خاص و شیک، اقامت کنید.

  خانه جیم تامپسون در تایلند

بهترین تفریح‌ها در تایلند

باید و نباید های مهم در سفر به تایلند

قلب کشور و پایتخت تایلند بانکوک است و در سفر به تایلند با تور پاتایا بهتر است تا سری به این مکان بزنید. ممکن است که در ابتدای سفر از این شهر خوشتان نیاید اما با گذر زمان می فهمید که این شهر بسیار محبوب است. علاوه بر بانکوک مهم ترین شهری که در تایلند بسیار محبوب است چیانگ مای است که این شهر هم یکی از قدیمی ترین شهرهای تایلند است که این شهر جاذبه های زیادی را دارد که مملو از عبادت گاه های مختلف است. این شهر زیبا و پر جاذبه توسط جنگل‌ها احاطه شده است.
بهترین جا برای خرید وسایل مورد نیاز و دوست داشتنی در تایلند با کمترین قیمت بازار شب چیانگ مای است. در سفر به تایلند پیشنهاد می کنیم که این بازار را از دست ندهید.
در سفر به تایلند بهتر است که از پارک های ملی این کشور هم دیدن کنید. بهترین جا برای پیاده‌روی، شنا و دیدن فیل‌های وحشی است پارک ملی خاو یای که ۲ ساعت و نیم از شمال بانکوک فاصله دارد که این پارک اصلا هم شلوغ نیست. در هنگام سفر از بانکوک به چیانگ مای بازدید از ایوتاها را قراموش نکنید زیرا که در این صورت شما سفری بی‌نظیر را خواهید داشت. شما می توانید که اطلاعات بسیاری از گذشته‌ی تایلند و زندگی روستایی آن بدست بیاورید.
از آن جایی که تایلند دارای جزایر متعددی است پس در سفر به این کشور سری به این جزایر بزنید زیرا که این مکان ها پیشرفت بسیاری کرده‌اند و تعدادی فقط یک اقامتگاه ییلاقی دارند. کوتاروآتو، کولانتا، کوچانگ، کوتاو، کوجوم، جزایر سیمیلیان و کو ساموی از مهم ترین و بهترین جزایر تایلند هستند. در این مقاله ما سعی کردیم تا شما یشتر با باید و نباید های مهم در سفر به تایلند آشنا شوید .

  پارک آبی بلک مونتین تایلند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.