Let’s travel together.

باید ها و نباید های سفر به تایلند

آداب و رسوم مردم تایلند

0 40

باید ها و نباید های سفر به تایلند , آداب و رسوم مردم تایلند : درباره تایلند این کشور پر آوازه و توریستی مطالب بسیاری را شنیده ایم اما نکات مهم دیگری هم وجود دارد که بهتر است تا در سفر به این کشور از آن ها اطلاعاتی را داشته باشید ممکن است بیشتر افراد این سوال را داشته باشند که باید در تایلند چه رفتاری را داشته باشیم؟ همان طور که گفتیم این سوال خیلی از افرادی است که قصد سفر به این کشور را با تور تایلند دارند و این افراد در واقع برای اولین بار است که به تایلند سفر می کنند.

در ادامه مقاله بیشتر به باید ها و نباید های سفر به تایلند اشاره کرده ایم .

باید ها و نباید های سفر به تایلند

باید ها و نباید های سفر به تایلند

ما در این مقاله قصد داریم تا برای آشنایی بیشتر شما با فرهنگ و آداب و رسوم مردم تایلند مطالبی را ارائه کنیم و با باید ها و نباید های سفر به تایلند و همچنین شما را با فرهنگ این کشور کمی آشنا کنیم. از آن جایی که هر شهر و کشوری آداب و رسوم خاص خود را دارد برای همین هم در سفر به این کشور ممکن است که رفتاری که با پرسنل هتل و یا اهالی آن جا دارید از نظر خودتان یک رفتار کاملا عادی باشد ؛ اما ممکن است که در نگاه مردم تایلند، این رفتار شما رفتاری کاملا بی ادبانه باشد؛ زیرا همان طور که در بخش های قبل درباره فرهنگ مردم تایلند گفتیم که تایلند های فرهنگی بسیار متفاوت و خاصی را دارند؛ و فرهنگ این کشور از سایر کشورها بسیار متفاوت است ؛ و برای همین هم قبل از سفر به آن، شما حتما باید بدانید که چه کارهایی را باید انجام دهید و از چه کارهایی پرهیز کنید. با مجله گردشگری آبی همراه باشید

باید ها

تایلندی ها مردمانی بسیار خوش رو و مهمان نواز هستند پس حتما بهتر است تا در برخورد با آن ها همیشه لبخند بر لب داشته باشیدزیرا که لبخند می تواند شروع خوبی برای صحبت تان باشد در صورتی که مشکل زبان داشته باشید و یا ندانید باید چطور حرفتان را بزنید پس لبخند را فراموش نکنید
تایلندی ها وقتی که از طرف شما یک رفتار و منش خوب را دریافت کنند بدون شک مطمئن باشید در این صورت، در صورت نیاز به کمک آن شخص بیشترین تلاشش را می کند تا به شما کمک کند.  یکی دیگر از باید ها و نباید های سفر به تایلند این است که حتما به افراد بزرگتر از خود احترام بگذارید  و مهم ترین مورد دیگر این که این مردمان به افراد مسن بسیار احترام قائلند پس فراموش نکنید که در هر شرایطی با افراد سالخورده، با احترام و مهربانی رفتار کنید؛ مثلا اگر شما در یک مرکز خرید مشغول چانه زنی برای گرفتن تخفیف هستید و اگر فروشنده شخص مسنی است و بزرگ تر از شماست بهتر است تا در صحبت با او بسیار مودب و این کار را با احترام و با لبخند انجام دهید.
این کار علاوه بر این که شما را یک فرد بسیار محترم و بسیار مودب نشان می دهد بلکه این رفتار شما پاسخ بسیار مناسبی را هم خواهد داشت و مطمئن باشید نتیجه را در قیمت می بینید
از آن جایی که تایلند دارای عبادت گاه های بی شماری است و یکی از مناطق گردش گری و از مهم ترین بخش های توریستی هم در این منطقه بازدید از این مکان های مقدس است پس مهم ترین مورد دیگری که باید رعایت کنید این است که قبل از ورود به خانه ی مردم محلی یا عبادت گاه ها ، حتما فراموش نکنید که کفش هایتان را در بیاورید و به جز این موارد، شما در ورود به هر جایی که دیدید تایلندی ها این کار را می کنند، و قبل از ورود کفش هایشان را در می آورند شما هم انجام دهید مثلا قبل از ورود به کلینیک دندان پزشکی و …

  تجربه ی فوق العاده در کوه فانگان تایلند

نبایدها

باید ها و نباید های سفر به تایلند

تایلندی ها همان طور که گفتیم به نوع برخورد افراد و رفتار آن ها بسیار حساس هستند پس باید در رفتار خود بسیار محتاطانه باشید یکی از بدترین حرکاتی که به هیچ وجه نباید انجام دهید این است که برای اشره به چیزی روی زمین و یا جابه جا کردن اشیای از پایتان برای اشاره به افراد استفاده نکنید زیرا که این کار بی ادبانه ترین کار در نزد تایلندی ها است که فوق العاده بی ادبانه است و شاید باور تان نشود که این کار در تایلند مثل این می ماند که شما به صورت کسی سیلی می زنید! دلیل این طرز فکر هم از طرف تایلندی ها این است که آن ها پا را پایین مرتبه ترین ارگان بدن انسان می دانند.
هیچ وقت نباید در هم صحبتی با تایلندی ها میان کلام آن ها صحبت کنید این هم نوعی رفتار بد و زشت است البته این کار در همه ی دنیا رفتاری بی ادبانه و دور از ادب است. فراموش نکنید که در صورت ملاقات با شخصی که از خودتان بزرگتر است سعی کنید که در جایگاه پایین تری بنشینید و به هیچ وجه بالاتر ننشینید. در بیشتر مهمانی ها و مجالس معمولا تایلندی ها دوست دارند تا همگی کنار هم و روی زمین بنشینند و اگر شما هم در این سفر با یک چنین خانواده ای در یک مکان بودید می بینید که بیشتر آنها دوست دارند تا روی زمین بنشینند پس فراموش نکنید که شما هم نباید روی صندلی ای بنشینید و از آن ها بالاتر باشد ؛ زیرا این کار معنای جز بی ادبی و یک رفتار زشت از سمت شما را ندارد و شما دارید به آنها بی احترامی می کنید. اگر باید ها و نباید های سفر به تایلند را جدی بگیرید و آن ها را رعایت کنید سفری بی دردسر و خاطره انگیز را تجربه خواهید کرد .

  باغ وحش چیانگ مای تایلند

درباره بازدید از عبادت گاه های کشور تایلند گفتیم که بازدید از این مکان ها هم بسیار خاص است و آن ها هم مثل سایر کشور ها به این مکان های مقدس بسیار احترام قائلند. از این رو در بازدید از این مکان ها نوع پوشش افراد بسیار مهم است سعی کنید که هیچ وقت موقع بازدید از عبادت گاه ها، لباس های زننده و باز را به هیچ وجه نپوشید زیرا این کار هم از نظر اخلاقی به هیچ وجه کار درست و مورد پسندی نیست و دوم هم این که علاوه بر این که کار درستی نیست، بیشتر عبادت گاه ها اجازه ی ورود شما به آنجا را در صورتی که پوشش تان یک پوشش مناسب نباشد نمی دهند. برای همین هم در بیرون بیشتر عبادت گاه ها مراکزی است که لباس های مناسب برای ورود به عبادت گاه ها را در اختیار درخواست کنندگان قرار می دهد پس در صورتی که شما به طور اتفاقی و نا آماده به عبادت گاهی در این کشور رفتید و از نظر پوشش مشکل ورود داشتید و لباس مناسبی را در دسترس نداشتید، شما همان طور که گفتیم می توانید لباس هایی به نام sarongs را با قیمت بسیار پایینی که در قسمت ورودی عبادت گاه می فروشند خریداری کنید و برای بازدید وارد عبادت گاه شوید فراموش نکنید که کفش هایتان را در بیاورید.
در این کشور نباید تن صدای تان را برای کسی بالا ببرید حتی در هنگام مواجه شدن با مشکلی سعی کنید که تن صدایتان را بالا نبرید و به هیچ وجه حالت تهاجمی به خودتان نگیرید؛ زیرا که یکی از کار هایی که در تایلند، به شدت مورد نکوهش است داد زدن و نشان دادن عصبانیت، است و اصلا هم فرقی هم ندارد که چه شرایطی باشید و یا حتی اگر حق هم با شما باشد. نباید رفتار دور از شانی را داشته باشید پس شما ممکن است که به هر وضعیتی دچار شوید و هر مشکلی برایتان پیش بیاید که شما احساس خوبی را نداشته باشید. بهترین کار این است که حتما خون سردی تان را حفظ کنیدو به یاد بیاورید که حتما باید لبخند بزنید . اگر شما در سفر به تایلند باید ها و نباید های سفر به تایلند را رعایت کنید سفری خوش و بی دردسر را تجربه خواهیم کرد .

  سفر دو هفته ای به تایلند

پیشنهاد می کنیم در مسافرت خوئد به تایلند حتما با تور پاتایا از پاتایا و دیگر شهرهای تایلند چون پوکت , بانکوک و .. نیز دیدن نمایید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.