Let’s travel together.

تور ترکیبی ترکیه و بالن سواری در کاپادوکیا

0 24

بالن سواری در ترکیه

بالن سواری در ترکیه از جمله تفریحات پر طرفدار در ترکیه می باشد. به طوری که همه ساله گردشگران و توریست های زیادی فقط به خاطر بالن سواری به این کشور سفر می کنند. در این میان کاپادوکیا یکی از شهر های تاریخی ترکیه پذیرای تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی می باشد زیرا این شهر به شهر بالن معروف می باشد.

کاپادوکیا در منطقه مرکزی آناتولی قرار دارد که همه ساله توریست های زیادی برای بازدید از این منطقه که علاوه بر بالن سواری مکان های تاریخی و دیدنی فراوانی از جمله موزه های گورمه، مغازه های کوزه گری و سرامیک در آوانوس، اسب سواری و دره جن دارد، سفر می کنند. ولی در بین همه این جاذبه های گردشگری بالن سواری معروف ترین آن ها می باشد. شما می توانید با تور ترکیه از این شهر تاریخی و زیبا نیز دیدن کنید و از بالن سواری در بین کوه های زیبا لذت ببرید. شما باید با توجه به اب و هوای کاپادوکیا در فصل مناسب به این شهر سفر کنید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی از همه امکانات آن جا استفاده کنید.

منطقه کاپادوکیا

نحوه ساخته شدن این منطقه بسیار جالب می باشد. در زمان های بسیار قدیم در اثر فوران آتش‌فشان این منطقه تخریب شد و با گذشت زمان و فرسایش و پس از فراز و نشیب های بسیار و عوامل طبیعی چنین چشم انداز های زیبایی به وجود آمد. بهتر است بدانید فرسایش در طول قرن ها، چشم انداز باور نکردنی دره گورمی ترکیه و کاپادوکیا را شکل داد اما هزاران سال پیش انسان ها از مادر طبیعت رد شدند و شروع به ساختن یک مجتمع مسکونی و تونل های باورنکردنی در دل سنگ های نرم این منطقه کردند. در آغاز قرن چهارم میلادی، یک تمدن شهری، اما به صورت زیرزمینی، در اینجا ساخته شد. در حال حاضر شهر کاپادوکا جزو سه شهر صخره ای دنیا محسوب می شود در سال 1985 میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

  تور وان ترکیه , تور لحظه آخری وان , تور وان زمینی , تورخیلی ارزان وان

بالن سواری بر فراز سخره های زیبای کاپادوکیا ترکیه

بالن های رنگارنگ و زیبایی که بر فراز این شهر صخره ای به پرواز در می آیند لحظه ای بسیار رویایی را رقم می زنند. اسم شهر کاپادوکیا از اسب های زیبا گرفته شده است. فیلم بسیار معروف جنگ ستارگان نیز در چندین پلان از این منطقه فیلم‌برداری شده است. زمانی که شما بالن های رنگارنگ را در حین پرواز تماشا می کنید به یقین به فکر سوار شدن در ان ها خواهید بود زمانی که سوار بالن می شوید و اوج گرفته و از زمین جدا می شوید حس وصف نشدنی خواهید داشت. بهتر است بدانید هر بالن حدودا ۱۴ الی ۲۰ نفر ظرفیت دارد.

شما با تور ترکیه می توانید به این منطقه سفر کنید و از سوار شدن به این بالن ها و گذشتن از کنار صخره ها و تپه های جذاب لذت ببرید و یک خاطره به یادماندنی برای خود بسازید. شما می توانید به راحتی در یکی از هتل های غار مانند کاپادوکیا ترکیه Cappadocia اتاقی بگیرید و تجربه زندگی در غار را آن هم در قرن ۲۱ ام داشته باشید.

زمان بالن سواری در کاپادوکیا

کاپادوکیا تقریباً در مرکز ترکیه و در ارتفاعات بالا قرار گرفته است. آب و هوایی خشک و گرم در تابستان و از طرفی سرد و پر برف در زمستان دارد؛ بنابراین بهترین زمان برای رفتن به این ناحیه پاییز و بهار است. هر چند اگر شب را در این ناحیه سپری می کنید، به شما پیشنهاد می دهیم که حتما لباس گرم به همراه داشته باشید. البته در طول روز هوا گرم خواهد بود.

  بهترین موزه های آنتالیا , تور آنتالیا و بازدید از موزه های این شهر توریستی

برای دیدن کاپادوکیا ترکیه می توانید از شهرهایی که در بالا نام بردیم، تورهای ورودی به این منطقه را خریداری کنید. همچنین اگر عاشق دوچرخه سواری یا اسکوتر یا حتی ماشین سواری در این منطقه هستید در شهر گورمه برای کرایه این وسایل اقدام کنید. در حالت کلی می توان گفت ماه آپریل تا اکتبر بهترین زمان برای بالن سواری می باشد زیرا در این ماه ها اسمان صاف می باشد و وزش باید نیز بسیار ملایم است که بالن سواری را بسیار دل‌چسب می کند. می توان گفت در بیشتر ماه ها می توان بالن سواری کرد. هزینه بالن سواری حدوداً زیاد است ولی با توجه به زیبایی و هیجان انگیزی آن بیشتر گردشگران و توریست ها تمایل دارند سوار شوند.

کاپادوکیا جاذبه گردشگری جدید در ترکیه

در خبر های اخیر کشور ترکیه اعلام کرد که کاپادوکیا به یکی از جاذبه های گردشگری پرطرفدار تبدیل شده است. به طوری که تعداد مسافرانی که به تور بالن سواری می روند به نیم میلیون گردشگر رسیده است. طی این خبر اعلام شد که حدوداً 573 هزار و 500 نفر سوار بالن های کاپادوکیا شده اند که این آمار نسبت به سال های قبل حدود 63 درصد افزایش پیدا کرده است. این منطقه گردشگری با به پرواز در آوردن بالن های رنگارنگ بر فرار صخره ها توانسته در حدود هفتاد میلیون یورو درامد زایی کند.

  تور ترکیه مارماریس و رستوران های مارماریس

ایمنی بالن سواری در کاپادوکیا

به تمامی شرکت هایی که برای برگزاری بالن سواری اعلام آمادگی می کنند گواهینامه اختصاص می گیرد. الزامی است که مجریان آن حتماً دوره های آموزشی لازمه را بروند و از سلامت کامل خود نیز مطمئن شوند. ناگفته نماند که با وجود ایمنی قوی این سیستم، ریسک خطر نیز موجود است چرا که حادثه برای همه در عصر تکنولوژی وجود دارد و حتی ممکن است در بهترین شرایط و امکانات نیز رخ دهد.

بالن سواری در ترکیه

علاوه بر بالن سواری در این منطقه جاذبه های گردشگری دیگری هم وجود دارد که بسیار تاریخی و زیبا می باشند و شما می توانید با تور ترکیه از این مکان ها دیدن کنید و لذت ببرید. ما در این قسمت به برخی از آن ها که طرفداران زیادی دارند اشاره می کنیم:

  • گورمه : زیبا ترین روستای جهان می باشد که هر روز بالن ها بر فرار این روستا به پرواز در می آیند.
  • دره سرخ کاپادوکیا : این بین دو روستای گورمه و کاوسین قرار دارد. می توان گفت دره سرخ زیباترین دره کاپادوکا می باشد. وجود صخره های رنگی زیبایی این منطقه را چندین برابر کرده است. در بین این صخره ها افراد بومی مشغول کشاورزی می باشند.
  • معبد اسکی گوموسلر
  • موزه فضای باز زلو
  • شهر زیرزمینی کایماکلی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.