Let’s travel together.

باغ وحش چیانگ مای در تایلند

0 67

Chiang Mai باغ وحش چیانگ مای

بزرگ ترین شهر شمالی کشور تایلند شهر چیانگ مانگ است. چیانگ مانگ در واقع همان شهری است که تخت پادشاهان سابق لانا در آن جا قرار داشت ولی امروزه تبدیل به محلی پر از آرامش و بی دغدغه برای گردشگران تبدیل شده است. این شهر پر از گردشگر است اما در هنگام خوردن غذاهای لذیذ و لذت بردن از مناظر خیره کننده آن به ندرت متوجه حضور آن ها می شوید.

اگر شما تصمیم به سفر به تایلند را دارید ممکن است که قصد سفر به این شهر نداشته باشید و یا در صورت سفر به چیانگ مانگ بازدید کردن از باغ وحش چیانگ مای اولین انتخاب شما نباشد. ما به شما توصیه می کنیم که برای داشتن یک سفر پرهیجان و یک تجربه عالی این جا را در برنامه خود داشته باشید زیرا که بی شک تجربه ای فراموش نشدنی برای شما خواهد بود.

در این مقاله با ما همراه شوید تا شما را با باغ وحشی که بر روی زمینی به وسعت بیش از ۲۰۰ هکتار و بر روی تپه های Doi ساخته شده است و علاوه بر شگفتی های حیوانات چشم اندازی زیبا از شهر نیز انتظار شما را می کشد اشنا کنیم.

باغ وحش چیانگ مای

حیوانات باغ وحش چیانگ مای

شاید برای تان جالب باشد تا بدانید که بیش از ۴۰۰ گونه مختلف جانوران در باغ وحش پیانگ مای زندگی می کنند. در این باغ وحش حیواناتی از قبیل: فیل، ببر، شامپانزاه ، کرگدن و اسب آبی زندگی می کنند. علاوه بر وجود داشتن حیوانات جالب در باغ وحش امکانات جالبی هم برای استفاده از انجا وجود دارد مانند قدم زدن در باغ پرندگان، آکواریوم آبی و ستاره های باغ وحش چانگ چانگ و لین هوی که از سال ۲۰۰۳ سفیران چین در باغ وحش هستند وجود دارد.

هدف ان ها از ایجاد این باغ وحش با این امکانات مناسب این است که محیطی ایجاد کرده اند حس طبیعت را به گردشگران بدهد و چنین به نظر برسد که گویی حیوانات و بازدیدکنندگان در دل طبیعت هستند. در بخش های مختلف در بسیاری از محوطه ها، مانند نمایشگاه زرافه و گورخر، رمپ ها و مسیرهایی وجود دارد که به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که با ساکنان خزدار باغ وحش از نزدیک دیدار کنند.

  بسته شدن خلیج تایلند بر روی گردشگران خارجی

اولویت اصلی در باغ وحش چیانگ مای حفاظت و آموزش و پرورش است؛ نکته خیلی مهم این که حیوانات باید به خوبی مراقبت شوند و کاملا خوشحال و سالم باشند. درباره جمعیت حیوانات باغ وحش باید بگوییم که جمعیت حیوانات این باغ وحش به اندازه جمعیت انسانی شمال تایلند متنوع و گوناگون است . نکته جالب این است که شما در اینجا یک طیف گسترده ای از گونه های آسیای جنوب شرقی را پیدا خواهید کرد، گونه هایی از قبیل گربه غول پیکر Mae Khong، ببر و نوعی بز نادر که این گونه تقریبا ۷ میلیون سال بدون تغییر زوی کره زمین زندگی کرده است.

زیبایی و جذابیت این باغ وحش شگفت انگیز بیشتر به این علت است که علاوه بر این که گونه های منطقه ای، دراین باغ وحش وجود دارد باید گفت که این باغ وحش خانه ای برای جانورانی از همه نواحی جهان از جمله آلپاکا از آمریکای جنوبی، زرافه ها و گورخرها از آفریقا ، کانگورو و نوعی سگ وحشی (دینگو) از استرالیا و نوعی جغد (مرغ حق) از اروپا و بسیاری دیگر است.

درباره یک نمایش واقعا غیر معمول می توان به نمایش پنگوئن ها اشاره داشت. عجیب ترین چیزی که ممکن است مشاهده کنید، مشاهده پرندگان که به طور سنتی درمناطق قطبی زندگی می کنند در حالی که شما در کشور تایلند هستید و مشاهده چنین پرندگانی در این کشور برایتان عجیب و جالب می تواند باشد

طرح باغ وحش چیانگ مای

درباره طرح این باغ وحش شگفت انگیز می توانیم بگوییم که باغ وحش چیانگ مای محوطه بسیار بزرگی را پوشش می دهد، شما برای اینکه با اطمینان خاطر از اینکه می توانید به تمام مسیر این باغ وحش برسید و از تمام نقاط آن دیدن کنید ابتدا باید قبل از این که حتی گردش خودتان را آغاز کنید حتما باید اطمینان حاصل کنید که با نمایشگاه های آن به خوبی آشنا هستید و بعد به ترتیب اولیت و موقعیت قرار گیریشان آن ها را برای بازدید انتخاب کنید کنید تا به این ترتیب زمان مناسبی را داشته باشید تا به تمامی قسمت های مورد علاقه خود تان سر بزنید.

در نزدیکی قسمت در ورودی محوطه نگهداری قفس ها است مکانی که حیوانات کوچک تر در آن قرار دارند. دیدن این صحنه بسیار زیبا است که قفس های به شکل قفس های قدیمی باغ وحش ها که در میان گل های رنگارنگ قرار گرفته اند. شما بعد از اینکه از این قفس ها عبور کردید به ورودی باغ وحش فضای باز می رسید که حدود وسعت ان به ۴۰ هکتار می رسد. از ان جایی که گونه های متعددی از حیوانات آزادانه در کنار آدم ها در آن گردش می کنند این قسمت از باغ وحش چیانگ مای با دیوارهای بلند محصور شده است.

  بهترین غذاهای ترکیه مناسب برای گیاهخواران و وگان ها

شما با قدم زدن در پیاده رو آن امکان تماشای حیوانات را از نزدیک دارید؛ و به این ترتیب آشنا شدن با شیوه زندگی آن ها می تواند اطلاعات خوبی را در اختیار گردشگران بگذارد. در سمت پشت باغ وحش منطقه پرورش دهی حیوانات و مناطق تفریحی واقع شده اند، این منطقه در واقع در نزدیکی دریاچه ای بسیار زیبا قرار دارد که ان جا را محل مناسب و دلپذیری برای برپایی پیک نیک و صرف یک نهار دلچسب برای گردشگران مهیا می کند.

پانداها

گفتیم که تنوع گونه های جانوری در این باغ وحش بسیار زیاد است و از این رو در این باغ وحش روزانه نمایش های زیادی اجرا می شود کهدر میان تمام نمایش ها، نمایش پانداها به راحتی در صدر لیست این برنامه های تفریحی قرار می گیرد. کاریزماتیک ترین و فوتوجنیک ترین ساکنان باغ وحش چانگ چانگ و لین هوی ( تایلندی ها آن ها را با نام تیان و تیو می شناسند) هستند. محوطه ای که برای ان ها طراحی شده است و با دقت تمام آب و هوای سرد کوهستانی را در آن برای آن ها به وجود اورده اند قرار داده اند.

کاملا مشخص است که این چنین مکانی می تواند شامل هزینه های زیادی باشد و ساخت این مکان میلیون ها بات برای تایلندی ها هزینه داشته است که باعث شده تا در هوای گرم هم این منطقه پذیرای جانوران سردسیر باشد که آن ها در این منطقه خانه ای مناسب را داشته باشند.

بیش ترین فعالیت پانداها در صبح است و از این رو صبح ها همیشه ان ها با جیغ و داد بازی می کنند، شاید دیدن این صحنه ها خالی از لطف نباشد که ببینید پانداها چطور سرگرم می شوند آن ها باهم کشتی می گیرند و با اسباب بازی های ویژه ای که در خانه های منحصر به فردشان دارند بازی می کنند. جالب است که بدانید که اگر شما بعد از ظهر به بازدید از پانداها بروید تمام مدتی که شما به تماشای آن ها نشسته اید، پانداها نیز به تماشای شما خواهند نشست.

  5 دلیل برای بازدید از تایلند

پس از شما دنبال دیدن سرگرمی و بازی ان ها هستید صبح را برای بازدید انتخاب کنید. هزینه بلیت در صورت بازدید از پانداها برای هر بزرگ سال باید ۱۰۰ بات و برای کودکان ۵۰ بات اضافه پرداخت کنید. پیشنهاد ویژه ی ما برای شما این است که اگر به باغ وحش چیانگ مای رفتید پس شما حتما در بازدید از پانداها به هیچ وجه تردید نکنید چرا که هیچ بازدیدی از این باغ وحش بدون دیدن پانداهای بازیگوش آن کامل نخواهد بود.

گشت و گذار در باغ وحش چیانگ مای

تور تایلند و باغ وحش چیانگ مای : همان طور که درباره وسعت کل این باغ وحش گفتیم مناطق اصلی باغ وحش چیانگ مای به وسیله یک جاده بلند و طولانی که در مسیرهای منحنی از در ورودی تا دریاچه ادامه دارد و بر می گردد به هم متصل هستند. منظور از جاده طولانی یعنی منظورمان بسیار طولانی زیرا که وسعت باغ وحش بیش از ۲۰۰ هکتار است.

پس بسیاری از گردشگران در پیاده روی نیمی از آن، ممکن است احساس خستگی شدیدی را بکنند و شما هم اگر این مسیر را بروید ممکن است که دیگر توانی در بدن برای وارد شدن به قسمت های بعدی آن را نداشته باشید برای همین و برای رفاه حال تمام بازدید کنندگان ورود وسایل نقلیه به داخل پارک آزاد است، پس اگر پیاده روی طولانی شما را خسته می کند یا احساس می کنید توانایی انجام آن را ندارید، می توانید با استفاده از خودرو قسمت های مختلف آن را ببینید و از مناظر زیبایی که وجود دارد لذت ببرید .

در این مقاله اطلاعاتی را از باغ وحش چیانگ مای برای شما تهیه کرده ایم

ساعت کاری باغ وحش: 00:08 _ 00:18

شماره تماس: ۱۷۹ ۲۲۱ ۵۳ ۶۶+

قیمت ورودی: برای هر بزرگسال ۱۵۰ بات، ۷۰ بات برای کودکان (برخی قسمت ها نیاز به پرداخت هزینه اضافه دارند)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.