Let’s travel together.

باغ وحش چیانگ مای تایلند

معرفی باغ وحش در چیانگ مای تایلند

0 40

باغ وحش چیانگ مای تایلند , معرفی باغ وحش در چیانگ مای تایلند : از شهر های شلوغ و پر بازدید کشور تایلند شهر چیانگ مای است. چیانگ مای شهری پر از جاذبه در تایلند است که سالانه گردشگران زیادی را در خود جای می دهند. اغلب گردشگران در بازدید از چیانگ مای تنها جایی که ممکن است فراموش کنند و یا وقت نکنند که به آن سر بزنند باغ وحش این شهر است. در این سایت شما را با باغ وحش چیانگ مای (Chiang mai Zoo) آشنا می کنیم .
یکی از جاذبه های شهر چیانگ مای باغ وحش این شهر است که این باغ وحش در حاشیه شمال غربی چیانگ مای ، واقع شده است. باغ وحش چیانگ مای درست در پایین ارتفاعات دوی سوتپ و در کنار دانشگاه chiang mai university واقع شده است. راه اندازی این باغ وحش در سال ۱۹۵۷ انجام شد ولی در سال 1977 افتتاح رسمی آن صورت گرفت. یکی از بزرگ ترین باغ وحش های تایلند است که مساحتی بیش از 200 هکتار را دارد و در آن بیش از ۴۰۰ گونه جانوری وجود دارد. بزرگ ترین دلیل تمایز این باغ وحش با سایر باغ وحش ها جنگل طبیعی است که در این باغ وحش وجود دارد. همیشه مملو از بازدید کننده است زیرا که بازدید از آن برای عموم آزاد است. 80 هکتار از دامنه های کوه Doi Suthep را این باغ وحش فرا گرفته است و در کنار حیات وحشی جذاب، چشم اندازی دیدنی هم از شهر دارد.

باغ وحش چیانگ مای تایلند

باغ وحش چیانگ مای تایلند

در بازدید از باغ وحش چیانگ مای تایلند شما می توانید که بیش از ۴۰۰ گونه از حیوانات مختلف از قبیل فیل ها،  ببرها ، شامپانزها و کرگدن ها را تماشا کنید که بسیار هیجان انگیز است. از دیگر جاذبه های خاص این باغ وحش می توان به قدم زدن در میان پرندگان و دیدن آن ها از نزدیک اشاره داشت. از محبوب ترین قسمت های این باغ وحش وجود یک آکواریوم جذاب پر از آب شیرین است که در گوشه ای از باغ وحش قرار گرفته است که داخل این آکواریوم ماهی های رنگارنگی را پر کرده اند که دیدن آن برای بازدید کنندگان بسیار جذاب است.
در سال 2003 یک جفت پاندای بسیار بامزه از کشور چین تحویل این پارک شد که دیدن این دو خرس پاندای بامزه از دیگر کار های جالبی هست که با بازدید از این باغ وحش می توان آن را تجربه کرد. یکی از مهم ترین و اصلی ترین اولویت های این باغ وحش حفاظت از همه حیوانات موجود در باغ وحش چیانگ مای است؛ و از آن جایی که این باغ وحش دارای محیط طبیعی است بیشتر تاکید هم دقیقا بر ایجاد یک محیط بسیار طبیعی است، به شکلی که بازدید کنندگان در بودن از آن احساس خوبی داشته باشند. حیواناتی مثل زرافه و گورخر، در بعضی از نقاط این باغ وحش اجازه دارند تا بیرون از محوطه باشند تا بازدید کنندگان از نزدیک آن ها را بتوانند مشاهده کنند. پس در این باغ وحش می توان محیط طبیعی و حضور حیات وحش را کاملا احساس کرد.
از آن جایی که در این باغ وحش به شرایط نگهداری حیوانات اهمیت زیادی داده می شود و برای همین هم همه حیوانات باغ وحش چیانگ مای شاد و سالم هستند.
نکته جالب درباره باغ وحش چیانگ مای تایلند این که انواع گونه های متنوعی از حیوانات آسیای جنوب شرقی مثل ببر و بزهای نادر در این باغ وحش دیده می شود. تنها این محل برای حیوانات بومی نیست و در این باغ وحش به غیر از حیوانات بومی ، حیواناتی از سایر نقاط دنیا هم در اینجا نگهداری می شوند. حیوانات غیر بومی که در این باغ وحش نگه داری می شوند حیواناتی هستند مثل آلپاکا از آمریکای جنوبی ، زرافه و گورخر از آفریقا، کانگرو و سگ دینگو از استرالیا و نوعی جغد اروپایی که همگی این ها زیر نظر بهترین امکانات باغ وحش چیانگ مای نگهداری می شوند.
یکی دیگر از هیجان انگیز ترین بخش های باغ وحش چیانگ مای تایلند می توان به بازدید از محوطه ی پنگوئن هومبولت اشاره کرد که بسیار جالب است. بدون شک دیدن پرندگان قطبی آن هم در جایی مثل باغ وحش کشور تایلند از آن تجربه هایی است که هر جایی نمی توانید آن را تجربه کنید. درباره مساحت این باغ وحش گفتیم که بسیار بزرگ است و گشت و گذار در آن می تواند بسیار زمان بر و مثل یک طبیعت گردی باشد. اگر وقت آن را ندارید که تمام باغ وحش را ببینید بهتر است که قبل از وارد شدن از تابلو های راهنما با انواع محوطه های مختلف باغ وحش آشنا شوید تا برای پیدا کردن مکانی که می خواهید بروید وقت زیادی را از دست ندهید و مستقیم سراغ همان قسمتی بروید که علاقمند به دیدنش هستید. محل نگه داری حیوانات کوچک درست در نزدیکی ورودی، است و در این محوطه حیوانات کوچکتر را در قفس های سنتی و در میان گل های رنگارنگ استوایی نگهداری می کنند. در قسمت دیگر این باغ وحش و در آن طرف قسمت ورودی یک محوطه ی بازی مخصوص حیواناتی است که در آن قسمت و در کنار هم به طور آزادانه راه می روند و گردش می کنند، شما می توانید در کنار این محوطه به راحتی راه بروید و به این ترتیب رفتار جالب حیوانات را تماشا کنید.
از قسمت های محبوب این باغ وحش می توان به پیاده روی کردن در باغ پرندگان Nakornping باغ وحش چیانگ مای تایلند اشاره کرد. در این قسمت از باغ وحش که بیش از 5/2 هکتار از باغ وحش را تشکیل می دهد بیش از 800 گونه انواع پرنده وجود دارد که این محوطه برای قدم زدن و تماشای پرندگان این ناحیه بسیار مناسب است.
اگر به عمق این باغ وحش که در دل جنگل وجود دارد بروید مطمئنا با آبشار ها و رودخانه های کوچکی که در این جنگل وجود دارد برخورد می کنید قسمتی هم از این جنگل به شکل مصنوعی است به این ترتیب که پس از عبور از در ورودی می توانید داخل یک جنگل مصنوعی بزرگ و پر از درختان، گل ها و پرندگان می شوید. در سفر با تور تایلند حتما از باغ وحش چیانگ مای دیدن کنید .

  چگونه پدتای سنتی درست کنیم ؟

بازسازی باغ وحش چیانگ مای

باغ وحش چیانگ مای تایلند

در سال 2004 بیشتر مکان های باغ وحش چیانگ مای تایلند محوطه پرندگان آن به طور کامل بازسازی شد و به این ترتیب بیشتر مسیر ها، غرفه ها و فضا های باز برای بازدیدکنندگان از پرندگان بزرگی مانند طاووس ، emus و فلامینگو امکان پذیر شد. برای استراحت و پیک نیک یک مکان تفریحی در پشت باغ وحش در کنار دریاچه وجود دارد که این مکان مخصوص پیکنیک و استراحت است. بخش های مختلف باغ وحش با یک مسیر که از ورودی تا دریاچه کشیده شده به هم وصل می شوند. ممکن است که این مسیر کمی طولانی باشد و برای شما طی کردن این مسیر کمی خسته کننده باشد. رفت و آمد در داخل این باغ وحش آزاد است و برای همین هم می توانید شما سوار ماشین تان شوید و به راحتی از همه ی قسمت های باغ وحش دیدن نمائید. جزیره گیبون یکی دیگر از جاذبه های محبوب چیانگ مای است که یک مزیت آن این است که بازدید از آن رایگان است و مهم ترین کاربرد آن برای زندگی و پرورش حیوانات است. یک فرصت برای دیدن بسیاری از حیوانات که بیشترین فعالیت خود را در طول ساعت 18 تا 21 دارند در زمان گرگ و میش آسمان باغ وحش است.

اطلاعاتی درباره ساعت کاری و نشانی این باغ وحش

ساعات کار باغ وحش چیانگ مای: 8:30 – 04:30

  چطور از فیل های تایلند حمایت کنیم

نشانی

100 Huay Kaew Road

تلفن

66 53 210 374

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.