Let’s travel together.

باغ ملی گیاه شناسی گرجستان

معرفی باغ ملی گیاه شناسی برای مسافران و گردشگران شهر تفلیس

0 36

باغ ملی گیاه شناسی گرجستان , معرفی باغ ملی گیاه شناسی برای مسافران و گردشگران شهر تفلیس  : گرجستان از جمله کشورهایی است که توانسته است در چند دهه اخیر خود را در عرصه جهانی مطرح کند . گرجستان کشوری است با جاذبه های طبیعی , تاریخی , گردشگری و تفریحی و رفاهی فراوان که توانسته است نظر بسیاری از توریست ها و گردشگران را به سوی خود جلب کند . شهروندان ایرانی چند سالی است که کشور گرجستان را به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری خود برمی گزینند . یکی از شهرهای گرجستان که محبوبیت بسیار زیادی در بین گردشگران دارد , شهر تفلیس می باشد .

تفلیس عروس شهر آسیای میانه

باغ ملی گیاه شناسی گرجستان

تفلیس بزرگترین شهر و پایتخت کشور گرجستان به شمار می رود . جاذبه هایی که در شهر تفلیس قرار دارند جزو برترین جاذبه های توریستی کشور گرجستان محسوب می شوند . که شما مسافران تور تفلیس را شیفته خود خواهد کرد . شهر تفلیس از دیرباز به عروس شهرهای آسیای میانه و تفلیس ملقب می باشد . تنوع آب و هوایی در کشور گرجستان واقعا شگفت انگیز است . رشته کوه های بلند در مرز بین گرجستان و روسیه مانند سدی در برابر سرمای وحشتناک روسیه می باشد . زیباترین و بی نظیرترین خط ساحلی دریای سیاه در شهر تفلیس قرار دارد . در شهر تفلیس باغ ملی گیاه شناسی در منطقه آجارا وجود دارد که در آن گیاهان متعددی از نقاط گوناگون جهان گردآوری شده است , و رشد و نمو می کند .

  راهنمای سفر به گرجستان , جاذبه های گردشگری و تور مسافرتی گرجستان

در این باغ انواع مختلف گیاهان استرالیایی و انواع گیاهان آفریقایی و آمریکایی در حال رشد و نمو هستند . مجله گردشگری آبی در این مقاله کوتاه سعی کرده است , شما مسافران تور تفلیس را با یکی از جذاب ترین و بی نظیرترین جاذبه های گردشگری تفلیس به نام باغ ملی گیاه شناسی گرجستان که در شهر تفلیس واقع است به شما معرفی کند . و به شما مسافران توصیه می کنیم در سفر خود با تور گرجستان حتما از این باغ زیبا و اعجاب انگیز دیدن فرمایید . برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را دنبال کنید .

آشنایی با باغ ملی گیاه شناسی گرجستان

باغ ملی گیاه شناسی گرجستان یکی از جاذبه های بسیار زیبا و بی نظیر در شهر تفلیس می باشد . نام سابق باغ ملی گیاه شناسی گرجستان با عنوان باغ گیاه شناسی تفلیس شناخته می شد . از باغ ملی گیاه شناسی گرجستان به عنوان یک نهاد تحقیقاتی , فرهنگی , آموزشی و و حفاظت از طبیعت نیز نام برده می شود . قدمت باغ ملی گیاه شناسی گرجستان بسیار طولانی می باشد , این باغ نخست به عنوان یک باغ گیاه شناسی سلطنتی در سال 1845 تاسیس گردید . در این باغ ساطنتی انواع گیاهان زینتی و دارویی نگه داری و پرورش داده می شد . وسعت باغ ملی گیاه شناسی گرجستان در حدود161 هکتار می باشد . و در آن بالغ بر بیش از 4500 نوع گیاه طبقه بندی شده است .

  پارک آبی جینو پارادایس تفلیس Gino Paradise Tbilisi

باغ ملی گیاه شناسی گرجستان بر روی تپه هایی که کم ارتفاع ترین آن در حدود 417 متر از سطح دریا بلندترین آن در حدود 714 متر از سطح دریا ارتفاع دارد گسترانیده شده است . در سرتاسر محیط باغ سیستم های تهویه و خنک کننده کارگزاری شده است تا در ماه های گرم سال که از ماه ؤوئیه و آگوست به بیشترین میزان خود می رسد . حداقل دمای که برای باغ در نظر گرفته می شود در حدود 17 درجه سانتی گراد و بالاترین دمای آن در حدود 39 درجه می باشد . و متوسط بارش سالانه ای که برای این منطقه در نظر گرفته می شود در حدود 518 میلی متر و رطوبت نسبی در آن در حدود 77 درجه به ثبت رسیده است . باغ گیاه شناسی گرجستان منزلگاه بسیاری از گونه های گیاهی است که زیبایی آن هر بازدیدکننده ای را به وجد می آورد . از باغ ملی گیاه شناسی تفلیس برای نخستین بار توسط یک مسافر فرانسوی به اسم ژان شاردن کشف شد . اگر درتور تفلیس وقت بگذارید و از باغ زیبای گیاه شناسی بازدید کنید , گل های زینتی خواهید دید که سرتاسر باغ را فراگرفته است .

بخش های علمی باغ ملی گیاه شناسی تفلیس

باغ ملی گیاه شناسی گرجستان

باغ ملی گیاه شناسی تفلیس دارای بخش های علمی و تخصصی می باشد که شامل ؛ بخش مربوط به درختان متنوع باغ , بانک بذر و کاتالوگ گیاهی اشاره کرد . در سرتاسر باغ ملی گیاه شناسی برای استراحت , نیمکت هایی تعبیه شده است و شما در هنگام بازدید و احساس خستگی می توانید بر روی نیمکت ها نشسته و خستگی خود را در کنید و از طبیعت زیبای باغ لذت ببرید . در سفر به گرجستان بازدید از باغ ملی گیاه شناسی گرجستان را از دست ندهید . و از طبیعت زیبای باغ که شامل آبشارهای پر آب و زیبا , پل هایی با طراحی خاص دیدن کنید و لحظات خوبی را برای خود ثبت نمایید . برای وارد شدن به باغ ملی گیاه شناسی تفلیس باید در حدود 3 لاری هزینه کنید . ساعت بازدید از این باغ از ساعت 9تا 19 شب می باشد .

  پل صلح تفلیس ( Tbilisi Peace Bridge )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.