گردشگری

بازار عمده پوشاک در استانبول

 

بازار عمده پوشاک در استانبول , معرفی بازار عمده پوشاک در استانبول برای گردشگران این شهر : شهر استانبول یکی از بزرگترین شهرهای توریستی و تاریخی دنیا محسوب می شود که همه ساله عده زیادی از مسافران از سراسر دنیا این شهر زیبا را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند ولی کسانی که به این شهر سفر می کنند با هدف های متفاوتی به این شهر سفر می نمایند عده ای از افراد با هدف گشت و گذار و عده ای از افراد هم با هدف خرید و یا تجارت به استانبول سفر می کنند.

اگر شما به ترکیه با تور ترکیه سفر کردید حتما از استانبول نیز دیدن کنید و از بازارهای مختلف آن خرید کنید و لذت ببرید.  یکی از جاذبه های سفر به استانبول ، خرید از بازار عمده پوشاک استانبول می باشد. که شما می توانید از این بازار پوشاک زنانه ، مردانه ، بچه گانه و یا سایر نیازهای خود را خریداری کنید. مجله تور و گردشگری آبی در این مقاله تصمیم دارد تا این بازار را برای شما معرفی نماید.

شاید عده زیادی از افراد استانبول را به عنوان یک مرکز خرید بزرگ که دارای امکانات زیادی می باشد و در آن امکان زندگی و کار کردن برای اهالی هم وجود دارد. استانبول مملوء از مراکز خرید ، اوت لت ها و بازارهای گوناگون است که مانند بهشتی برای خرید می ماند. به غیر از این موارد عده ی زیادی از افراد در پی یک خرید جانانه می باشند ، این افراد می توانند از این مراکز خرید هم برای مصارف شخصی خود و هم برای بوتیک ها و مغازه های خود خرید نمایند. بازار عمده پوشاک در استانبول آنقدر متنوع و زیاد اتس که شما وسوسه می شوید از تمامی بازارهای این شهر دیدن کنید و خرید نمایید .

بازار آکسارای (Aksaray)

 

بازار آکسارای یکی از بازارهای شهر استانبول می باشد که در زمینه بازار عمده پوشاک مشغول فعالیت می باشد ، این بازار یکی از قدیمی مکان های استانبول می باشد و خیابان های مشهور زیادی و همین طور جاذبه هایی مانند میدان سلطان احمد ، ایاصوفیه و مسجد سلطان احمد در انجا قرار دارند و بیشترین شهرت این بازار به دلیل مراکز خرید عمده ای می باشد که در آن قرار دارند. منطقه اکسارای در استانبول مرکز فروش عمده انواع پوشاک خانم ها و آقایان ، کیف ، کفش و پارچه می باشد. شما می توانید دراین بازار یک خرید عالی با یک قیمت مقرون به صرفه را داشته باشید.

یک نکته جالبی که در مورد این بازار وجود دارد این است که بازار آکساری به پاتوق ایرانیان معروف می باشد .ما به شما توصیه می کنیم که هنگامی که برای خرید به این بازار می روید تا جای که امکان دارد سعی کنید چانه بزنید و تخفیف بگیرید اجناس این بازار با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب به فروش می رسند.

آکسارای دارای یک بازار زیر زمینی هم می باشد که به عنوان یکی از بازارهای بزرگ استانبول می باشد . در بازارهای زیر زمینی آکسارای مغازه های زیزمینی زیادی وجود دارد ولی نمی توان انتظار داشت که بتوان لباس های اصل و اورجینال را از این مغازه ها خریداری نمود . و شاید بتوان اجناس کپی خوبی را از این مغازه ها خریداری نمود در هر صورت این مغازه ها می توانند برای افرادی که در پی خرید اجناس با قیمت مناسب هستند ، خوب باشد.

بازار فاتیح استانبول (faith Istanbul market)

 

این بازار نیز یکی دیگر از بازارهای عمده پوشاک استانبول می باشد که از مراکز خرید کلی و ارزان می باشد که مخصوصا در روزهای چهر شنبه ها در بازاری به اسم چهارشنبه بازار بسیار شلوغ و پرجنب و جوش تر می گردد. در سفر با تور استانبول از بازار فاتیح این شهر نیز خرید کنید و لذت خرید را در استانبول تجربه کنید .

در این منطقه از دوران بیزانس چهارشنبه بازار به پا می شد و و ترک ها نیز بعد از تصرف این منطقه به آن احترام گذاشته و نام تمامی منطقه را چهارشنبه گذاشتند. در این بازار بیشتر لباس های ارزان قیمت ، لوازم خانگی و مواد غذایی به فروش می رسند . درست است که گردشگران در این بازار نمی توانند چیز زیادی را برای خرید پیدا کنند ولی تعداد زیادی از گردشگران برای بازدید از چهارشنبه بازار استانبول ، به این محل می آیند. با اینکه این بازار عمده فروشی می باشد ولی می توان از این بازار میوه ، سبزیجات ، پنیر ، زیتون ، ادویه جات ، لوازم آشپزخانه ، لباس ، کیف و کفش را هم خریداری نمود.

بازار ماحموت پاشا( MahmutPasa)

بازار عمده پوشاک در استانبول

از دیگر بازارهای عمده فروش پوشاک در استانبول ، ماحموت پاشا می باشد که شما در این می توانید همه نوع وسیله ای را خریداری کنید. این بازار یک بازار تاریخی می باشد که در از مراکز خرید استانبول آن هم از نوع ارزش در ناحیه این بین بازار بزرگ و امینونو قرار دارد. شما در این بازار می توانید همه نوع لباس مردانه و زنانه و حتی بچگانه ای را پیدا کنید. جاذبه های گوناگونی در نزدیکی این بازار وجود دارد شما بعد از خرید می توانید از آن ها نیز دیدن کنید. از جمله این جاذبه ها می توان به مسجد محمود پاشا که به وسیله وزیر اعظم محمود پاشا احداث شده است اشاره نمود.

بازار محمود پاشا دارای 256 مغازه ، یک حمام عمومی ، آرامگاه ، ابخوری و کیوسک هایی جهت توزیع آب آشامیدنی بوده و اجناس در این بازار با قیمت های مناسب برای مشتریان عرضه می شوند. شما در این بازار اجناسی مانند پوشاک زنانه و مردانه و بچگانه ، صنایع دستی ، ظروف مسی ، ادویه جات ، روسری ، کیف پول ، عینک و ملزومات زنانه ، مواد غذایی و سبزیجات تازه ، سوغاتی های مخصوص ترکیه ، شیرینی و باقلوا و همین طور طلا و جواهر را می توانید خریداری کنید ولی لازم به ذکر می باشد که فعالیت اصلی این بازار درزمینه پوشاک می باشد.

بازار ماحموت پاشا نیز یکی دیگر از بازار عمده پوشاک در استانبول است و درست است که بازار ماحموت پاشا هم مانند سایر بازارهای خرید عمده پوشاک استانبول جهت یک خرید ارزان مناسب می باشد ولی باید در زمان خرید در بازارهای محلی و قدیمی مانند این بازار ، توجه کنید که چانه زدن را فراموش نکنید زیرا زمانی که فروشنده ببیند که شما مسافر هستید حتما قیمت گران تری را به شما خواهد گفت پس بهتر است چانه بزنید تا مقداری قیمت را کاهش دهید.

بازار مرتر(Istanbul market Merter)

 

بازار مرتر از جمله بازارهای بزرگ خرید در استانبول و به نوعی می توان گفت که بازار عمده پوشاک در استانبول می باشد که به راحتی می تواند در زمان خرید هر نوع سلیقه ای را مخصوصا سلیقه های مشکل پسند را راضی سازد. این بازار قطب اصلی پوشاک و صادرات عمده در زمینه لباس از شهر استانبول به سراسر دنیا است.

از جمله مزایای مهم این بازار نزدیکی آن به فرودگاه بین المللی آتاتورک می باشد که این مسئله سبب می شود تا تعداد زیادی از گردشگران و توریست ها ترجیح دهند که از بازار مرتر خرید نمایند.

از دیگر خصوصیات خوب بازار مرتر هم این می باشد که این بازار در کنار فروش و توزیع عمده پوشاک ، فروش تک و جزئی را نیز ارائه می دهد که افراد می توانند برای مصرف شخصی خود از این بازار لباس بخرند. در ضمن شما در این بازار در زمان حراج می توانید بهترین و شیک ترین لباس ها را با یک قیمت مناسب خریداری نمایید.

بازار عثمان بی (Osmanbey)

بازار عمده پوشاک در استانبول

یکی از خیابان قدیمی استانبول ، خیابان عثمان بی می باشد که به غیر از دارا بودن جاذبه های تاریخی در خود ، بازار عمده پوشاک استانبول نیز می باشد. وجود مراکز خرید متنوع و بزرگ با بهترین و شیک ترین اجناس سبب شده است تا این خیابان در نگاه کلیه بانوان ایده آل ترین نقطه استانبول به شمار رود. شما از مغازه های این خیابان می توانید انواع لباس های زنانه و مردانه و بچگانه را خریداری نمایید . لباس های مجلسی زنانه به روزی در مغازه های خیابان عثمان بی به فروش می رسند.

بازار خیابان نیشانتاشی(Nisantasi Anahtarcisi)

خیابان نیشانتاشی از جمله خیابان های مشهور استانبول می باشد که بورس فروش عمده لباس های مجلسی می باشد. ولی باید اشاره کنیم که لباس های دست دوزی که در این مغازه های این خیابان به فروش می رسند بسیار گران قیمت می باشند .

بازار زیتون بورنو(Zeytinburnu)

 

یکی دیگر از بازار عمده پوشاک در استانبول بازار زیتون بورنو است که در منطقه زیتون بورنو یکی از بازارهای عمده فروش پوشاک قرار دارد. این منطقه یک محله قدیمی می باشد که در در بخش اروپایی استانبول و در هماسیگی بارکوی قرار دارد. از آنجایی که در این منطقه درخت های زیتون زیادی وجود دارد به همین خاطر بخ زیتون بورنوی معروف می باشد. در این منطقه چندین مرکز خرید وجود دارد . ولی در کل یکی از بازار های بسیار عمده و بزرگ  فروش پوشاک می باشد که در آن انواع و اقسام پوشاک بچه گانه در انواع رنج های سنی همراه با وسایل مورد نیاز کودک به شکل عمده و یک قیمت مناسبی به فروش می رسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا