موفقیت

اگر می خواهید در تربیت فرزندان، موفق عمل کنید، خودتان را تربیت کنید!

مقدمه:

والدین عزیز همیشه به دنبال راهکارهایی برای موفقیت در تربیت فرزندان خود هستند. اما این کار بسیار پیچیده است. عوامل متفاوتی که در این کار دخیل هستند باعث می شوند تا یک فرمول ساده پاسخ گوی این مورد نباشد. به همین دلیل مجله ی موفقیت و سلامت آبی قصد دارد شما را در این کار همراهی کند.

خانم دکتر ماری ترامپ

خانم دکتر ماری ترامپ یک روان شناس حدودا 55 ساله است. او در نیویورک آمریکا زندگی می کند. همان طور که شاید از نامش مشخص باشد، برادر زاده ی یکی از روسای جمهور آمریکا یعنی دونالد ترامپ است. او کتابی را با نام «خانواده ی من چطور خطرناک ترین موجود روی کره ی زمین را خلق کرد؟» منتشر کرده است. نکته ی جالبی که وجود دارد این است که این کتاب در روز انتشارش بیش از یک میلیون نسخه را به فروش رساند. در ادامه به بیان خلاصه ای از این کتاب می پردازیم. تا شما هم متوجه شوید که تاثیر والدین ترامپ روی شخصیت او تا چه حد بوده است.

تربیت فرزند
تربیت فرزند

برای تربیت فرزندان خود از تجربیات والدین ترامپ استفاده کنید.

اگر شما هم به دنبال تربیت فرزندان خود هستید، مطالعه ی این قسمت به شما کمک شایانی خواهد کرد. ماری ترامپ در کتابش می گوید که دونالد فرزند چهارم از پنج فرزند خانواده بود. در دوران نوزادی او مادرش به دلیل این که به جراحی های مختلفی نیاز داشت، مدت زیادی در بیمارستان بستری بود. باید اعتراف کرد که دونالد ترامپ به دلیل این که در آسیب پذیرترین دوران زندگی خود از غیبت طولانی مادر رنج برده است، خسارات جبران ناپذیری را از لحاظ عاطفی تجربه کرده است.

ماری می گوید مادر بزرگش که مادر دونالد بوده بسیار شخصیت عجیب و غریبی داشته است. راحتی و آسایش برای خودش را مهم ترین موضوع در نظر می گرفته و تنها در صورتی که آرامش خودش به خطر نمی افتاده به فرزندانش رسیدگی می کرده است. در واقع او برای نیاز های فرزندانش تره هم خرد نکرده است.

مادر ترامپ یک آدم بسیار شکننده بود. او در برابر دیگران بسیار غلو آمیز و ترحم برانگیز رفتار می کرد.

در مقابل پدر او هم شخصیتی عاری از عاطفه و سرد داشت. او کاملا فاقد حس همدلی بود. باید گفت که ترامپ دارای پدری بی رحم، تحقیرگر و سنگدل بوده است. او تا حدی عاشق مال اندوزی و ثروت بوده است که هیچ چیز را با آن معاوضه نکرده است. ماری در سراسر کتابش پدربزرگ خود را آدمی موفق اما روانی و بی وجدان معرفی می کند. ماری در کتابش می گوید: «من در خانواده ام هرگز مردی را ندیدم که بخندد یا به خانم ها کوچکترین ابراز محبتی داشته باشد.»

خانم ترامپ در کتابش به صراحت بیان می کند که از 9 ویژگی اختلال شخصیت خودشیفته و ضد اجتماعی، عمویش هر 9 تا را دارا می باشد. او درباره ی عمویش بر این باور است که دقیقا مانند پدربزرگش فقط پول و قدرت را می شناسد و به هیچ چارچوب اخلاقی اعتقاد ندارد.

مثلا به راحتی دیگران را تحقیر کرده و از آن ها سوء استفاده می کند.

آن چه در تربیت فرزندان خانواده ی ترامپ مشاهده می شود، بنای ارزش های خانوادگی آن ها بر اساس افزایش قدرت و ثروت به هر قیمتی می باشد. پدر ترامپ عاشق این بوده که دیگران تاییدش کنند حتی اگر حرف های بیهوده ای می زده است. این دقیقا همان چیزی بود که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، همگی شاهدش بودیم.

تربیت فرزند
تربیت فرزند

پیام آخر

با مطالعه ی سرگذشت یک فرد مشهور آن هم از زبان یک متخصص که از قضا یکی از اعضای خانواده ی او بوده است و کاملا به شیوه ی تربیت فرزندان در این خانواده واقف است، یک نتیجه ی بسیار مهم می گیریم. والدین همیشه فکر می کنند که فرزندانی را که دلشان می خواهد تحویل جامعه می دهند اما از این نکته غافل اند که دقیقا فرزندانی شبیه خودشان را به بطن جامعه روانه می کنند. اگر می خواهید در تربیت فرزندان خود موفق باشید و بچه های ایده آلی را تحویل جامعه دهید بهتر است خودتان را تربیت کنید. کودک شما با تماشای شما تربیت می شود. پس به جای مطالعه روی کودکان و خرید انواع ابزار و وسایل برای کودک و فرستادن او به کلاس های مختلف وقت بیشتری روی اصلاح خود بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا