گردشگری

انواع کباب های تایلندی

انواع کباب های تایلندی , کباب های تایلندی

انواع کباب های تایلندی , کباب های تایلندی : تایلند جزو آن دسته از کشور هایی است که در غذاهای خوشمزه ی خود از گوشت بسیار استفاده می کند این کشور در بین سایر کشور ها از نگاه گردشگران و توریست هایی که از غذاهای مناطق تایلند میل کرده اند بعضی از غذاهای آن جزو برترین غذاهای دنیا انتخاب شده است استفاده از گوشت و مرغ در سوپ و کاری طعم لذیذی به غذا می دهد. گوشت های تازه و خوشمزه که بهترین راه برای لذت بردن از آن ها در درست کردن کباب های لذیذ است.

اگر به تایلند سفر کرده باشید حتما دیده اید که در خیابان های این کشور چند نوع تنوع غذایی و کباب وجود دارد گاری های زیادی را می بینید که به فروش غذاهای خیابانی و از همه مهم تر کباب های معروف تایلند مشغولند.

از آن جایی که کباب کردن گوشت بر روی آتش از قدیم یکی از محبوب ترین غذاهای انسان ها بوده است در تایلند و در تهیه این کباب ها، گوشت را در سس شیرین سویا مزه دار استراحت می دهند و بعد گوشت ها روی زغال کباب می شوند. بدون شک کمتر کسی پیدا می شود که این غذای خوشمزه را نخورد.

از آن جایی که کباب های تایلند انواع مختلفی دارد ما در این مقاله شما را با انواع مختلف ان آشنا می کنیم پس بهتر است تا با مطالعه مجله گردشگری آبی با آن ها آشنا شوید تا ببینید کدام یک از این کباب ها با سلیقه ی شما جور است.

انواع کباب های تایلندی

انواع کباب های تایلندی

کباب کور مو یانگ Kor Moo Yang

اگر در حال قدم زدن در خیابان باشید و بخواهید یکی از کباب های خیابانی را تست کنید یکی از خوشمزه ترین کباب هایی در این بساط غذاهای خیابانی حتما چشمتان را می گیرد کباب « کور مو یانگ » است. معمولا برای درست کردن این کباب گوشت گردن به شکل استیک کباب می شود.

شما می توانید آن را به صورت یک استیک کامل سفارش دهید و یا از فروشنده بخواهید تکه ای از آن را به همراه سس به شما بدهد. از ان جایی که بعضی از این کباب ها چربی زیادی دارند ولی فروشنده ها به شما این اجازه را می دهند تا در میان کباب ها، همانی که دوست دارید را انتخاب کنید و میل کنید

نام نیز انواع کباب های تایلندی است که خوردن ان خالی از لطف نیست  و نام هم یکی دیگر از خوشمزه های تایلند است در واقع یک سوسیس ترش تایلندی است که در درست کردن آن از گوشت، سیر، فلفل، نمک و برنج استفاده می کنند. بهترین راه برای کشف زندگی افراد محلی در تایلند این است که به سراغ بساط فروشنده های خیابانی بروید و پیشنهاد می کنیم که حتما یکی از این سوسیس های طعم دار را که در سیخ های چوبی کباب شده اند میل کنید.

از آن جایی که این غذاهای خیابانی خیلی محبوب است و در همه ی شهرهای تایلند به وفور پیدا می شود البته همان طور که گفتیم انواع مختلفی را دارد و برای درست کردنش هم روش های زیادی هست گاهی سرخ و گاهی هم در سالاد ریخته می شود اما آن سوسیسی که در گاری غذاهای خیابانی هست حتما کبابی شده است. اگر با تور تایلند به این کشور سفر کردید و خواستید یک غذای خوشمزه نوش جان کنید حتما از غذای nam این کشور نوش جان کنید .

سای کروک ایسان Sai Krok Isan

درباره طرز تهیه سوسیس های شمال تایلند باید بگوییم که این سوسیس ها از ترکیب گوشت، برنج و نمکی که چندین روز تخمیر شده اند درست می شود. مزه ترش سوسیس به خاطر تخمیر است زیرا تخمیر باعث می شود که مزه ی سوسیس کاملا ترش شود پس اگر شما از آن دسته افرادی هستید که غذاهای ترش را دوست دارید پیشنهاد می کنیم که حتما از این کباب امتحان کنید بدون شک خوشتان می آید. این کباب خوشمزه از آن جایی که طعم بسیار لذیذی دارد و کمتر کسی می تواند در برابر نخوردن آن مقاومت کند از ان دسته کباب هایی چرب است که در هنگام سرو برای کم کردن چربی آن گاهی همراه آن کمی کلم و فلفل خورده می شود تا مقداری از اثر چربی را در فرد کم کند.

تب گای Tab Gai

این غذا محبوب کسانی است که دل و جگر مرغ را دوست دارند. یکی از کباب های محبوب خیابانی دل و جگر مرغ که آن را بر روی سیخ های چوبی کاملا کباب می کنند؛ و برای درست کردن گوشت ها قبل از کباب شدن کاملا در سس سویا مزه دار می شوند وبه این ترتیب طعم بی نظیری را پیدا می کنند. از آن جایی که بیشتز تایلندی ها از کباب خشک و زیاد پخته شده بدشان می آید برای همین جگر مرغ قبل از اینکه زیادی کباب شود از روی آتش برداشته می شود. شما اگر به این شکل دوست نداشته باشید برای شما را کاملا کباب می کنند. در صورتی که این کباب را میل کنید طعم این کباب لذیذ برای شما بسیار ماندگار خواهد شد .

انواع کباب های تایلندی

گوئن Geun

یکی دیگر از غذاها و کباب های محبوب تایلند که ممکن است با دیدنش بسیار تعجب کنید سنگدان مرغ کباب شده است. جای تعجب هم دارد اما باید بگوییم که این کباب یکی از غذاهای محبوب خیابانی درکشور تایلند است. سنگدان بسیار سفت و لذیذ است معمولا بر روی هر سیخ ۴ تا ۵ تکه گوشت که طعم دار کرده اند قرار داده اند و در هنگام خوردن آن احساس می کنید که در حال جویدن آدامس هستید.

شاید بسیاری افراد نگران مزه آن باشند اما همان طور که گفتیم بهتر است که اصلا شما نگران مزه ی این کباب نباشید چون در آن آنقدر طعم دهنده و ادویه استفاده می شود که آن را خوشمزه و لذیذ می کند. غذاهای خیابانی در تایلند به نسبت رستوران ها بسیار ارزان است و این کباب در میان سایر کباب ها این غذا یکی از ارزان ترین هاست که بیشترافراد میل می کنند. در ادامه نیز با انواع کباب های تایلندی آشنا می شوید.

گای یانگGai Yang

گای یانگ نیز یکی دیگر از انواع کباب های تایلندی است که در میان تمام کباب های خوشمزه یکی از خوشمزه ترین کباب ها مرغ کبابی است که این کباب پای ثابت غذاهای خیابانی تایلند است و در سرو ان معمولا سالاد انبه سبز و برنج خورده می شود. برای تهیه این کباب از گوشت خالص مرغ استفاده می شود و برای همین مرغ کبابی طرفداران بیشتری را در میان توریست های که انواع کباب ها را تست کرده اند دارد. توصیه می کنیم که در صورت سفر به تایلند در بازارهای محلی تایلند در کنار غذاهای خیابانی بوی این غذای خوشمزه مشامتان را نوازش می دهد و وادارتان می کند حتما چندین سیخ از آن را بخرید پس حتما امتحان کنید.

انواع کباب های تایلندی

 

 

نانگ گای Nang Gai

نانگ گای نیز یکی از انواع کباب های تایلندی است که از ناسالم ترین کباب های تایلند می توان به این کباب که چندان هم مفید نیست اشاره داشت این کباب که پوست مرغ کبابی است؛ و مثل همه ی کباب های تایلند روی سیخ های چوبی آماده می شود ممکن است که در ظاهر خیلی خوشمزه به نظر بیآید؛ اما خبری از هیچ گوشتی نیست و فقط پوست و چربی مرغ کباب می شود ما امتحان این کباب را برای شما پیشنهاد نمی کنیم شاید برای تان جالب باشید تا بدانید که تهیه این کباب چگونه است.

معمولا برای درست کردن این کباب پوست مرغ را یک شبانه روز در سس سویا می خوابانند تا کاملا مزه دار شود.

از آن جایی که تایلند در میان سایر کشورهای دیگر غذاهای خیابانی معروفی را با تنوع بسیار زیاد در دنیا دارد و برای همین علت بیشتر گردشگرانی که به دنبال سفرهای شکم گردی هستند تایلند را در لیست سفر خود قرار می دهند. پس این کاملا طبیعی ست که کباب های خیابانی تایلند تنوع زیادی را داشته باشند.

تمام کباب هایی که ما در این سایت برای شما آوردیم تماما آن ها از محبوب ترین غذاهایی هستند که پیدا کردن آن ها در بانکوک کار بسیار راحتی است اما مطمئنا در میان سیخ های چوبی فروشنده ها کباب های بیشتری هم پیدا می شود که چندان معروف نیستند اما عطر و بوی آن ها غذاهای خیابانی تایلند را در دنیا معروف کرده است. به غیر از کباب های معروف تایلند بسیاری از غذاهای نودلی و خیابانی خوشمزه ای هم وجود دارد که این غذاها حتی از کباب ها هم طرفداران بیشتری را دارند در این مقاله شما با انواع کباب های تایلندی آشنا شدید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا