پوست و مو

انواع وکس برای از بین بردن موهای زائد بدن

انواع وکس : وکس های مورد استفاده توسط مردم انواع گوناگونی دارد که هر فرد با توجه به شرایط مختلف مانند نوع پوست ،میزان مصرف ،هزینه پرداختی و… از یکی از انواع آن استفاده می کند . در ادامه به معرفی انواع وکس می پردازیم :

وکس گرم

یکی از رایج ترین وکس های موجود که طرفداران زیادی در بین مردم دارد وکس گرم  است . طریقه مصرف این موم بدین گونه است که وکس را در دستگاه مخصوصش میگذارند تا گرم شده و اندکی به شکل مایع دربیاید سپس وکس گرم شده را بر روی پوست میمالند و به کمک تکه پارچه ای پوست را اپیلاسیون می کنند .درد ایجاد شده در اثر مصرف این نوع وکس کم است و چون طرز مصرف آسانی دارد در خانه یا در سالن های زیبایی بسیار زیاد از این روش استفاده می شود .

وکس گرم

وکس سرد

برخلاف وکس گرم که باید بعد از خارج کردن از قوطی روی حرارت قرار داده شود ،وکس سرد نیازی به حرارت دادن ندارد  و بلافاصله پس از خارج شدن از قوطی به طور مستقیم روی پوست مالیده می شد .طرز کار با این وکس کمی سخت است چون سفت است و مالیدن آن برروی پوست به مدت زمان بیشتری نیاز دارد .افرادی که از این نوع وکس استفاده می کنند باید به این نکته اساسی توجه کنند که اگر می خواهند نتیجه موفقیت آمیزی از اپیلاسیون خود بگیرند باید وکس را به خوبی بر روی سطح پوستشان بمالند تاهمه موهارا به طور کامل از سطح پوست جدا کند .به این نکته نیز توجه کنید که استفاده از وکس سرد در مقایسه با وکس گرم دردناک تر می باشد .

انواع وکس

نوارهای موبر آماده

نوار های موبر آماده روش دیگری از وکس  هستند که برای از بین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرند .این نوارها به صورت آماده در بازار موجود می باشند. وکس در همان کارخانه بر روی نوارها قرار می گیردکه این روش علاوه بر آسانی مصرف وکس سبب به هدر نرفتن  وکس  حین استفاده می شود . روش استفاده این نوارهای آماده بسیار آسان است براحتی با مالش کف دست این نوارهارا کمی گرم کرده سپس بر روی پوست ناحیه مورد نظر بچسبانید و با حرکتی سریع بکشید .

سعی کنید از نوارهای موبر آماده موجود در بازار که از نوارهایی صدر صد طبیعی نخی تهیه می شوند استفاده کنید .میزان کیفیت این نوارها متفاوت است .اگر  یک ناحیه  از بدن پر مو باشد ، شما می توانید چندین باز از نوارهای موبر آماده استفاده کنید ، تا موها به طور کامل پاک شوند.

وکس بدون نوار

نوع دیگری از وکس وجود دارد که بدون نوار استفاده می شود .از این نوع وکس به دلیل سادگی و آسانی طرفدارای زیادی دارد و همواره در منازل و سالن های آرایشی به کار گرفته می شود . جهت استفاده از این وکس مقداری از آن را گرم کنید( البته می توانید این وکس را در دمای اتاق به صورت گرم یا سرد استفاده کنید ) سپس در جهت رویش موها بر روی پوست بمالید ، لازم است لایه ی ضخیمی از وکس را روی پوست  خود بمالید . موارد استفاده از این وکس بیشتر برای نواحی کوچک و حساس  از بدن می باشد همچنین از این وکس بیشتر برای موهای ضخیم و پرپشت  استفاده می شود و نتیجه قابل قبولی ایجاد می کند.

معرفی لیزر به عنوان جایگزینی بهتر برای رفع موهای زائد

اکثر متخصصان  بهترین و ایده آل ترین روش برای از بین بردن موهای زائد را  لیزر درمانی می دانند .علاوه بر معایب ذکر شده در بالا برای استفاده از وکس یکی دیگر از معایب آن را می توان از بین نرفتن دائمی و طولانی مدت موهای  زائد نام برد . زمانی که از لیزر درمانی برای رهایی از موهای زائد خود استفاده می کنیدحرارت ایجاد شده از اشعه لیزر و نور لیزر سبب هدف قرار گرفتن  فولیکول های مو  می شوند.در این هنگام  با از بین بردن فولیکول های مو رشد موها متوقف شده و موهای زائد را به طور دائمی یا طولانی مدت از بین می روند.

کسانی که از روش لیزر درمانی استفاده می کنند دیگر نیازی به استفاده از سایر روش ها مانند استفاده از وکس و .. ندارند چون به صورت دائمی رشد موها از بین رفته ومتوقف می شود.تنها به خاطر شکل گیری مجدد فولیکول های مو توصیه می شود هر چند سال یکبار لیزر درمانی توسط پزشکی حاذق انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا