Let’s travel together.

انواع سوغاتی های شهر دبی

انواع سوغاتی های شهر دبی

0 45

انواع سوغاتی های شهر دبی :هر چند که در شهر های توریستی مراکز خرید بسیار زیاد وگوناگونی برای خرید سوغاتی و کادوموجود است ولی اغلب مسافران وگردشگران برسر خرید یک سوغاتی به یاد ماندنی وارزشمند برای عزیزان خود دچار سر در گمی می شوندواین سر در گمی گذشته از این که ذهن انها رابسیار به خود مشغول می کند.

بعضی وقت ها مقدار زیادی از وقت مسافرت انها را نیز به خود مشغول می کند.و می توان اشاره کرد که دلیل این سردرگمی می تواند عدم اطلاعات کافی در مورد صنایع دستی وسوغاتی های مخصوص مناطق مختلف وهمین طور عدم آشنایی با مراکز خرید مخصوص هدایا وکادو باشد.ما در این جا تلاش خواهیم کرد که شما را با سوغات های مخصوص شهر دبی وهمین طور مکان هایی که شما می توانید انها را از انجا تهیه کنید آشنا کنیم.پس ما را همراهی کنید تا بیشتر با انواع سوغاتی های شهر دبی آشنا شوید . با تور دبی بیشتر به این شهر دیدنی سفر کنید و با جاذبه های گردشگری و انواع سوغاتی های شهر دبی آشنا شوید .

انواع سوغاتی های شهر دبی

انواع سوغاتی های شهر دبی

لباس و پارچه

این شهر دارای یک سوغات جالب هم می باشد با اینکه این یک هدیه ای ساده است ومی شود در بسیاری از شهر های دنیا نیز مانند ان را پیدا کرد ولی به لجاظ سوغات دبی دارای شهرتزیادی می باشد.
همان گونه که همه آگاه هستیم در سالیان اخیر چاپ عکس ومتن روی لباس ها وحتی برخی از اشیا مثل سیدی ،ماگ ،ظروف و…رواج زیادی پیدا کرده است.وفروشندگان با استعداد دبی نیز از این نکته استفاده کرده وتوانسته اند که لباس هایی با نوشته ی آی لاو دبی I love Dubai برای گردشگران خود تهیه کنند.که این لباس ها نیز بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.شما می توانید این لباس ها را که بیشتر به صورت تی شرت وبلوز هستند را از اغلب فروشگاه های لباس این شهر بایک قیمت مناسب خریداری بفرمایید.
انواع سوغاتی های شهر دبی اغلب صنعت پارچه وخیاطی این شهر را هم ردیف هند وویتنام قلمداد می کنند.می توان در نقاط مختلف شهر دبی پارچه فروشی های بسیار رنگارنگ وگوناگونی را مشاهده کرد.که اغلب در این مغازه ها انواع لباس های مردانه بچه گانه وزنانه با قیمت های مناسبی به فروش می رسند.
گفتنی است که در کنار مغازه های پارچه فروشی ،این شهر دارای سوغات های دیگری مانند کفش ،دمپایی،صنایع دستی نیز می باشد که انها هم از سوغات های جذاب دبی به حساب می ایند. با انواع سوغاتی های شهر دبی آشنا شوید .

خرما

می توان گفت که در میان شهر های امارات متحده عرب شهر دبی دارای بهترین خرمای سراسر این کشور می باشد.واغلب این خرماها را با شکلات وآجیل پر می کنند که این کار طعم انها را زبان زد کرده است.
بتییل نامی است که این خرماها بیشتر با ان شناخته می شوند .در واقع بتییل(Bateel) یکی از برترین برندهای خرمای دبی می باشد.خرمای این شهر یکی ازشیرین ترین سوغاتی هایی است که هر گردشگری می تواند برای کسانی که دوستشان دارد هدیه ببرد.در مورد هزینه ی تهیه ان می توان گغت که قیمت هر کیلو از ان در حدود 100 هزار تومان است.هر چند که قیمت این خرما مقداری زیاد است ولی باز اغلب گردشگران سعی می کنند که از ان خریداری کرده وان را به عنوان سوغاتی به شهر خود ببرند. در ادامه نیز با انواع سوغاتی های شهر دبی  آشنا می شویدم

دبی وسوغات های مختلف ان

درست است که در شهر های توریستی مراکز خرید بسیار زیاد ومتنوعی برای خرید سوغاتی و کادوموجود است ولی اغلب مسافران وگردشگران برسر خرید یک سوغاتی به یاد ماندنی وارزشمند برای عزیزان خود دچار سر در گمی شده واین سر در گمی گذشته از این که ذهن انها رابسیار به خود مشغول می کند بعضی وقت ها مقدار زیادی از وقت مسافرت انها را نیز به خود مشغول می کند.و می توان اشاره کرد که دلیل این سردرگمی می تواند عدم اطلاعات کافی در مورد صنایع دستی وسوغاتی های مخصوص مناطق مختلف وهمین طور عدم آشنایی با مراکز خرید مخصوص هدایا وکادو باشد.ما در این جا تلاش خواهیم کرد که شما را با سوغات های مخصوص شهر دبی وهمین طور مکان هایی که شما می توانید انها را از انجا تهیه کنید آشنا کنیم.پس ما را همراهی کنید تا با انواع سوغاتی های شهر دبی آشنا شوید .چون سوغاتی در این شهر متنوع است به همین دلیل ما بیشتر به معرفی انواع سوغاتی های شهر دبی اشاره می کنیم .

عطر های عربی

انواع سوغاتی های شهر دبی

می توان گفت که عطر های عربی در همه ی کشور های عربی به وفور یافت می شود.انه دارای حال وهوای خاصی هستند وانسان را به دوران سلطان های بزرگ عرب می برند.در صورتی که می خواهید یک سوغات به اصطلاح دهن پر کن برای اطرافیان خود خریداری کنید این عطر ها می توانند گزینه ی بسیار مناسبی باشند.که شما می توانید از همه ی فروشگاه های دبی به قیمت مناسبی انها را خریداری بفرمایید. با انواع سوغاتی های شهر دبی آشنا شوید تا بتوانید در سفر به این شهر توریستی سوغاتی مناسبی را خریداری کنید .

  دبی و ساخت زمین تنیس در زیر دریا

شال های پشمی

یکی از برترین سوغاتی های دبی همین شال های پشمی هستند.که توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کنند.همان طوری که می دانید در زمان های قدیم بسیاری از جمعیت دبی از راه چوپانی ودامداری گزران زندگی می کردند.وبه همین علت هم انها سعی می کردند که از پشم دام های خود پارچه ولباس ببافند.به همین دلیل بافندگی یکی از هنر های انها به حساب می اید.وامروزه نیز این شال های پشمین ریشه در همان هنر بافندگی انها دارد ولی امروزه پشم این شال ها از نوع مصنوعی می باشد.ولی همچنان از از صنایع چشمگیر دبی به حساب می اید.

ساعت شنی

باید بگوییم که وسایل شیشه ای تزئینی مثل مجسمه های شیشه ای جاشمعی وغیره از گزینه های خوب سوغاتی این شهر می باشند.ومی توان اشاره کرد که یکی از این وسایل که بین گردشگران دارای محبوبیت زیادی می باشد.ساعت شنی است.ساعت های شنی دارای قیمت مناسبی هستند که وبیشتر روی انها طرح هایی از شتر به کار رفته است تا گویای زادگاه انها باشد. با ما همراه باشید تا بیشتر با انواع سوغاتی های شهر دبی آشنا شوید .

قلیان

در فروشگاه های دبی قلیان های مختلفی با طرح ورنگ های متنوع به چشم می خورند.که برای همه ی گردشگران به خصوص اروپایی ها دارای جذابیت زیادی هستند.تعدادی از این قلیان ها بسیار کوچک هستند وفقط جنبه ی تزئینی دارند.این قلیان ها در دبی به نام شیشا پایپ معروف هستند.

 طلا

در خاور میانه ودر کشور های آسیایی تعداد علاقه مندان به استفاده از زیور الات بسیار زیاد است ومردم علاقه ی زیادی به طلا دارند.گفتنی است که این شهر هم دارای منابع طلای فراوانی است.در صورتی که شما به دنبال خرید یک سوغاتی گران بها هستید طلا وجواهر می توانند انتخاب بسیار خوبی برای شما باشند.در این شهر مغازه وفروشگاه های طلا بسیار زیاد است ودر امارت متحده عربی دولت کنترل قوی و سر سختانه ای روی فلزات این کشور دارد می توان اشاره کرد که حدود 700 فروشگاه بزرگ طلا در این شهر موجود است.

 خنجر

ممکن است که این سوغاتی در جهان امروزی ودر امور روزمره هیچ جایگاهی برای خود نداشته باشد وفقط در برخی مراسم ها ان هم با لباس های سنتی مورد استفاده قرار بگیرد.ولی در هر صورت خنجر وشمشیر یاد واره ای از گذشته های دور به حساب می ایند.ومی شود گفت که فرهنگ گذشته سرزمین عرب را تداعی می کنند.خرید خنجر هایی با کنده کاری های زیبا می تواند یک سوغاتی تزئینی خوبی باشد.

ادویه ها

به ندرت ومیتوان به جرات گفت که ممکن نیست که شما بتوانید یک بازاری را در دبی پیدا کنید که یک مغازه ی هر چند کوجک ادویه فروشی در ان وجود نداشته باشد.باید بگوییم که انواع واقسام ادویه مانند آویشن ،فلفل،زعفران وگیاهان خشک شده ی گوناگون در این شهر به فروش می رسندبه طوری که عطر وبوی این ادویه ها گردشگران را به طرف خود کشانده وانها را وادار به خرید اینها می کند.

لوازم الکترنیکی

همان گونه که می دانیم لوازم الکترونیکی یکی از مهمترین سوغاتی های دبی می باشد .بسیاری از کشور های همسایه امارات متحده وایران به دبی می ایند تا انواع گوشی موبایل و وسایل الکتریکی منزل وغیره را با قیمت های پایین خریداری کنند.درست است که امارات متحده خود تولید کننده این لوازم برقی نیست ولی چون قیمت این وسایل در این کشور مخصوصا در شهر دبی بسیار پایین است گردشکران ان را به عنوان یکی از سوغات های دبی می دانند. با انواع سوغاتی های شهر دبی آشنا شدید در ادامه نیز به معرفی هنر در شهر دبی می پردازیم .

هنر در شهر دبی

 اکنون که با انواع سوغاتی های شهر دبی  آشنا شدید در ادامه نیز به معرفی هنر در این شهر می پردازیم . در طی سالیان اخیر شهر دبی ،به عنوان دومین شهر بزرگ کشورامارات متحده عربی تبدیل به یکی از پیشتازان فرهنگی در خاورمیانه شده ودارای گالری های زیادی در زمینه های اثر های معاصر واثر گزار می باشد.هدف از این راهنمایی،معرفی استادان هنر مدرن ومعاصر خاورمیانه ای وهمین طور هنرمندان تازه ونوظهور جهانی می باشد.ویک راهنمای تمام وکمال است برای این که حداکثر لذت از صحنه های هنری وپر انرژی این شهر برده شود.با ما همراه باشید تا دبی را از دید هنری نگاه کنیم.

  برج خلیفه در شهر دبی

پروژه متحدان

این پروژه در سال 2011و به وسیله محمد متحدان(یکی از مجموعه داران هنری)راه اندازی شده است.ومی توان گفت که در طی 4 سال گذشته رشد زیادی کرده است.تفاوت عمده این مجموعه با سایر مراکز،رویکرد غیر معمول ان در مقابل هنرمندان واثار ارائه شده می باشد.بعد از افتتاح کردن این گالری ،آقای متحدان خیلی سریع اعلام کرد(هنر مندانی که بتوانند آثار غیر معمول خلق کنند می توانند در این گالری شرکت کنند.)در حقیقت پروژه متحدان با دادن تضمین خرید آثار به نمایش گذاشته شده در این گالری،به تمام هنرمندان خود «چه قدیمی چه جدید » این فرصت را می دهد که در خلق آثار خود آزادی عمل داشته باشند.می توان اشاره کرد که خانم مژگان انجوی بار به نیز از ایران آثار خود را در این گالری به نمایش گذاشت.پس می توان گفت که این گالری میزبان آثار هنری از سراسر خاورمیانه می باشد.

گالری (Artspace)

این گالری یعنی گالری هنر معاصر Artspaceاولین بار در سال 2003شروع به کار کرد.در واقع این گالری خود را متعهد به رواج دادن هنر معاصر خاورمیانه ای می داند.و از این که دارای مراجعین ممتاز بین المللی از جمله مجموعه داران برجسته وبه نام،معماران ،طراحان دکوراسیون داخلی ودیپلمات ها است به خود افتخار می کند.گالری Artspace هدف خود را نمایش آثار هنری خاور میانه ای ذکر می کند.وبا برخی از مراکز هنری بین المللی وحراجی ها نیز همکاری نزدیکی دارد.گفتنی است که در سال 2012 ملیحه الطبری مدیر گالری یک شعبه از این گالری را در شهر لندن دایر کرد.تا توانسته باشد که یک پل ارتباطی بین شرق وغرب ساخته باشد.

گالری هنر های زیبای کوادروCuadro

انواع سوغاتی های شهر دبی

در واقع این گالری در مرکز پولی ومالی بین المللی دبی قرار گرفته است.گالری هندهای زیبای کوادرو در سال 2008 تاسیس شد.وخیلی سریع به عنوان یکی از گالری های برجسته ی هنر معاصر در دبی شناخته شد.این گالری بر چهار زمینه ی عمده از جمله آموزش ،برگزاری نمایشگاه ،سکونت هنر مندان ومشاوره فعالیت دارد.وبا مجموعه داران هنری از نزدیک همکاری می کند.و بدین گونه مجموعه ای از درس و بحث را ارائه کرده ویک فضای مسکونی را نیز برای سکونت هنرمندان تدارک دیده است. می توان ذکر کرد که این گالری قبلا میزبان Manal AllDowayanهنرمند مفهومی عربستان بوده است.گالری هنر های زیبای کوادرو در حال حاضر میزبان پروژه (اشکال سیال)از Faig Ahmedهنرمند اهل باکو می باشد.
در واقع این مجموعه آثار جدیدی را در بر می گیرد که قالی های دست بافت او را در معرض دید عموم می گزارد.

آدرس

گالری هنر های کوادرو ،ساختمانThe Gate Village TDifc، دبی امارات متحده

شماره تماس

9704004425

آگاهی از اطلاعات پروازی ایران به دبی

کشور امارات وشهر دبی یکی از کشور های می باشد که همه ساله بسیاری از ایرانیان به ان سفر می کنندومی توان به جرات هم گفت که هیچ فصل خاصی هم برای سفر به انجا وجود ندارد.امکان دارد که بسیاری از مردم دنیا کل کشور امارات متحده ی عربی را با شهر دبی بشناسند.وتنها به منظور دیدن این شهر زیبا ومدرن وپر جاذبه به کشور امارات سفر کنندما در این نوشته سعی داریم تا اطلاعات پروازی ایران به دبی را به طور مفصل برای شما توضیح داده وبیان کنیم.لطفا ما را همراهی کنید.
گفتنی است که پرواز های ایران به کشور امارات متحده عربی در دو مقصد دبی وشارجه انجام می گیرد.ولی تعداد پرواز های شارجه بسیار کمتر از شهر دبی می باشد.
بیشترین پرواز ها را شرکت های هواپیمایی امارات ،ایران ایر وماهان به مقصد دبی انجام می دهند.
روزانه چهار پرواز توسط شرکت هواپیمایی امارات در ساعت 4:25 صبح ،11 صبح،18:35 عصر و23:55 شب به مقصد دبی وفرودگاه بین المللی آل مکتوم صورت می گیرید.
ویک پرواز نیز روزانه در ساعت 7 صبح توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر انجام می کیرد به جز روز های جمعه که این پرواز در این روز در ساعت 18:25 عصر است ومقصد انها هم شهر دبی وفرودگاه بین المللی آل مکتوم می باشد.
ودو پرواز نیز روزانه توسط شرکت هواپیمایی ماهان در ساعات 8 صبح و18:15 عصر انجام می شود که مقصد انها شهر دبی وفرودگاه بین المللی آل مکتوم می باشد.
پرواز هایی نیز توسط شرکت های هواپیمایی قشم ایر ،زاگرس و…به مقصد دبی انجام می گیرد.شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت این شرکت های هواپیمایی مراجعه فرمایید.
در مورد فاصله ی ایران با دبی می توان گفت که فاصله تهران تا دبی 744 مایل ویا 1197 کیلومتر می باشد.
واز نظر زمانی نیز فاصله ی تهران تا دبی حدود 2 ساعت و10 دقیقه است.
و پرواز هایی نیز توسط شرکت های هواپیمایی ایر عربیا ویا فلای دبی به مقصد شارجه ودر روز های شنبه ،سشنبه ،پنجشنبه وجمعه در ساعت 14:30 به وقت ایران انجام می گیرد که در فرودگاه بین المللی شارجه فرود می اید.
تهران تا شارجه نیز در حدود 739 مایل ویه به عبارتی 1189 کیلومتر فاصله دارد.

  هتل 4 ستاره ی سافرون بوتیک دبی(Saffron Boutique Hotel)

چند جمله پر کاربرد عربی در سفر به دبی

چنان چه شما تصمیم گرفته اید که به کشور های عرب زبان برای تفریح یا تجارت مسافرت کنید،مانند شهر دبی که هر ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران ایرانی است.شما باید به این نکته توجه داشته باشید که باید بتوانید با مردم ان نواحی ارتباط برقرار کرده وبتوانید با انها صحبت کنید.ما در این مطلب سعی داریم که شما دوستان عزیز را با تعدادی از جملات واصطلاحات پر کاربرد عربی اشنا کرده تا بتوانیم این نیاز اساسی شما را برطرف کنیم.بنابراین ما را همراهی کنید تا یک سفری ساده ولذت بخش را به کشور های عربی تجربه کنید.
چند مکالمه ی اولیه
متشکرم،ممنونم:«شکرا لک ،شکرا»
خیلی ممنون:«شکرا جزیلا»
خوش امدید:«اهلا وسهلا»
لطفا:«رجاء ،من فضلک»
بله:«نعم»
خیر ،نه:«لا ،کلا»
ببخشید ،معذرت:«عفوا ،عذرا»
شرمنده:«انا اسف»
نمی فهم:«لا افهم»
من عربی صحبت نمی کنم:«انا لا اتکلم العربیه»
من به خوبی عربی صحبت نمی کنم:«انا لا اتکلم العربیه جیدا»
ایا فارسی صحبت می کنید:«هل تتکلم اللغه الفارسیه؟»
لطفا شمرده تر صحبت کنید:«یتکلم ببط ء رجاء»
نام شما چیست؟:«ما اسمک»
حال شما چطور است؟:«کیف حالک»
ایستگاه مترو کجاست؟:«أین مترو الانفاق»
رستوران خوب کجاست؟«هل هناک معظم جیدا؟»
تلفن عمومی کجاست؟:«هل هناک هاتف عمومی هنا »
ایا می توانیم به اینترنت وصل شویم؟:«هل یمکننی الحصول علی الانترنت»
می توانی به من کمک کنی؟:«هل تستطیع مساعدتی؟»

چند نمونه از تعارفات

سلام:«سلام»
صبح بخیر:«صباح الخیر»
عصر بخیر:«مساء الخیر»
خیر مقدم ،خوش امدید:«مرحبا»
سلام دوست من:«اهلا صدیقی ،صدیقنی»
دلم برات تنگ شده بود:«إشتقت إلیک کثیرا»
چه خبر :«مالجدید؟»
خبری نیست سلامتی:«لا شیء جدید»
شب خوش ،شب بخیر:«تصبح ،تصبحین علی خیر»
بعدا می بینمت :«أراک فی ما بعد»
خدا نگهدار:«مع السلامه»

چند راهنمایی

من گمشده ام:«أضعت طریقی»
می توانم کمک تان کنم؟:«هل بإمکانی مساعدتک؟»
می توانی کمکم کنی؟:«هل بإمکانک مساعدتی؟»
دستشویی کجاست؟:«أین أجد،المرحاض ،الصیدلیه؟»
مستقیم برو،بعد دست چپ،راست برو:«أمش علی طول ثم عرج یمینا،شمالا»
من به دنبال ماجد می گردم:«أبحث ان ماجد»
لطفا یک لحظه صبر کنید:«لحظه من فضلک»
لطفا گوشی را نگه دارید:«إبقی ،أبقی علی الخط رجاء»
قیمت این چقدر است؟:«کم هو ثمنه؟»
ببخشید(در ادامه سوال می اید):«من فضلک»
ببخشید(در صورت رد شدن از کنار کسی):«المعذره»
دنبالم بیا:«تعال معی»

چند سوال شخصی

ایا عربی/فارسی بلد هستید؟:«هل تتکلم اللغه الفارسیه /العربیه ؟»
به میزان کم!:«قلیلا»
نام شما چیست؟:«ما اسمک»
نام من احمد است.:«إسمی احمد»
از اشنایی شما خوش بختم:«متشرف،متشرفه،بمعرفتک»
نظر لطف شما است:«أنت لطیف ،أنت لطیفه»
اهل کجا ایید؟:«من أین أنت»
من ایرانی هستم:«أنا ایرانی»
من اهل ایران هستم:«أنا من ایران»
کجا زندگی می کنید؟:«أین تسکن؟أین تسکنین؟»
من در ایران زندگی می کنم:«أعیش فی ایران»
شغل شما چیست؟:«ما مهنتک؟م
من مترجمم ،بازرگان هستم:«أعمل کمترجم ،کرجل اعمال»
من عربی دوست دارم:«أحب االلغه العربیه»
من یک ماه است که عربی می خوانم:«أدرس اللغه العربیه منذ شهر»
سریع برمی گردم:«سأرجع جالا»
من باید بروم:«یجب أن اذهب الأن»
شما چند سال دارید؟:«کم هو عمرک ؟»

چند مورد از توضیح خواستن

معذرت می خواهم (نفهمیدن مطلب) :« عفوا»
متاسفم:«أسف»
اشکالی نداره:«لامشکله»
نگران نباش:«لا تقلق،لا تقلقی!»
من بایست تمرین عربی کنم:«حتاج ان اتدرب علی العربیه»
عربی من خوب نیست:«لغتی العربیه لیست کما یجب»
این چیست؟«ما هذا؟»
این به عربی چه می شود؟:«ما أسمه بالعربیه؟»
نظری ندارم:«لا ادری»
من نمی دانم:«لا اعرف»
من نمی فهمم:«لا افهم»
لطفا بنویسید!:«أکتبها من فضلک،أکتبیها من فضلک»
می شود شمرده بگویید؟:«تکلم ببط ء من فضلک»
می شود تکرار کنید؟:«أعد من فضلک»

چند کلمه وجمله ی کار بردی

دوست دارم«أحبک»
من مریض هستم«أنا مریض»
به دکتر نیاز دارم«أحتاج طبیبا !»
این را بده به من!«أعطنی هذه !»
ساعت ده است /ساعت هفت ونیم عصر است«إنها العاشر،إنها السابعه والنصف مساء»
ساعت چند است؟«کم الساعه؟»
کجا ؟،چه؟«أین ،ماذا؟»
نگاه کن!«أنظر ،أنظری!»
واقعا !«حقا!»
اینجا/انجا،ان/ این«هنا/هناک،ذلک/هذا»
هنگام شب /عصر/صبح«لیلا/مساء/صباحا»
من تشنه/گرسنه هستم«أنا اطشان/أنا جائع»
من خیلی دوستش دارم«أعجبنی حقا»
ایا دوستش داری؟«هل اعجبک؟»
بفرمایید!(دادن چیزی به کسی)«خد !»
نه/بله«لا/نعم»
دیروز/فردا«البارحه/غدا»
اکنون/امروز«الآن/الیوم»
کوچک/بزرگ«صغیر/کبیر»
متوسط/بد /خوب«عادی/سیء/جید»

در این مقاله شما با انواع سوغاتی های شهر دبی  همچنین با هنر در این شهر و آگاهی از اطلاعات آخرین پروازها به این شهر توریستی و دیدنی جهان بیشتر آشنا شدید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.