Let’s travel together.

تور استانبول ترکیه , اماکن تفریحی استانبول

0 1

۵ مکان تفریحی در استانبول که نباید بازدید از آن ها از دست بدهید.

شهر استانبول بزرگ ترین شهر کشور ترکیه می باشد که در طول سال گردشگران زیادی از نقطه به نقطه دنیا به این شهر سفر می کنند. این شهر تاریخی جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی زیادی دارد به همین دلیل به یک مقصد فوق العاده جذاب برای توریست ها تبدیل شده است. مجله گردشگری آبی در این مقاله برخی از مکان های تفریحی شهر توریستی استانبول را معرفی می کند که حتماً با تور استانبول از این مکان ها دیدن کنید.

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول

یکی از مکان هایی که حتماً باید در تور استانبول خود از آن دیدن کنید پارک آبی آکوا کلاب دلفین در قسمت اروپایی استانبول در منطقه شاخ طلایی واقع شده است. در این پارک دلفین ها و شیرماهی های بزرگ و نهنگ خواهید دید که در استخر ها مشغول نمایش هستند شما می توانید نمایش آن ها را تماشا کنید و یا حتی داخل استخر ها با دلفین ها و … شنا کنید.

پارک آبی آکوا کلاب دلفین استانبول

این پارک طوری طراحی شده است که مورد پسند همه افراد در سنین مختلف می باشد. شما می توانید در این قسمت عکس های یادگاری ثبت کنید و از تماشای دلفین ها و نهنگ ها و شیرماهی ها لذت ببرید و در کنار آن ها اگر احساس گرسنگی کردید می توانید غذا تهیه کنید ولی بهتر است بدانید که قیمت ها در پارک نسبتاً بالا می باشد.

امکاناتی که پارک آبی آکوا کلاب دلفین دارد شامل موارد زیر می باشد:

موشک
سرسره شاه کبرا
والیبال ساحلی
سرسره های کودکان
استخر واترپولو
استخر بزرگ
استخر کودکان
شیرهای دریایی
سونامی
سقوط آزاد
سرسره های آنوکاندا
استخر خانواده
استخر موج
لنگرگاه
شنا با دلفین ها
اجرای نمایش دلفین ها
زمین تنیس

  هتل های نزدیک به میدان تکسیم در تور استانبول جهت اقامت

پارک طبیعت میحرابات استانبول

همان طور که میدانید شهر استانبول علاوه بر این که تاریخ بسیار غنی دارد جاذبه های گردشگری طبیعی و پارک های تماشایی زیادی نیز دارد که توجه بیشتر گردشگران را به خود جلب می کند. یکی از این پارک های زیبا پارک طبیعت میحرابات می باشد که در سال 2011 تأسیس شده است.

پارک طبیعت میحرابات استانبول

مسافران تور استانبول در این پارک که منظره بسیار زیبایی دارد و سرو های قدیمی، ارغوان های زیبا و درخت برگ بو ی زیادی را در خود جای داده است می توانند فعالیت های زیادی از جمله کوهنوردی، دوچرخه سواری و پیک نیک داشته باشند. اگر با تور استانبول به این پارک قصد رفتن به این پارک را دارید بهتر است بدانید این پارک علاوه بر داشتن امکانات تفریحی رستوران های زیادی نیز دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

پل یاووز سلطان سلیم استانبول

اکثر شهرهای جهان که توسط تنگه از هم جدا می شوند ذهن آدم به سمت یک پل می‌رود که متصل کننده دو شهر با یکدیگر باشد. استانبول یکی از همین شهرها است و دارای پل هایی با این شرایط است که هر کدام از جاذبه های گردشگری استانبول نیز شده اند. از معروف ترین این پل های می توان پل بسفروس را نام برد که جدا کننده قسمت آسیایی و اروپایی شهر استانبول می شود. مجله گردشگری آبی در این قسمت یکی از این پل های دیدنی به نام پل یاووز سلطان سلیم را معرفی می کند.

پل یاووز سلطان سلیم کنار ورودی دریای سیاه تنگه بسفر واقع شده است که از ساخت آن و نام گذاری آن مدت طولانی نمی باشد. پل یاووز سلطان سلیم استانبول حدوداً هفتاد و سه متر از سطح دریا ارتفاع دارد و اندازه عرضی آن 59 متر می باشد. این پل نیز دو بخش آسیایی و اروپایی شهر استانبول را به هم متصل می کند.

  تور ترکیه آنکارا و مساجد آنکارا

بد نیست بدانید که در سال 2012 میلادی برای کم کردن حجم ترافیک تصمیم به ساختن این پل گرفته شد که در آن سال به مخالفت مردم و حامیان محیط زیست مواجه شد. لازم به ذکر است که پل یاووز سلطان سلیم شهر استانبول درای 10 لاین برای تردد خودروها می باشد. دلیل این مخالفت های تعداد زیادی از درختان بود که برای احداث پل باید قطع می شد و همچنین وجود زمین های مرغوب اطراف که درمعرض خطر بودند. این دو دلیل یک خطر جدی برای محیط زیست هستند.

پلکان کاموندو استانبول

یکی از جاذبه های گردشگری و مکان دیدنی در استانبول پلکان کاموندو می باشد که بسیار منحصر به فرد است و شکل بسیار خاصی دارد به همین دلیل به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است. خیلی آن را منسوب به خانواده های یهیودی اروپا می دانند که در گذشته های دور در ترکیه زندگی می کردند. این پلکان برای عبور مرور مردم استفاده می شود و بیشتر فیلم ها و سریال های ترکی در این پلکان زیبا ضبط شده است. بیشتر گردشگران از این پلکان بازدید می کنند و عکس های زیبایی کنار آن ثبت می کنند.

پلکان کاموندو استانبول

آکواریوم سی‌لایف استانبول

یکی دیگر از مکان های دیدنی استانبول آکواریوم سی‌لایف می باشد که در قسمت اروپایی استانبول در منطقه بایرام پاشا در محله کوجا تپه واقع در خیابان پاشا قرار دارد. بهتر است بدانید آکواریوم سی‌لایف داخل یکی از مراکز معروف استانبول به نام فروم واقع شده است آکواریوم سی‌لایف دارای یک تونل است که طول آن 83 متر می باشد که جزو بلندترین در قاره اروپا و همچنین پنجمین در جهان می باشد.

داخل این آکواریوم بیشتر از 47 مخزن نمایش وجود دارد که دارای پانزده هزار موجودات آبزی از 21 منطقه مختلف است. این آکواریوم از قسمت های اصلی کوسه‌ها، ستاره‌های دریایی، میگوها و خرچنگ‌ها و دیگر گونه‌های دریایی تشکیل می شود. مسافران تور استانبول می توانند در یک روز هم خرید های خود را از یکی از بهترین مراکز استانبول انجام دهند و هم در کنار آن از زیباترین آکواریوم استانبول دیدن کنید.

  تور ترکیه ازمیر , برخی از جاذبه های گردشگری ازمیر

آکواریوم سی‌لایف از قسمت های اصلی کوسه‌ها، ستاره‌های دریایی، میگوها و خرچنگ‌ها و دیگر گونه‌های دریایی تشکیل می شود. از ویژگی‌های مهم این مکان تفریحی که مورد توجه بازدیدکنندگان و گردشگران تور استانبول قرار گرفته است، تونل کوسه‌ها و نمایش جزییات دقیق زندگی دریایی می باشد. آکواریوم سی‌لایف جزو معروف ترین جاذبه های گردشگری استانبول است که از بخش های مختلفی برخوردار می باشد، یک جنگل گرمسیری طراحی کرده‌اند که دارای پوشش گیاهی گرمسیری با درختان مصنوعی ولی بسیار زیبا هستند.

آکواریوم تورکوازو استانبول

یکی دیگر از آکواریوم های زیبای استانبول آکواریوم تورکوازو می باشد که در سال 2009 میلادی تأسیس شده است و جز بزرگ ترین اکوریوم های قاره اروپا محسوب می شود. این اکواریوم بهترین مکان برای سرگرمی گردشگران داخلی و خارجی می باشد. آبزیان آکواریوم در مجموع شامل 10 هزار ماهی که از هزار گونه مختلف خطرناک و بی خطر، کوسه های ببر بزرگ، کوسه های پرستار، کوسه های گیتار، کوسه های گورخر، کوسه های نوک سفید و نوک سیاه و … می شوند.

آکواریوم تورکوازو استانبول

در این اکواریوم بازدید کنندگان می توانند دنیای زیر آب و انواع حیوانات آبزی مانند خرچنگ ها و ستارگان دریایی را مشاهده کنند همچنین به کوسه ها و ماهی ها غذا بدهند که این کار بسیار هیجان انگیز می باشد. مجله گردشگری آبی به مسافران تور استانبول توصیه می کند حتماً از آکواریوم تورکوازو استانبول دیدن کنند و یک روز لذت بخش برای خود بسازند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.