Let’s travel together.

تور آنتالیا و بازدید از اماکن تاریخی آنتالیا

0 3

معرفی برخی از مکان های تاریخی آنتالیا

بیشتر شهر های کشور ترکیه توریستی می باشند و همه ساله از تمام نقاط دنیا گردشگران زیادی شهر های این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. آنتالیا نیز یکی از شهر های زیبای کشور ترکیه می باشد که بعد استانبول دومین شهر کشور ترکیه است. آنتالیا جاذبه های گردشگری طبیعی و مکان های تاریخی زیادی دارد که در اکثر مواقع مملو از گردشگر می باشند. مجله گردشگری آبی در این قسمت مکان های تاریخی شهر آنتالیا را معرفی می کند. با مطالعه این مقاله شهر آنتالیا را به خوبی بشناسید و حتماً برای سفر به آن جا با تور آنتالیا برنامه ریزی کنید.

شهر باستانی آسپندوس

یکی از مکان های تاریخی شهر آنتالیا شهر باستانی آسپندوس می باشد که در 40 کیلومتری آنتالیا واقع شده است که بنا های تاریخی زیادی را در خود جای داده است. در این شهر قدیمی ترین آمفی تئاتر دنیا واقع شده است که متعلق به قرن دوم میلادی می باشد، این آمفی تئاتر در روی یک تپه شیب دار واقع شده است که هر سال جشنواره های زیادی در ان جا برگزار می شود.

بهتر است بدانید در گذشته در این شهر قنات های زیادی وجود داشت که از طریق آن ها آب شهر تأمین می شد ولی اکنون قنات ها خشک شده اند و به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده اند که اکثر گردشگران داخلی و خارجی از آن ها دیدن می کنند.

شهر باستانی آسپندوس

شهر باستانی پرگه

شهر باستانی پرگه شهر باستانی پرگه یکی از پربارترین تاریخ‌ها را دارد که در 18 کیلومتری آنتالیا واقع در منطقه سریک است. این شهر یکی از مهم‌ترین شهرهای تجاری عهد باستان ترکیه محسوب می شود. هنوز بناهایی از برج‌ها، دروازه‌ها و سنگرها در این شهر وجود دارد اما معروفیت این شهر بیشتر به خاطر وجود حمام‌ها و چشمه‌های فراوان است. جالب است بدانید این شهر به «شهر آب» معروف بوده است. به نظر می‌رسد مردم قدیمی پرگه «ماه» را به‌عنوان یک الهه یا خدا می‌پرستیدند زیرا در تمامی آثار باستانی شهر نشانی از ماه به‌عنوان چیزی مقدس دیده می‌شود. شهر پرگه به عنوان یک اثر باستانی جهانی در یونیسف ثبت شده است. از دیگر بناهای معروف این شهر می‌توان به یک سالن قدیمی با ظرفیت 12 هزار نفر اشاره کرد.

  هتل 4 ستاره زوریخ استانبول

اماکن تاریخی آنتالیا

پامفیلیا آنتالیا

همان طور که گفته شد آنتالیا جز شهر های قدیمی و تاریخی کشور ترکیه می باشد و در بین گردشگران خارجی محبوبیت زیادی دارد. یکی از این جاذبه های گردشگری و تاریخی آنتالیا شهر باستانی پامفیلیا می باشد که تقریباً در 18 کیلومتری آنتالیا واقع شده است. در ادامه مجله گردشگری آبی به طور خلاصه این شهر باستانی دیدنی را معرفی می کند.

نام این شهر از دوران پیش از میلادیونانیان به یادگار مانده است زیرا در دوران پیش از میلادیونانیان مهاجر کوچ گسترده ای از ناحیه شمال کشور به جنوب آن انجام دادند که این مهاجرت ها باعث شد نژادهای مختلف به این منطقه وارد شوند و این شهر را به نام پامفیلیا نام گذار کنند.

در این شهر حمام ها و چشمه های زیادی وجود داشت که امروزه هر یک از آن ها به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است بهتر است بدانید به دلیل وجود این چشمه ها در گذشته این شهر به شر آب نیز معروف بود. شهر پامفیلیا مملو از جاذبه های تاریخی می باشد به همین دلیل همه ساله گردشگران زیادی را جذب خود می کند بیشتر گردشگرانی که به تاریخ علاقه دارند به این شهر باستانی می آیند و اطلاعاتی درباره تاریخ گذشتگان به دست می آورند.

منطقه توریستی سیده

منطقه توریستی سیده یک شبه جزیره در منطقه مدیترانه است که بناهای تاریخی زیادی را در خود جای داده است. آثاری از بناهای تاریخی هنوز در این منطقه به جای مانده اما بسیاری از این بناها هم توسط تپه شن و گیاهان مدیترانه نابود شده‌اند. وجود شن و ماسه و پوشیده شدن بناها از آن‌ها در این منطقه امری طبیعی محسوب می‌شود.

  تور ترکیه ازمیر , برخی از جاذبه های گردشگری ازمیر

سه اثر مهم تاریخی که در کنار دریا قرار گرفته است یکی بازار معبد آپولو ، دیگری گورستان تاریخی و سومی یک مرکز تئاتر باستانی است. حمام رومی یکی دیگر از آثار تاریخی مهم این شهر است که امروزه به موزه تبدیل شده است. دیدن این منطقه برای علاقه‌مندان به تاریخ و آثار تاریخی می‌تواند یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سفر به آنتالیا باشد.

غار کارائین

از آنجا که شهر آنتالیا یک شهر قدیمی و تاریخی می باشد جاذبه های تاریخی زیادی را نیز در خود جای داده است از جمله آن ها می توان به غار کارائین اشاره کرد که جز تاریخی ترین غار های آنتالیا می باشد. این مکان در شمال غربی آنتالیا واقع شده است و متعلق به دوره پارینه سنگی می باشد.

این غار شامل یک ورودی و سه تالار است که امروزه قسمت ورودی آن را به شکل موزه ای دراورده اند که آثار بسیار قدیمی در آن نگهداری می کنند به طوری که قدمت برخی از آن آثار به 160 هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد. بهتر است بدانید این غار علاوه بر این که یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین مکان های ترکیه می باشد در جهان نیز جز قدیمی ترین غار ها به حساب می آید به همین دلیل از سراسر جهان گردشگران زیادی برای بازدید از این غار به آنتالیا سفر می کنند.

  تور تفریحی استانبول و شرکت در جشنواره های استانبول

حمام رومی آنتالیا

یکی دیگر از بناهای تاریخی آنتالیا حمام رومی می باشد که در منطقه گردشگری سیده واقع شده است و از مشهور ترین بناهای تاریخی به شمار می رود. در گذشته بناهای این حمام شامل 5 اتاق با اندازه‌های متفاوت می شد که این اتاق ها نیز شامل اتاق آب سرد، اتاق آب گرم، گرمخانه و سنا، پانسیون و استخر شنا می شدند ولی امروزه براثر اتفاقاتی قسمتی از آن ها آسیب دیده اند و شکل اولیه خود را از دست داده اند ولی با این حال از این حمام به عنوان موزه باستان شناسی استفاده می کنند که آثاری بسیار ارزشمند و تاریخی را در خود جای داده است.

حمام رومی آنتالیا

امروزه با توجه به این که این مکان به یک مکان گردشگری تبدیل شده است و تمام فصول سال مملو از گردشگر می باشد در نزدیکی آن رستوران ها و کافه های مختلفی افتتاح کرده اند تا گردشگران در رفاه کامل از این مکان باستانی دیدن کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.