موفقیت

از شکست عشقی شکست نخورید!

چرا باید بر شکست عشقی فائق آییم؟

زندگی پیرامون ما پر از مشکلات ناراحت کننده و شکست های روحی و عاطفی است. شکست عشقی نیز یکی از این معضلات است. اما همه ی ما می دانیم در حالی که ما دچار مشکلات روحی و عاطفی هستیم بقیه ی جهان در حال ادامه ی راه هستند و زندگی جریان دارد. ما با قرار گیری در شرایط بد و خارج نشدن از آن هرگز چیزی به دست نمی آوریم بلکه همه چیز را از دست می دهیم. پس باید برای ادامه ی حیات خود و کسب موفقیت در زمینه های دیگر تلاش کنیم و از ادامه ی زندگی خود لذت ببریم. غلبه بر شکست عشقی بسیار دشوار است. مجله ی موفقیت و سلامت آبی شما را برای استفاده از راهکارهایی در این زمینه همراهی می کند.

شکست عشقی
شکست عشقی

از دست دادن یک رابطه ی عاطفی

تعامل و معاشرت با دیگر انسان ها، پایه و اساس زندگی ما را تشکیل می دهد. بنابراین وقتی شما رابطه ای را از دست می دهید، آن هم رابطه ای که بسیار مهم بوده و کانون زندگی شما بر اساس آن شکل گرفته بوده، یعنی معنایی که این رابطه به زندگی شما داده است را از دست می دهید. سپس این حس درون شما ایجاد می شود که تمام زندگی خود را از دست داده اید. حس درونی شما شاید وصف ناپذیر باشد. مانند این که یک عضو از بدنتان را با اره بریده و به دور انداخته باشند. جای این زخم شما را نابود خواهد کرد.

احساس پوچی که هرکسی با از دست دادن یک نفر و شکست عشقی تجربه می کند در واقع به معنای فقدان معنی و مفهوم زندگی و هویت اوست. حس بسیار بدی که مانند جدا شدن یک عضو از بدنتان است شما را درگیر می کند. دیگر هدفی در زندگی ندارید و شاید حتی با این که روی پروژه ی ساخت فضاپیما کار می کنید احساس کنید چه زندگی پوچی دارید!

اگر در این افکار غرق شوید ناگهان متوجه می شوید که با ماندن در گذشته سعی می کنید به هر کاری دست بزنید تا فرد مقابلتان به شما بازگردد. اما باید بدانید که برای غلبه بر شکست عشقی باید این موضوع را بپذیرید که یک قسمت از وجود شما برای همیشه مرده است. شما باید به ساختن ادامه ی زندگی خود بپردازید.

راهکارهایی برای پذیرش شکست عشقی

یکی از راهکار های مهم برقراری ارتباط با کسانی است که واقعا برای شما ارزش قائل هستند. اما هدف خود را از این کار رهایی از حس تنهایی قرار ندهید چون به محض این که از این افراد دور شوید و تنها باشید دوباره حس تنهایی به شما باز می گردد. شما باید به برقراری ارتباط با دیگران ادامه دهید تا به مرور زمان معنی جدیدی از زندگی در شما بیدار شود و شکل جدیدی از ارتباط خودتان را در کنار دیگران در سر بپرورانید.

یکی دیگر از راهکارها این است که از کالبد خود جدا شده و از بیرون به درون خود نگاه کنید. اگر دائما با خود فکر می کنید که رابطه ی شما با یکدیگر خیلی خوب بوده و نباید تمام می شده، سخت در اشتباه هستید. ما در این گونه مواقع تنها خاطرات خوب را مرور می کنیم و تصور ما از رابطه ی پایان یافته خیلی خوب می شود اما اگر واقعا این گونه بوده است چرا در حال حاضر همه چیز خراب شده است؟ شما در این مرحله به حافظه ی خود که با سوگیری عمل می کند باید فائق آیید و بپذیرید که حتما رابطه ی شما دارای مشکلاتی بوده که اکنون به پایان رسیده است.

شکست عشقی
شکست عشقی

این نکته را هرگز فراموش نکنید که رابطه ی بین دو نفر به خاطر بدی کردن آن ها در حق یکدیگر پایان نمی یابد بلکه به دلیل نامناسب بودن آن ها برای یکدیگر تمام می شود. درست است که از نظر کسی که تمایلی به اتمام رابطه نداشته پذیرش این موضوع بسیار سخت است اما باید پذیرفته شود تا با شرایط فعلی کنار بیاید.

مرحله ی بعد از پذیرش پایان یافتن رابطه ی عاطفی

برای مدتی وارد هیچ رابطه ی عاطفی جدیدی نشوید. به خود زمان کافی دهید تا به مشکلاتی که در رابطه ی قبلی داشتید فکر کنید. اگر لازم دارید برای حل آن ها از یک روان شناس کمک بگیرید. بعد از این که کاملا با تمام شدن رابطه ی قبلی کنار آمدید و مشکلات آن را تجزیه و تحلیل کردید و دیگر احساس تنهایی نمی کنید شاید بتوانید رابطه ی بهتری را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا