Let’s travel together.

آنچه بهتر است تا از تایلند بدانید

دانستنی های کشور تایلند

0 46

آنچه بهتر است تا از تایلند بدانید , دانستنی های کشور تایلند : چیزی که نشان از جاذبه های بی شمار این شهر دارد در واقع تعداد زیاد بازدید کنندگانی است که همه ساله به این کشور و شهر سفر می کنند. در این مورد نیاز است تا درباره جاذبه های این شهر اطلاعات زیادی را داشته باشیم و مکان های مهم را برای مقاصد توریستی معرفی کنیم. ما در این بخش می خواهیم که درباره موقعیت های جغرافیایی و تقسیمات کشوری و پیشینه تاریخی این کشور  و همچنین اطلاعاتی را در مورد آنچه بهتر است تا از تایلند بدانید در اختیار تان قرار دهیم .با سفربه کشور زیبای تایلند با تور تایلند از شهرهای دیدنی این کسور نیز دیدن کنید .

آنچه بهتر است تا از تایلند بدانید

آنچه بهتر است تا از تایلند بدانید

یکی از شهر های که دارای طبیعت شگفت انگیز و جاذبه های خاص است تایلند است و این کشور درست در قسمت جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است و از نظر آب و هوایی هم می توان گفت که این منطقه دارای آب و هوایی به شدت حاره ای و گرم است. تعداد جمعیتی که در این کشور زندگی می کنند جمعیتی بیش از ۶٫۵ میلیون نفر است که کشور تایلند این تعداد را در خود جای داده است. از مهم ترین شهر های تایلند می توان به بانکوک، پاتایا و پوکت اشاره کرد . در ادامه مقاله توضیحات بیشتری در مورد آنچه بهتر است تا از تایلند بدانید ارائه خواهم داد .

بانکوک

بانکوک که به عنوان پایتخت کشور تایلند انتخاب شده است به عنوان مرکز تجاری این کشور محسوب می شود. این شهر بسیار لوکس و شیک است زیرا که آن قدر به این شهر رسیده اند که بانکوک به عنوان عروسی زیبا شبیه شده است ؛ و از همین رو هم می توان که این شهر را باکیفیت ترین شهر تایلند نام برد زیرا که در این شهر کیفیت خیابان ها، هتل ها، مراکز خرید و حمل و نقل عمومی بسیار قابل قبول است ؛ اما این شهر در مقایسه با شهر پاتایا و یا پوکت مراکز تفریحی و دیدنی های ضعیفی را دارد. این شهر یکی از شهر های پر از ترافیک تایلند است.

  نوشیدنی های دلچسب تایلند

پاتایا

این شهر که به عنوان یکی از شهر های ساحلی و بزرگ تایلند دارای شهرت و محبوبیت جهانی است. جت اسکی رفتن و آفتاب گرفتن گردش گران در این شهر ساحلی، باعث شده تا مکان مناسبی برای همه افراد حاضر در ان جا باشد. در واقع برای انجام تفریح پاتایا را می توان بهترین و ارزان ترین گزینه در نظر گرفت زیرا که هزینه هایی چون هزینه هتل ، تاکسی ، غذا و … در پاتایا بسیار پایین است. از جمله تور  پاتایا  می توان به تور هایی چون پارک کروکودیل ها ، جزیره مرجانی و … اشاره کرد .

پوکت

آنچه بهتر است تا از تایلند بدانید

یکی از شهر های مهم تایلند که دارای جزیره ای بزرگ و زیبا با سواحل متعدد است پوکت است که تور های جیمزباند، جزیره فی فی و تور رافتینگ تور های جالبی هستند که صورت می گیرد که از جمله تور های جزیره قایق سواری در رودخانه وحشی و تور جنگل نوردی است. بیشتر گردش گران پوکت را از نظر زیبایی با جزایر قناری مقایسه می کنند. سفر به این کشور گران است و به دلیل استفاده از دو پرواز ( تهران- بانکوک و بانکوک- پوکت ) با پرواز های عربی بسیار گران قیمت تمام می شود. برای سفر به پوکت شما نیاز به بودجه بیشتری دارید زیرا که تور ها و هتل های آن بسیار گران تر از بانکوک و پاتایا است و از همین رو است که شما به بودجه بیشتری نیاز دارید.

  جزیره سامویی تایلند

ارزش های مردم تایلند

یکی دیگر از مهم ترین بنا های تاریخی و باستانی کشور تایلند کاخ پادشاهی ، این کشور است که این کاخ همان طور که گفتیم یکی دیگر از بنا های مهم این کشور است. پاد شاهان گذشته تایلند همگی در این کاخ سکونت کرده اند و این کاخ امروزه تبدیل به یکی از مکان های توریستی و گردشی شده است. گفتیم که این مکان در حال حاضر بیشتر جنبه توریستی پیدا کرده است این کاخ 6 ماه از سال را خالی از سکنه بود زیرا که پادشاهان گاهی در ییلاق و قشلاق در آن سکونت داشتند . در این مقاله سعی شده است بیشتر در مورد آنچه بهتر است تا از تایلند بدانید بحث شده است .
مسجد مهم «امام باری» یا «امام باره» از معتبر ترین و مهم ترین مساجد شیعیان بانکوک است که یک فرد شیعه به نام عبدالقیوم امام جماعتش بوده است. این مسجد دارای معماری ها و طرح و نقش های قرآنی و ادعیه بسیار زیبایی است که همه دیوار ها به ان ها مزین شده است. تعداد مسلمان در این کشور هنوز مشخص نشده است. بیشترین تعداد افرادی که در این شهر زندگی می کنند بودایی ها هستند و به طور دقیق بیش از ۹۵ درصد مردم آن بودایی و در این کشور حدود ۱۵ تا ۱۷ هزار شیعه زندگی می کنند.
تای رَه ( thai rath ) یکی از پر تیراژ ترین روزنامه های این کشور است که دارای اهمیت ویژه ای در این کشور است؛ و با توجه به این که به طور معمول این روزنامه یک میلیون تیراژ دارد و تقریبا حدود ۳۰۰ هزار نسخه آن برگشت می خورد. محوطه این روزنامه نصف استادیوم آزادی و چاپخانه اش اندازه کل ساختمان همشهری است. در این ساختمان در کنار انتشار روزنامه ، شبکه تلویزیونی ، رادیویی و حتی ساخت فیلم و آنونس نیز انجام می شود.
یکی از تاریخی ترین بنا های این کشور شهر تاریخی «آیوتایا» است که در سال ۴۱۷ این شهر پایتخت تایلند بود. در ۸۹ کیلو متری شمال شهر بانکوک «آیوتایا» قرار گرفته که این شهر روزگاری یکی از زیبا ترین شهر های جهان بوده است؛ و این شهر از سال ۱۹۹۱ در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار گرفت. این شهر زمانی به آتش کشیده شد که میانمار یک حمله شدید و وحشیانه را به تایلند، انجام داد و امروزه بنا های که از این ساختمان ها ، بازمانده است بنا های سوخته از همان دوران است.

  جشن گل در تایلند کی برگزار می شود ؟

تعداد کافه در این کشور بسیار زیاد است و شاید برای تان دانستن این نکته جالب باشد تا بدانید که کافه های ایران با کافه های تایلند بسیار متفاوت است زیرا که در تایلند مردم بانکوک وقتی به کافه ها می روند در آن جا مشغول کار های مهمی مثل روزنامه خواندن ، کتاب مطالعه کردن ، مشق نوشتن و انجام بسیاری از قرار های کار های و . . .
در کل باید بگوییم که این مکان به عنوان یکی از مهم ترین مکان های کاری برای این افراد است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.