موفقیت

آشنایی با اهرم موفقیت

همه شما می‌دونین یک شبه نمیشه به موفقیت رسید. شما برای رسیدن به موفقیت باید پله‌های مسیر موفقیت رو تک به تک طی کنین. برای این کار لازمه که با اهرم‌های موفقیت آشنا بشین. این اهرم‌ها به شما کمک می‌کنه تا بتونین مسیر موفقیت رو درست انتخاب کرده و به راحتی به خواسته‌هاتون دست پیدا کنین. برای آشنایی با این اهرم‌ها و داشتن دید بهتر نسبت به پیشرفت و موفقیت، این مطلب رو تا انتها مطالعه کنین.

دست‌یابی به موفقیت

برای این که بتونین توی زندگی شخصی و کاریتون موفق بشین، باید مثل یک عقاب به دنبال شکار باشین و از تمام فرصت‌هایی که براتون ایجاد میشه استفاده کنین تا بتونین شکارتون رو به دست بیارین. برای رسیدن به موفقیت و به تله انداختن شکار لازمه که تنبلی رو کنار بزارین. شما می‌تونین با برنامه‌ریزی دقیق و تلاش فراوان و هم‌چنین استفاده از اهرم‌های موفقیت به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنین. درست مثل یک عقاب که با تلاش زیاد به شکاری بزرگ دست پیدا می‌کنه.

عقاب به دنبال شکارهای خیلی بزرگ‌تر از خودش نمیره. چون ممکنه به جای این که شکار بکنه، خودش شکار بشه! شما هم در انتخاب اهدافتون باید حواستون باشه که هدف‌های خیلی بزرگ و دست نیافتنی رو انتخاب نکنین، چون احتمالا باعث شکست و ناامیدی شما میشه. در زیر در مورد اهرم‌‌های موفقیت صحبت کردیم. برای این که با این اهرم‌ها آشنا بشین و دید بهتری به مفهوم پیشرفت داشته باشین، متن زیر رو با دقت بخونین.

اولین اهرم: اهرم آگاهی

شما باید تمام حواستون رو جمع کنین و با چشمان باز به زندگی نگاه کنین. اینطوری می‌تونین تمام فرصت‌هایی که براتون ایجاد میشه رو ببینین و از این طریق وارد مسیر پیشرفت شده و رفته رفته به موفقیت دست پیدا کنین. با این اهرم، که یکی از اهرم‌های موفقیت هستش، شما نسبت به خواسته‌های خودتون شناخت پیدا می‌کنین. بعد از شناخت کامل خواسته‌هاتون، برای رسیدن به اون‌ها برنامه‌ریزی می‌کنین و با عمل به برنامه‌ریزی‌هاتون در مسیر موفقیت قرار می‌گیرین. این نتیجه مثبتِ حاصل از شناخت خواسته‌هاتون یک انرژی منحصر به فردی به شما میده که قابل تعریف نیست و فقط باید امتحانش کنین! بجنبین تا دیر نشده.

دومین اهرم: اهرم برنامه‌ریزی

بعد از این که از خواسته‌هاتون شناخت کافی پیدا کردین. لازمه که برای رسیدن به این خواسته‌ها یک برنامه دقیق و منظم داشته باشین. داشتن برنامه‌ای منظم و دقیق یکی دیگه از اهرم‌های موفقیت هستش. داشتن یک برنامه خوب مستلزم این هست که شما تمام جوانب مسیری که انتخاب کردین رو بسنجین تا بتونین ساده‌تر، از موانعی که ممکنه سر راهتون قرار بگیره عبور کنین. اگه فکر می‌کنین که برای رسیدن به خواسته‌هاتون برنامه‌ریزی لازم ندارین و بدون مشخص کردن مسیر می‌تونین به خواسته‌هاتون دست پیدا کنین، سخت در اشتباهین. کسی که نمی‌دونه اطرافش چه خبره هیچ‌وقت نمی‌تونه مسیر درست رو انتخاب کنه و معمولا به بن‌بست می‌خوره.

پس اگه می‌خواهید برای آیندتون یک برنامه دقیق و منظم داشته باشین، سریع یک کاغذ و قلم بردارین و مسیرتون رو مشخص کنین!

سومین اهرم: تصمیم‌گیری

برای این که به درستی مسیر موفقیت رو طی کنین، لازمه که تصمیم‌گیری درستی داشته باشین. تصمیم‌گیری باعث میشه که شما از مسیری که مشخص کردین خارج نشین. باید تصمیم ‌بگیرین که فقط کارهایی رو انجام بدین که شما رو به خواسته‌هاتون نزدیک کنه و از انجام دادن خواسته‌هایی که باعث دور شدن شما از اهدافتون میشه، فاصله بگیرین. شما باید به این خواسته‌ها جواب «نه» بگین. به همین راحتی! این که شما مسیری که انتخاب کردین رو گم نکنین، نیاز به تصمیم‌گیری درست داره. به خاطر همین هم هستش که این اهرم یکی از مهم‌ترین اهرم‌های موفقیت شناخته میشه.

چهارمین اهرم: اهرم عمل کردن

بعد از شناخت خواسته‌ها، مشخص کردن مسیر و انتخاب راه درست، نوبت به یکی دیگه از اهرم‌های موفقیت می‌رسه. چهارمین اهرم موفقیت، عمل کردن هستش. این اهرم از همه اهرم‌ها سخت‌تره، چون؛ همیشه شروع کار سخت‌ترین قسمت موفقیت هستش. اما حالا که نیمی از مسیر رو طی کردین دست از تنبلی بردارین و به تمام برنامه‌هایی که مشخص کردین عمل کنین. سعی کنین برنامه‌ای رو از قلم نندازین و کاری رو به فردا موکول نکنین. شما باید به این برنامه عمل کنین، در غیر این صورت به کسی به جز خودتون ظلم نکردین!

پنجمین اهرم: اهرم تقویت انرژی

تقویت انرژی یکی دیگه از اهرم‌های موفقیت هستش که شما رو به قله اهدافتون می‌رسونه! شما همیشه باید سرشار از انرژی باشید و اون رو به دیگران هم منتقل کنین. داشتن انرژی شما رو وادار می‌کنه که به برنامه‌هاتون به درستی عمل کنین و کارهاتون رو به نحو احسن به پایان برسونین. داشتن انرژی زیاد باعث میشه از تمام انرژی منفی‌های اطرافتون در امان بمونین!

ششمین اهرم: اهرم آرامش درونی

برای این که به آرامش درونی دست پیدا کنین، باید روی افکار مثبت تمرکز کنین و افکار منفی رو از ذهنتون کاملا دور نگه دارین. آرامش درون و افکار مثبت با هم رابطه مستقیم دارن. هر چقدر که شما بیشتر روی افکار مثبتتون تمرکز کنین، آرامش درونی بیشتری خواهید داشت و بالعکس. قدرت یک فکر منفی حدود 100 برابر بیشتر از قدرت تفکرات مثبت هستش به خاطر همین هم، افکار منفی، به راحتی می‌تونن آرامش درونی شما رو به هم بریزن. وقتی که شما به آرامش درونی دست پیدا می‌کنین، راحت‌تر به خواسته‌هاتون می‌رسین. به همین دلیل، آرامش درونی رو یکی از اهرم‌های موفقیت می‌دونن.

از طرفی، طبق قانون جذب، این افکار شما هستن که زندگی شما رو می‌سازن. طبق این قانون، هر فکری که به ذهن شما می‌رسه، انرژی داره. این انرژی به کائنات فرستاده میشه و کائنات جواب اون رو میدن. به خاطر همینه که به هرچیزی که فکر کنین براتون اتفاق میفته! چه در جهت خواسته‌هاتون و چه در خلاف‌جهت اون‌ها!

هفتمین اهرم: اهرم شخصیت کاریزماتیک

هفتمین و تاثیرگذارترین اهرم از دسته‌ی اهرم‌های موفقیت، شخصیت کاریزماتیک هستش. کاریزما، توانایی تحت تاثیر قرار دادن دیگران هستش. شخصیت‌های کاریزماتیک همیشه جزء موفق‌ترین افراد هستن. اگه شما در برخورد با دیگران، شخصیتی کاریزماتیک داشته باشین، سرعت پیشرفت خودتون رو چندین برابر افزایش دادین. شخصیت کاریزماتیک باعث میشه شما هم در میان افراد موفق بسیاری بدرخشین.

خلاصه کلام

برای این که دید بهتری نسبت به موفقیت و راه‌های پیشرفت داشته باشین، بهتره با اهرم‌های موفقیت آشنا بشین. ما در این مقاله از مجله موفقیت آبی درباره این ‌اهرم‌ها صحبت کردیم. شناخت خواسته‌ها، برنامه‌ریزی و مشخص کردن مسیر، تصمیم‌گیری برای انتخاب راه درست، عمل کردن به برنامه‌ها، تقویت انرژی، آرامش درونی و داشتن شخصیت کاریزماتیک از اهرم‌های موفقیت شناخته‌ می‌شن. این اهرم‌ها به شما کمک می‌کنه تا مسیر موفقیت رو قدم به قدم طی کرده و در نهایت به خواسته‌هاتون برسین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا