Let’s travel together.

آرامگاه آتاتورک در آنکارا ( Ataturk Tomb in Ankara )

آرامگاه آتاتورک در آنکارا

0 41

آرامگاه آتاتورک در آنکارا ( Ataturk Tomb in Ankara ) : شهر آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه است . و از نظر بزرگی بعد از استانبول دومین شهر کشور ترکیه محسوب می شود . شهر آنکارا به قطب سیاسی و اداری کشور ترکیه مشهود است . و یکی از پرجمعیت ترین شهرهای این کشور است . در این شهر انواع ساختمان های مدرن , نهادهای دولتی و شرکت های تجاری بزرگ واقع شده اند , ناگفته نماند که دانشگاه های معتبر کشور ترکیه و سفارت خانه های کشورهای خارجی در شهر آنکارا قرار دارند .

و مهمتر از هرچیزی شهر آنکارا شاه راه ارتباطی و قطب حمل و نقل کشور ترکیه به شمار می آید . این شهر در قلب کشور ترکیه و دقیقا در مرکز آن و فلات آناتولی قرار گرفته است از این رو شاه راه ارتباطی مسافران و گردشگران تور ترکیه به بقیه ی نقاط این کشور است و از شهر آنکارا به هرجای کشور ترکیه با راحتی و سهولت می توان دسترسی پیدا کرد . گردشگران بسیاری از طریق تورهای مسافرتی و یا به صورت شخصی وارد این شهر زیبا می شوند . شما هم اگر قصد دارید به دیدار پایتخت زیبا بروید . مجله ی گردشگری آبی به شما پیشنهاد می کند در کنار دیدار از جاذبه های شهر آنکارا از مقبره ی آتا تورک نیز دیدن کنید . در ادامه ی مطلب شما را هرچه بیشتر با این بنای با ارزشمند آشنا خواهیم کرد . در ادامه ی مطلب همراه ما باشید .

  منطقه دالیان مارماریس

آشنایی با آرامگاه آتاتورک در آنکارا

آرامگاه آتاتورک در آنکارا

هر کشوری یک قهرمان تاریخی و قابل احترام دارد , حتی اگر شما هیچ اطلاعاتی در مورد تاریخ کشور ترکیه نداشته باشید , باز هم مطالبی در مورد جنگ استقلال ترکیه به گوشتان خورده باشد یا در مورد آن در جایی مطالعه کرده باشید . و به طور یقین نام بنیان گذار جمهوری ترکیه , مصطفی کمال آتاتورک را شنیده باشید . آتا تورک جنگ استقلال را به راه انداخت و ترکیه ی امروزی را از بقایای امپراتوری عثمانی بنا ساخت . یکی از مهم ترین و با ارزش ترین بناهای شهر آنکارا آرامگاه آتاتورک در آنکارا می باشد . که در بین شهروندان ترکیه از آن به نام آنیت کابیر Anit Kabir نیز یاد می شود .

این شخصیت در بین مردم ترکیه دارای ارزش و احترام فراوانی است . مقبره ی آتاتورک بنیان گذار جمهوری ترکیه , که بر روی یک مکان تپه مانند و در قسمت مرکزی شهر آنکارا بنا شده است و شما در ابتدای ورود به محوطه شکوه و عظمت آن را به وضوح مشاهده خواهید کرد . و به نوعی نماد شهر تاریخی آنکارا به شمار می رود . ساختمان اصلی مقبره 57.35 متر طول و در حدود 41.65 متر عرض دارد , و ارتفاع بنا به 27 متر می رسد .

سال تاسیس این بنای باشکوه

سال تاسیس آرامگاه آتاتورک در آنکارا به 1944 می رسد , که در طول یک سال به اتمام رسید . سبک معماری آرامگاه آتاتورک در آنکارا در واقع یک نوع پیوند میان سبک معماری باستانی و معماری مدرن می باشد . و به عنوان یک دستاورد مهم و بی نظیر از سبک معماری نوین در کشور ترکیه است . که هیچ بنای مدرنی به پای رقابت با این بنای بی نظیر نمی رسد . در محوطه ی آرامگاه در هر گوشه سربازهایی حضور دارند و نسبت به مقرراتی که برای بازدید از آن وجود دارد بسیار سخت گیر هستند .

  آشنایی با مکان های تاریخی آنکارا

مخصوصا در زمان تعویض شیفت هایشان سخت گیری هایشان شدت می گیرد . بنای آرامگاه با ستون های بلند و ساده است که به شکوه و عظمت آن افزوده است و حیاط و محوطه آن با موزاییک پوشیده شده است . و در شب هنگام به واسطه ی چراغ هایی که کار شده است بسیار درخشان می شود . بیشتر جشن ها و مراسمات ملی کشور ترکیه در محوطه آرامگاه آتاتورک برگزار می شود , تا به رسم احترام و ارزشی که به این شخصیت بزرگ تاریخی قائل هستند نام آن در ذهن ها ماندگار شود . آنیت کابیر سالانه در حدود 8 میلیون بازدید کننده دارد .

تاریخ درگذشت آتاتورک

آرامگاه آتاتورک در آنکارا

و در تاریخ دهم نوابر هرسال به مناسبت سالگرد درگذشت این شخصیت بزرگ جمعیت بسیاری از سرتاسر کشور ترکیه به این مکان می آیند در این روز تاریخی مردم به صورت دسته هایی به حفظ احترام به سمت آرامگاه حرکت می کنند . به دلیل قرار گرفتن این بنا برروی تپه ای از اکثر نقاط آنکارا قابل رویت است . آرامگاه آتاتورک و یا همان آنیت کابیر هر روز از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر برای بازدید عموم باز است . و شما در تور آنکارا بین ساعات اعلام شده می توانید عظمت و شکوه این بنا را از نزدیک ببینید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.