Let’s travel together.

آداب و رسوم کسب و کار در تایلند

با آداب کسب و کار در تایلند آشنا شوید . . .

0 55

آداب و رسوم کسب و کار در تایلند , با آداب کسب و کار در تایلند آشنا شوید : همان طور که درباره تاریخ این کشور گفته شده است و می دانیم که در گذشته تایلند تاریخ بسیار سختی را تجربه کرده است که در این سرزمین جنگ های زیادی به وقوع پیوسته است؛ اما این کشور امروزه به یکی از امن ترین کشورها در قاره آسیا تبدیل شده است؛ و همین آرامش باعث شده تا این کشور سرمایه گذاران، تجار و جهان گردان زیادی را مجذوب خود کند.

در تور تایلند از آن جایی که تایلندی ها ، بسیار مردم خون گرم و مهمان نوازی هستند برای همین در برخورد با گردش گران و توریست ها رفتار های بسیار مهربانانه و مودبانه ای را دارند، ارزشی که به ان ها برای خانواده دارند بسیار زیاد است و در بین آن ها خانواده جایگاه بسیار والایی را دارد. در تایلند مادر سمبل عشق ، فداکاری و مهربانی است. در این بخش با ما همراه باشید تا شما را درباره بعضی از فرهنگ های خاص این کشور آشنا کنیم.

آداب و رسوم کسب و کار در تایلند

اگر که شما جز افرادی هستید که می خواهید در این کشور مشغول کار شوید در رابطه با آداب و رسوم کسب و کار در تایلند باید بدانید که تایلندی ها در مسائل کاری بسیار جدی هستند و این افراد زمان زیادی را صرف شناخت شما خواهند کرد زیرا که ارتباط کاری بسیار رسمی است و از همین رو و در خصوص کسب و کار در تایلند، نباید انتظار داشت که یک رابطه کاری با تایلندی ‌ها به سرعت پیش برود. همان طور که گفتیم ارتباطات کاری تایلندی ها همیشه رسمی است و در این میان چیزی که اهمیت بسیار مهمی برخوردار است کاربرد زبان بدن است. چیزی که در این کشور بسیار رعایت می شود و بسیار هم مهم و ضروری است احترام به جایگاه و سن در جامعه تایلندی است.

  پارک های ملی تایلند ، بهشت های کوچک استوایی

در هر گروه بزرگ‌ ترین فرد، فرد ارشد به حساب می آید و در برخورد با او بایستی با احترام برخورد شود؛ و بیشترین علت نه نگفتن تایلندی ها هم به دلیل اهمیت تایلندی‌ ها به احترام و ادب است که اغلب نه گفتن را برای آن ها بسیار دشوار کرده است ؛ پس باید به هر نوع علامت منفی در زبان بدن آن ها باید توجه کنید. تایلندی ها انسان هایی بسیار خون سرد هستند و در صورتی که یک فرد خارجی آداب تایلندی را رعایت نکند ، خیلی کمتر پیش می آید که با آن ها بر خواهد خورد.

اما بهتر است که در سفر به تایلند با برخی آداب و رسوم های ساده آن ها آشنا باشید و در این کشور از انجام برخی کار ها یا نظر ها به شدت اجتناب کنید.

بسیاری از مدیران اجرایی خارجی تمایلی به برنامه‌ ریزی بیش از دو جلسه در روز ندارند. و علت ان هم به دلیل دشواری رفت و آمد در شهرهای بزرگ تایلند است که مهم ترین ان ترافیک در بانکوک که یکی از شهر های محبوب گردش گری است و به علت حضور گردش گران بسیار شلوغ می شود. به طوری که تعداد زیادی از تایلندی ‌ها جلسات را از ماشین ‌هایشان از طریق تلفن ‌های همراه ، لپ‌تاپ ‌ها و دستگاه‌ های فکس مدیریت می‌ کنند. در صورتی که شما از ترافیک بسیار زیاد بانکوک خسته می شوید و می خواهید که از این ترافیک دوری کنید، می‌ توانید با قایق از راه کانال های آبی عبور و مرور خود را انجام دهید.

  فرودگاه بین المللی کرابی تایلند

در تایلند از چه چیزی دوری کنید

در آداب و رسوم کسب و کار در تایلند بهتر است که در این کشور شما از هر گونه اظهار نظر در مورد این کشور و خاندان سلطنتی و پادشاهی خودداری کنید و از هرگونه نظر منفی در مورد کشور تایلند اجتناب کنید. اگر به تایلند و پادشاه آن توهین کنید در ایجاد روابط خوب با تایلندی ‌ها هیچ گونه شانسی را نخواهید داشت و حتی ممکن است تا پای مراجع قضایی نیز شما در این کشور پیش بروید.

یکی از عمل های سخت گیرانه این که در سفر به این حتما باید در هنگام ورود به خانه‌ تایلندی ‌ها ، کفش ها‌ یتان را در آورید ؛ زیرا که در مورد پاکیزگی مردم تایلند بسیار حساس هستند و پوشیدن کفش در منزل چندان مورد قبول آن ها نیست.

آداب و رسوم کسب و کار در تایلند

اولین چیزی که در خصوص کسب و کار برای مردم تایلند مهم است این است که آن ها ترجیح می دهند که پیش از بحث و گفتگو در خصوص کسب و کار، روابط شخصی را ایجاد کنند. نیاز به بحث چند باره پیش از اتخاذ هر تصمیمی و در بسیاری از سطوح مسائل خواهند داشت ؛ و از همین رو هم پیش از آغاز هر چیزی ، چند جلسه ترتیب داده خواهد شد. اغلب در طول زمان ناهار اولین جلسات شکل خواهند گرفت.

بخشی از پیشروی روابط کسب و کار سرگرمی است. در ارتباط برقرار کردن تایلندی ‌ها زبان بدن مهم است و همیشه باید احترام و ادب باید نشان داده شود. پاسخ های غیر مستقیم و توجه به زبان بدن در راستای جلوگیری از پریشانی و سوء تفاهم کمک قابل توجهی خواهد کرد.

  سامویی جزیره کهن تایلندی

در آداب و رسوم کسب و کار در تایلند باید از قبل قرار ملاقات‌ برای تمامی جلسات ترتیب داده شود. ایده بسیار خوبی است که جزئیات جلسه را از روز قبل برنامه ریزی کنید. با سر وقت رسیدن به جلسه، احترام خود را نشان خواهید داد، تایلندی ها بسیار خوش قول هستند و در جلسات با افراد خارجی و همچنین تایلندی انتظار می‌رود به موقع به جلسه برسند. حضور به موقع در یک جلسه برای تاثیرگذاری مؤثر آن ضروری است. در صورت ورود به اتاق جلسه تا مشخص نشدن صندلی که قرار است روی آن بنشینید در جای خود بایستید.

بعد از معرفی اولیه به فرد تایلندی ، باید کارت ویزیت خود را با دست راست و بالا ترین و ارشد ترین فرد حاضر در اتاق تحویل دهید. یک طرف کارت شما باید شامل اطلاعات به زبان تایلندی باشد. برای خواندن کارت ویزیت طرف تایلندی وقت بگذارید و نظر مودبانه ‌ای در خصوص آن بدهید. در این کشور ، زبان کسب و کار تایلندی است. گرچه بعضی از شرکت ‌های بین ‌المللی هستند که از زبان انگلیسی برای بیشتر کسب و کارهایشان استفاده می‌ کنند.

پوشش ظاهری در تایلند

آداب و رسوم کسب و کار در تایلند

برای مردم نوع پوشش ظاهری در آداب و رسوم کسب و کار در تایلند بسیار مهم است. در تایلند نحوه پوشش محافظه‌ کارانه است. نوع پوشش مردان در محیط کار بسیار رسمی است و کت و شلوار مشکی با پیراهن سفید می ‌پوشند. شما با شیوه لباس پوشیدن تان از سوی تایلندی‌ ها مورد قضاوت قرار خواهید گرفت ؛ در هنگام ورود به مکان مهمی کفش های شما حتما باید تمیز باشد پس شما باید برای رفتن به محل کار و جلسات مهم کاری یا شخصی لباس هایتان را هوشیارانه گزینش کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.