گردشگری

آبشار های زیبای کشور تایلند

آبشار های زیبای کشور تایلند , زیباترین آبشار های تایلند : این کشور دارای مناظر زیبایی است که شما معمولا با رفتن به این شهر ها می توانید که از مناظر زیبا و آبشار های آن جا نهایت لذت را ببرید و آبشار های زیبایی این کشور را مشاهده کنید. هر کدام از این شهر ها دارای جاذبه های بسیار خاصی است. بیشترین شهرت این شهر ها به خاطر ساحل و برخی دیگر به واسطه جشن ‌های معروف و جهانی است که مشهور شده است.
شما می توانید که در غیر منتظره ترین مکان های این شهر هم مناطق بسیار زیبایی را ببینید و لذت ببرید زیرا که این شهر دارای شگفتی های بسیار زیادی است که در سفر به این کشور شما حتما باید ببینید ما در این بخش به شما افسانه ای ترین آبشار های این کشور را ارائه دهیم. شما می توانید در سفر با تور تایلند از آبشار های زیبای کشور تایلند دیدن کنید و از دیدن این همه مناظر زیبا و طبیعی لذت ببرید . در زیر به تعدادی از اسامی آبشار های زیبای کشور تایلند اشاره شده است .

آبشار های زیبای کشور تایلند

آبشار آراوان

یکی از آبشار های بسیار معروف تایلند که در فاصله چند ساعتی از شمال غربی کانچانابوری واقع شده است ( Kanchanaburi ) پارک ملی مشهور اراوان است؛ که آبشار اروان نیز در همان پارک واقع شده است. از سمت شرقی این پارک آبشار ۷ طبقه پارک شروع می‌شود و این ابشار ها تا ۱٫۵ کیلو متر گسترده شده است. هر یک از این طبقات دارای امکانات گردشی بسیاری است که گردش گران در این منطقه می توانند که از این آبشار لذت ببرند آب های زلال این آبشار برای شیرجه و شنا بسیار لذت بخش است و از همین رو افراد زیادی در این استخر های زلال مشغول شنا هستند.

آبشار خلونگ لان

یکی از متفاوت ترین آبشار های این کشور آبشار خلونگ لاناست (Khlong Lan) که این آبشار به واسطه ابعادش بسیار متفاوت است. درباره ابعاد این ابشار باید بگوییم که طول آن ۱۰۰ متر و عرضش ۴۰ متر است و از همین لحاظ هم می‌توان گفت که این آبشار یکی از عظیم‌ ترین آبشار های کشور تایلند است. با رفتن به ایالت کامفائنگ پت ( Kamphaeng Phet ) می توانید که از این آبشار افسانه ‌ای که در پنج ساعتی شمال بانکوک واقع‌ است، بازدید کنید

آبشار های زیبای کشور تایلند

آبشار سریدیت

یکی از کوچک ترین آبشار های تایلند که در شش ساعتی شمال بانکوک و در شهر دل فریب پچابونواقع (Phetchabun) واقع شده است سریدیت (Sridit) همان طور که گفتیم این آبشار کوچک است. برای یک روز شنا و لذت بردن از گرمای استوایی تایلند سریدیت مکانی بسیار عالی است. بهترین زمان برای بازدید از این ابشار هم مثل سایر زمان ها موقع موسم بارانی است.

آبشار مائه ‌یا

آبشار های زیبای کشور تایلند

در بیرون شهر تاریخی چیانگ مای و در فاصله یک ساعت مانده این آبشار زیبا در پارک ملی اینتانون واقع شده است. یکی از بلند ترین آبشار های تایلند، آبشار مائه ‌یا (Mae Ya) است که دارای ارتفاعی بین ۲۶۰ متر و ۱۰۰ متر دهانه، در این مکان واقع شده است. پله پله بودن این آبشار چیز جالبی است که در این آبشار وجود دارد و آن را جالب توجه کرده است. در سفر به این ابشار حتما فراموش نکنید که برای عکاسی حسابی از این مکان شگفت ‌انگیز حتما دوربین را به همراه داشته باشید و شارژ نگه دارید! این آبشار نیز یکی از آبشار های زیبای کشور تایلند است که امیدواریم از دیدن آن لذت ببرید .

بانگ پائه

شما در سفر به تایلند و قسمت جنوبی آن یعنی پوکت می توانید که همه چیز را پیدا کنید در این مناطق شما می توانید از سواحل دلفریب گرفته تا رستوران های حسابی را ببینید. ابشار بانگ پائه هم به عنوان یکی دیگر از شگفتی های این شهر است و برای رفتن به پوکت ، آبشار بانگ پائه (Bang Pae) را هم اضافه کنید. فاصله این آبشار دیدنی با شهر حدود 1 ساعت است. در مقایسه با دیگر آبشار های این کشور بانگ پائه بسیار کوچک است. محیط اطراف این آبشار بسیار سر سبز است و در استخری که پایین این ابشار تشکیل شده بازدید کنندگان می‌تواند که به راحتی شنا کنند. بازدید از این این آبشار به کسانی که وقت زیادی را برای تفریح در این شهر دارند، حتما توصیه می‌شود.

آبشار های زیبای کشور تایلند

آبشار خونگ چاک

یکی از آبشار های جذاب تایلند آبشار خونگ چاک (Khlong Chak) است که این آبشار در جزیره کولانتا (Koh Lanta) واقع شده است. عبور از یک مسیر بلند و باریک برای رسیدن به این آبشار است که برای رسیدن حتما باید از مسیری بلند و باریک عبور کنید. شما در این مسیر می توانید که فرصت تماشای حیواناتی مثل فیل ‌ها و میمون ها را داشته باشید ؛ اما این آبشار در طی فصول خشک کاملا بی آب است پس در سفر به این مناطق حتما به فصل های ان توجه کنید.

آبشار هائو سووات

در پارک ملی خائو یای (Khao Yai) در واقع آبشار محشر و تماشایی هائو سووات (Haew Suwaat) قرار گرفته است. دسترسی به این آبشار در مقایسه با دیگر آبشار های این پارک ملی بسیار راحت تر است؛ و بیشتر معروفیت این آبشار هم بیشتر به همین خاطر است. برای شنا کردن در استخر بزرگ پایین آبشار یا بالا رفتن از آن، اغلب محلی ‌ها به این محل می‌آیند.

آبشار پلیو

در پارک ملی پلیو نامتوک (Namtok Phlio) این آبشار در استان چانتابوری و درست در چهار ساعتی بانکوک، قرار گرفته است. و به طور عمومی مکانی عالی برای بازدید است که این مکان بیشتر به واسطه آبشار پلیو شهرت یافته است. در این آبشار حوض چه ‌های قابل شنای متعددی وجود دارد که جهان گردان می‌توانند در این حوض چه ها و در بین ماهی ‌ها به شنا بپردازند. صفه های بسیار مناسبی برای پیک ‌نیک کردن گردش گران بین طبقات آن وجود دارد که معمولا توریست های زیادی از این ابشار بازدید می کنند

آبشار های زیبای کشور تایلند

آبشار کولانگ

در شمالی ترین نقطه تایلند پارک ملی مائه پانگ قرار دارد پس حواستان باشد تا در سفر به تایلند بازدید از این پارک ملی را فراموش نکنید. در این پارک ملی آبشار کولانگ (Koh Luang) واقع شده که بیشتر محلی های تایلند درباره این ابشار اطلاعات دقیقی را ندارند و این هم تعجبی ندارد زیرا که این ابشار عظیم دارای طبقات زیاد است که منتظر جهان گردان بی ‌باک و عاشق کوه نوردی هست.

آبشار نامتوک تون گا چانگ

از دیگر آبشار های افسانه ای تایلند آبشار عاج فیل یا همان تون گا چانگ ( Ton Gha Chang ) است که ای آبشار در استان هات تای ( Hat Yai ) تایلند واقع شده است. در زبان تایلندی چانگ به معنای فیل است ؛ مانند آبشار آراوان باید بگوییم که این آبشار هم دارای هفت طبقه است که طبقه سومش جالب ترین طبیقه ی آن است؛ و در واقع به واسطه همین طبقه هم نام این آبشار انتخاب شده است. نکته جالب درباره طبقه سوم، این که جریان آب در این طبقه به دو نیم می‌شود؛ یعنی طوری که شبیه عاج‌ های فیل به نظر می‌رسد. در این مقاله سعی کردیم اسامی تعدادی از آبشار های زیبای کشور تایلند را به شما معرفی کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا